Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Demirtaş destekçisi HDP’nin kirli sesi

Reklam
Demirtaş destekçisi HDP’nin kirli sesi

Demirtaş destekçisi HDP’nin kirli sesi

Ellerine geçtiği her fırsatı bölmek ve parçalamak için kullanan bazı sözde sanatçılar, kirli alışkanlıklarını sürdürüyor. Altın Portakal Film Festivali’nde ödül alan oyuncu Nihal Yalçın, ödül törenini provoke etti.

Demirtaş destekçisi HDP'nin kirli sesi

Sanat camiasının ikiyüzlü ve güvenilmez tavrı geçtiğimiz gece Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yaşananlarla bir kez daha gün yüzüne çıktı. Sanata siyaseti karıştırmayı marifet zannedenlerin, oyunculuk kabiliyetlerini ödül töreninde de sürdürme alışkanlığı, içine düştüğümüz içler acısı hâli ortaya koydu. Bir dakikayı aşmaması gereken konuşmasını uzattıkça uzatan ve siyasi mesajlar vermeye kalkan HDP sevici Nihal Yalçın, partisinin bölücü tavrını ödül törenine de bulaştırdı.

SİYASETE GİRDİ

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan Nihal Yalçın’ın ödül töreninde yaptığı konuşma sırasında “Ülkenin atmosferinde işinizi yapmak ve işiniz hakkında konuşmak bir lükse dönüşüyor” diyerek provokasyona giriş yapmış, ünlü oyuncu Tamer Karadağlı’nın ödülünü takdim etmek için araya girmesiyle gerilimi artırmış ve “Sus’ mu dediniz? ‘Artık sus’ mu diyorsunuz?” diye konuşmuştu. Konuşmasını bitirirken İstanbul Sözleşmesi’yle alakalı da sözler sarf eden Nihal Yalçın, “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyelim. İstanbul Sözleşmesi yaşatır” ifadelerini kullandı. Olayın hemen ardından sosyal medyanın gündemi Altın Portakal Film Festivali ile çalkalandı.

PERVİN BULDAN’A SAHİP ÇIKTI

Bir YouTube kanalında katıldığı programda, “İltica ediyorsun, atacağın son sosyal medya paylaşımın ne olur?” sorusuna “Selahattin Demirtaş’a özgürlük” yanıtını veren, devamında ise “HDP halktır” diyerek bölücü sevdasını ortaya koyan Nihal Yalçın’a HDP sahip çıktı. Olayın yaşanmasının hemen ardından Tamer Karadağlı için on binlerce destek mesajı paylaşıldı. Sanat camiasında milli duruş sergileyen kişilerden biri olan Tamer Karadağlı, milliyetçi kişiliğiyle tanınan isimlerden. Bu duruşu nedeniyle de sıkça eleştirilen ve yalnız bırakılan, ancak oyunculuk kalitesi nedeniyle de yok görülemeyen bir kişi.

SİYASET İÇİN GELİYORLAR

Tamer Karadağlı, HDP’li vekillerin de dâhil olduğu bir koruma kalkanı altında Nihal Yalçın tarafından kendisine verilen tepkinin, sanatla uzaktan yakından alakası olmadığına dikkat çekti. Törenin politik olduğunu belirten Karadağlı, “Bir anda HDP milletvekilleri sahip çıkıyor. İşte politik bir duruş. Çünkü benim de daha sonra dün öğrendiğim şey, bir arkadaşıyla konuştum ben. ‘Burası zaten politik bir festival, biz bu konuşmaları yapmak için geliyoruz.’ Söylenen şey, bu festivalin sanatla filan alakası olmadığı, tümüyle politik oluğu, bu insanların zaten bu konuşmaları yapmak için orada olduğu” ifadelerini kullandı.

‘APO’ya bebek katili diyemezler’

Törene katılmaktan dolayı rahatsız olduğunu dile getiren Karadağlı sözlerini şöyle sürdürdü: Yalçın’ın paylaşımlarına bakmaya başladım. ‘Selahattin Demirtaş’a özgürlük’ falan demiş. Demirtaş ‘Öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ dedi, hanımefendi bunu mu savunuyor? Pelvin Buldan falan da ona sahip çıkıyor. Türk ordusuna silah doğrultan, ateş eden, polisini, öğretmenini öldüren terörist örgütün tümüyle karşısındayım. Ben PKK’nın terör örgütü olduğuna inanan bir insanım. Şimdi gidip onlara sormak lazım. Siz PKK’nın terör örgütü olduğuna inanıyor musunuz? Abdullah Öcalan’ın bebek katili, teröristbaşı olduğunu söyleyebiliyor musunuz? Lanetliyor musunuz? ‘

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ