balikesirmeydan

Görüştün mü görüşmedin mi?

Sıtkı Şeremetli

Görüştün mü görüşmedin mi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’de en çok değer verdiği Canan Kaftancıoğlu gibi terör örgütlerine çok yönlü sahip çıkan biridir.

Görüştün mü görüşmedin mi?

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’de en çok değer verdiği Canan Kaftancıoğlu gibi terör örgütlerine çok yönlü sahip çıkan biridir. PKK’ya, YPG’ye, DHKP-C’ye, PYD’ye sahip çıkan birçok söylemi ve eylemi olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ konusunda da sicili çok temiz değildir. Biliyorsunuz Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 danışmanı FETÖ irtibatlı çıkmıştı.

FETÖ’den yargılanan ve ceza alan Enver Altaylı’nın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Rasim Bölücek’le 2 ayrı telefon hattından tam 1159 görüşme yaptığı tespit edilmişti. Özellikle son 8 yıldır CHP-FETÖ iç içe geçmiş durumdadır. Bu süreç içinde yapılan seçimlerde FETÖ tüm unsurlarıyla CHP’yi desteklemiştir. CHP’nin manzarası bu şekilde iken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz hafta ortaya çok ciddi bir iddia attı.

“Türkiye Cumhuriyeti konuşmaları kaydetseydi Pensilvanya ile konuşmasını duyardık.”

“Şahit de var. Çıktı dedi ya ‘Ben geçmiş olsun demedim’. O zaman görüştü.”

“Biz Pensilvanya ile bir diş muayenehanesinde konuştuğumuzda ‘Yurtta barış dünyada barış’ sloganını konuşmadık”

“Söyleyemez. Karşımızda siyaset tanımına sığdıramadığımız ve bu ülkenin değerleriyle örtüştüremediğimiz bir kimlik var.”

Süleyman Soylu’nun bu iddialarına zerre ses veremedi Kemal Kılıçdaroğlu.

“Sükût ikrardan gelir” tarifi de tam böyle haller için söylenir.

Fethullah Gülen ile görüşmüşsen niçin çıkıp bunu açıklamıyorsun Kemal Kılıçdaroğlu?

Malum dişçiye “Kılıçdaroğlu sizin kliniğinizde hangi tarihte Pensilvanya ile görüştü?” sorusu yöneltilmişler o da “Ben bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum” şeklinde cevap vermiş. Yani o da inkâr etmiyor bu görüşmeyi. Kemal Kılıçdaroğlu tüm terör örgütlerine bu derece açıktan sahip çıkıyorsun da FETÖ’ye sahip çıkarken mi gizlilik kararı alıyorsun?

Sen binlerce kişinin azmettirici katili terörist Demirtaş’a bile açıktan sahip çıkan bir adamsın. PKK-FETÖ merkezli Ahmet Altanlara, Mazlum Kobanilere, Osman Kavalalara cesaretle(!) sahip çıkarken niçin Fethullah Gülen konusunda kaçak güreşiyorsun?

Bir terör örgütüyle görüşmek CHP için ayıp değil, CHP’nin siyasetinde önemli bir özelliktir. Şimdi Fethullah Gülen ile görüştüğünü kabullendiğinde Türk milleti şok mu geçirerek?

Sadece siciline yakışan bir olayda daha omurgalı davranmış olacaksın. Kaç gündür susarak zaten bunu da kabullenmiş oldun ama çık net cümlelerle bunu kabullen.

2013 tarihinde CHP’nin haber sayfası ODA TV “Kemal Kılıçdaroğlu ABD’de cemaatle görüştü” şeklinde bir haber yapmıştı. O haber içinde de “Şimdi merak edilen konu ise şu: Acaba Fethullah Gülen o isimlerle CHP’ye ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ne mesaj yolladı?” şeklinde bir soru yöneltmişti. CHP’nin haber sayfası sorunca makul oluyor da, bu ülkenin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sorunca niçin kuduruyorsunuz?

Cevap verin cevap, terör örgütlerinin sözcüleri, koruyucuları…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ