balikesirmeydan

Kuvâ-yi Milliye Günü Kutlandı

Kuvâ-yi Milliye Günü Kutlandı
Vali Hasan Şıldak 16 Mayıs Kuva-yı Milliye Günü kutlama programına katıldı.
Kuvâ-yi Milliye Günü Kutlandı
16 Mayıs 1919 tarihinde düşman işgaline karşı Alacamescit’te bir araya gelen 41 Bayrak Adam’ın yaktığı Kuvâ-yi Milliye ateşinin yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.
Kuvâ-yi Milliye Anıtı’nda gerçekleştirilen törende Vali Şıldak ve protokol üyeleri 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterisi ile karşılandı. Daha sonra Vali Hasan Şıldak, Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından Kuvâ-yi Milliye Anıtına Türkiye haritalı çelenk sunuldu.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Zeynep Karaoğlu
“Balıkesir Kuvayı Milliye Destanı” adlı şiiri, Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi öğrencisi Serkan Zeynep Barın ise “Kahramanlık” adlı şiiri okudular.
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “16 Mayıs tüm Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacak bağımsızlık meşalesinin günü. Kuvâ-yi Milliye ateşini yakarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında en büyük rolü oynayan kahramanlarımıza çok şey borçluyuz.” ifadelerini kullandı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ