TOLGA POLAT / TÜRKGÜN

“Bebek katili Abdullah Öcalan ve Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakacaklarmış! Hele bir deneyin!”

Kandil’den destek üstüne destek

PKK terör örgütünden 14 Mayıs seçimleri öncesi açıklamalar peş peşe gelmeye devam diyor. Son açıklama terör örgütü PKK’nın sözde Merkez Komite Üyesi Helin Ümit’ten geldi. Ümit, AK Parti-MHP ittifakının seçimlerde yenilgiye uğratılmasının örgüt için çok önemli olduğunu söyledi. 7’li koalisyona destek veren Ümit, “Türkiye tarihinin en kritik, en önemli seçim süreçlerinden bir tanesi yaşanıyor. Bir iktidar değişimi değil, iktidarın el değiştirdiği bir seçim olarak görmemek lazım. Daha stratejik, aslında Türkiye’deki sistemin karakterinin elirleneceği bir seçim süreci oluyor. AK Parti-MHP ittifakı yolun sonundadır, sonuna gelmiştir” dedi.

Türkiye tarihin en büyük beka mücadelesini 14 Mayıs’ta verecek. Bir tarafta yerli ve milli umhur İttifakı, diğer yanda ise batı destekli mandacı 7’li masa!..

Türk devletinikararlı operasyonları ile saklandıkları inlerinden kafasını çıkaramayan etek sevdalısı teröristler, Kemal Kılıçdaroğlu ile cesaret kazanmaya başladı. Terörle mücadelede destansı zaferler yazan Mehmetçik’in moralini bozmaktan başka bir işe yaramayan söylemlerle bir bir teröristleri serbest bırakacaklarını açıklayan CHP’liler, terör örgütü PKK ile paralel ifadeler kullanıyor.

Teröristleri salacaklarmış!

Kadir Gecesi bugün idrak edilecekKadir Gecesi bugün idrak edilecek

HDP’nin paravan partisi Yeşil Sol Parti’den seçime girecek olan gazeteci Hasan Cemal, aday tanıtım toplantısının ardından PKK’nın yayın organına yaptığı açıklamada, “Bu düzeni eğiştirmek için geliyoruz. Bunun içinde elbette Kürt sorununu çözmek var. Elbette hapisteki bütün tutsakların salınması var. Her şeyi yeni baştan inşa etmek zorundayız” dedi. Hasan Cemal, PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’dan, diğer teröristler Cemil Bayık’tan Murat Karayılan’a kadar sık sık PKK kamplarına giderek teröristlerle görüşmesiyle tanınıyor.

Sen önce ininden kafanı çıkart!

Almanya’nın Düsseldorf kentinde sokaklara dökülen PKK’lı teröristler, Kemal Kılıçdaroğlu’nun terörist Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakacaklarına yönelik vaadlerini sıralamasının ardından, Abdullah Öcalan’ın da ‘ev hapsine’ alınmasına yönelik umutları artırdı! Alman polisinin izlemekle yetindiği gösteriye videolu mesajla katılan terör örgütü elebaşlarından Cemil Bayık, Bebek katili Öcalan’a özgürlük istedi.

Türkiye’yi tehdit etti!

14 Mayıs’ta düzenlenecek seçimlerin PKK için çok önemli olduğunu vurgulayan Cemil Bayık, “Türkiye’nin kaderi bizim elimizdedir. Biz mücadelemizle onların sonunu getirdik ve bu seçimle bu taçlandırılmalı ve tamamlanmalıdır. Önder Apo, 24 yıldır İmralı zindanında tutuluyor. Herkes şunu bilmeli ki önder Apo’nun fiziki özgürlüğü dışında hiçbir şeyi kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Teröristleri ‘dost bellediler’

Kandil ve CHP arasındaki sırt sıvazlama Sezgin Tanrıkulu ile devam etti. HDP ile görüşmesinin ardından Kandil’in desteğini kazanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a özgürlük vaadi, CHP’li isimler tarafından cesaretle zikredilmeye devam ediyor. Sezgin Tanrıkulu, “14 Mayıs’ta dostlarımız için hesap soracağız” diyerek Türk devletini hadsizce tehdit etti. Seçimleri kazanmak için her tuşa basan CHP’nin en büyük beklentisi HDP seçmeni. Vatandaşlara dönük “Erdoğan ne veriyorsa iki katı” dercesine vaatler sıralayan Kılıçdaroğlu, teröristlere yönelik verdiği vaadlerle sabır sınırlarını zorlamaya devam ediyor…

Genel başkanlarından yol alan vekiller ise, hadsizlikte çığır açıyor. Fondaş televizyon kanalı olarak tanınan, CHP’den aldığı para karşılığı yayınlarını sürdüren TELE 1 kanalına katılan Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü destekçilerine sahip çıkarak, “Selahattin Demirtaş bir hükümlü değildir. Affa da ihtiyacı yoktur” diyerek 14 Mayıs seçimlerini işaret etti.

Kayyumları kaldıracaklar

Tanrıkulu, “Kimdir bunun müsebbibi? Erdoğan’ın kendisidir. Kürtler de ülkenin demokratları da bunu çok iyi biliyor. İşte tam da bu nedenle hesap soracağız. Bütün bu adaletsizliklere hesap soracağız. Kayyum siyasetinden dolayı hesap soracağız. Gezi davası için hesap soracağız” diye konuştu.

Daha önce de terör örgütü PKK ile müzakere edeceklerini ifade eden Tanrıkulu şunları öylemişti: Diyalogla çözeceğiz, parlamento daki tüm siyasi partileri bu işin paydaşı yapacağız. Mecliste olacak, adım adım atacağız, bu parlamentonun çözüm odağı olacağını herkes görecek ve örgüt olmayacak. Türkiye’nin Kürtlerin hayatında silah olmayacak.