MEHMET YEŞİL YEŞİL BAŞPEHLİVAN OLDU

MEHMET YEŞİL YEŞİL BAŞPEHLİVAN OLDU
MEHMET YEŞİL YEŞİL
BAŞPEHLİVAN OLDU
Havran 7. Geleneksel Seyitonbaşı Yağlı Pehlivan Güreşleri kıran kırana geçti. Yapılan güreşler sonucu Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil olurken, ikinciliği Serhat Balcı, üçüncüler ise Furkan Durmuş Altın ve Süleyman Başar oldu.
Toplamda 300’e yakın güreşçinin ve 32 Başpehlivanın katıldığı müsabakalarda güreşleri Millet Bahçesi Seyit Onbaşı Mesire Alanında binlerce güreş sever izledi.
Belediye Başkanı Emin Ersoy, beraberindeki heyet ve pehlivanlar her yıl geleneksel olarak olduğu gibi güreşlerden önce Çanakkale Kahramanı Seyitonbaşı’nın kabri başında dua ettiler.
Dualı Çayır Seyitonbaşı Mesire alanındaki program Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Misafirlere güreş alanında keşkek, pilav, nohut hayrı gerçekleştirildi.
Binlerce Havranlı güreş severin izlediği müsabakalar miniklerin güreşleri ile başlayıp başpehlivanların kıran kıran geçen güreşleri ile sona erdi.
Güreş Müsabakalarında kupa ve madalya takdimini Belediye Başkanı Emin Ersoy ile birlikte Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Ak Parti Milletvekilleri İsmail Ok ve Mustafa Canbey, İlçe Kaymakamı Enver Özderin, Ak Parti İlçe Başkanı Sercan Şık ,Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri verdi.
Güreşe katılan tüm güreşçilerimize ve güreş severlere teşekkür ederiz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ