Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Balıkesir’in Gurur Tablosu Ödüllendirildi

Reklam
Balıkesir’in Gurur Tablosu Ödüllendirildi
Balıkesir’in Gurur Tablosu Ödüllendirildi
Vali Hasan Şıldak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavlarında başarı gösteren öğrencileri ödüllendirdi.
Avlu Kongre Merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Narlı, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel, Baro Başkanı Erol Kayabay, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, ödül alan öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan öğrenciler, başarıya giden yolda verdikleri çaba, emek ve iradenin sonucunu almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler. BİGEP Projesinin bu zorlu sınav yılında onlara ışık olduğunu söylediler.
BİGEP Projesinin birleştirici çatı bir proje olduğunu söyleyen Vali Şıldak törende yaptığı konuşmada, “Bugün burada sadece Balıkesir’in değil ülkemizin geleceğinde, yarınlarında çok güzel görevlerde bulunacak gençlerimizi, çocuklarımızı görüyoruz. Türkiye genelinde yapılan Yükseköğretim Giriş Sınavı ve Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre 20 ilçemizdeki başarılı öğrencilerimizi görmek istedik. Liselere Giriş Sınavında İlimizden ilk 50 içerisinde bulunan çocuklarımız var. Bir de hayat yolculuğuna bir adım daha yaklaşmış, üniversiteye adımını atacak olan gençlerimiz var. Bu iki grubu da yürekten alkışlıyorum.”diye konuştu.
BİGEP Birleştirici
Çatı Bir Proje
Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin motivasyon ve sinerji oluşturma girişimi olduğunu sözlerine ekleyen Şıldak, “BİGEP, birleştirici çatı bir proje. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında uzaktan eğitim şartlarında da olsa kendini tanıtmaya çalışan bir proje. BİGEP; akademik alan, proje üretimi ve yenilikçi sınıfların oluşturulması şeklinde 3 alandan oluşuyor. Proje kapsamında 2021-2022 eğitim-öğretim döneminin ana teması ‘akademik alan başarısı’ olacak. Yani öğrencilerimizi gerçekten hayata hazırlama alanında eğitim camiası üzerinde daha aktif olarak sürdürmeye gayret göstereceğiz. Yaptığımız hazırlıklarla projemizi yeni koşullara ve gelecek yılın şartlarına uygun hale getirerek, tamamlamak üzerine çalışıyoruz. Yeni dönem itibariyle İlimizdeki bütün öğretmenlere projemizin hedefini, anlamını tekrar anlatmak suretiyle bu hareketliliği oluşturmak istiyoruz. Geçtiğimiz sezon bunu kısmen başarabildik buna rağmen pek çok alanda ciddi atılımlar oldu. Okullarımızın ulusal ve uluslararası düzeydeki proje başvurularında rekor seviyeye ulaştık. Anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde daha modern şartlarda, görerek ve dokunarak eğitim şartları oluşturmaya yönelik; Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesini temel alan yenilikçi eğitim ortamlarının oluşturulması konusuna büyük önem verdik. Bu kapsamda 105 atölye tamamlandı, 40 atölye devam ediyor ve 30 tane de başlayacak. Şimdiye kadar Balıkesir’de bunun üzerine çıkan bir rakam yok. Bu da yine BİGEP Projesinin oluşturduğu fikir birliği, birlikte hareket etme duygusunun verdiği güçle ortaya çıkan bir sinerji ürünüdür.” ifadelerini kullandı.
Balıkesir’de Eğitime Yeni Bir Bakış Var
Sınavlarda başarılı olan öğrencilere başarının tadını çıkarmaları tavsiyelerinde bulanan Şıldak, “‘Bu İlin eğitim düzeyi çok iyidir veya kötüdür’ şeklinde bir algı oluşmaması için rakamlara bakmak gerekir. Projemizin temeli bu rakamları esas almaktır. Hangi noktada eksiğimiz, ihtiyacımız var, bunlara göre bilimsel konuşmak gerekir. Balıkesir’in akademik eğitim düzeyi yani LGS ve YKS sınavlarının sonuçlarını esas alan başarı düzeyini gözden geçirmeli, irdelemeli ve geliştirmeliyiz. Buradaki gençlerimiz çocuklarımız başarının tadını zevki çıkarsınlar, ömürleri boyunca bu başarının sonuçlarını görecekler. Onlara destek veren tüm yakınlarını, onları yetiştiren, donanımlı hale getiren okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi en içten duygularımla kutluyorum. Bu başarıda hepsinin imzası var. Eğitimde öğrenci merkezdir, ancak çevresindekilerle birlikte bir bütünün sonucu bu başarılardır.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavlarında başarılı olan öğrencilere protokol tarafından hediyeler verildi.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ