FİLİSTİN KARŞITI STARBUCKS’A TEPKİ!..ŞİMDİ BALBUCKS ZAMANI

FİLİSTİN KARŞITI STARBUCKS’A TEPKİ!..ŞİMDİ BALBUCKS ZAMANI
FİLİSTİN KARŞITI STARBUCKS’A TEPKİ!..ŞİMDİ BALBUCKS ZAMANI
ABD’li kahve zinciri Starbucks, attığı skandal Filistin karşıtı adımla tepkileri üzerine çekti.
Kahve zinciri Starbucks, İsrail’in saldırılarına karşı Filistin’le dayanışma açıklaması yapan Starbucks çalışanları sendikasına dava açacağını duyurdu.
AA’nın ABD’de yayın yapan The Intercept sitesinden aktardığı habere göre, Starbucks Genel Müdür Yardımcısı Sara Kelly, sendikanın Filistin ile dayanışma mesajı verdiği paylaşıma ilişkin açıklamalarda bulundu. Sendikanın paylaşımının şirketin görüşlerini yansıtmadığını ve paylaşımda Starbucks’ın isminin kullanılmasının insanların kafasını karıştırdığını ileri sürerek sendikaya dava açmaya hazırlandıklarını söyleyen Kelly, bazı müşterilerin söz konusu paylaşımdan dolayı duyduğu öfkeyi mağaza çalışanlarından çıkardığını belirtti.
Sendikanın görüşlerine kesinlikle katılmadıklarını ifade eden Kelly, “Workers United adımızı, logomuzu ve fikri mülkiyetimizi kullanmaya devam ettiği için, bazı insanlar bu paylaşımı yanlışlıkla bizimle ilişkilendiriyor. Workers United, Starbucks adına konuşmamaktadır ve şirketimizin görüşlerini temsil etmemektedir. Sendikanın sözleri ve eylemleri sadece ve sadece kendilerine aittir” ifadelerini kullandı.
Starbucks’ın Türkiye’de de yüzlerce şubesi bulunuyor.
Vatandaşlar,özellikle gençler Balıkesir’de ”Filistin karşıtı Starbucks’a hayır,Balıkesir markası Balbucks’a evet”kampanyası sürüdürüyorlar
Fotoğraf açıklaması yok.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ