Akşener’in evladı’nın trajik savruluşu..Gökhan Zan TİP’in Hatay adayı oldu

Akşener’in evladı’nın trajik savruluşu..Gökhan Zan TİP’in Hatay adayı oldu

‘Akşener’in evladı’nın trajik savruluşu: Depremle ilgili asılsız iddiaları ile gündeme gelen Gökhan Zan TİP’in Hatay adayı oldu

6 Şubat depremlerinin ardından Meral Akşener’in davetiyle İYİ Parti’ye katılan ve genel seçimlerde Hatay’dan milletvekili adayı olan Gökhan Zan, İYİ Parti’den istifa etmişti. Deprem bölgesi ile ilgili mesnetsiz iddiaları ile gündeme gelen Gökhan Zan’ın şimdi de Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Geçtiğimiz mart ayında partisinin grup toplantısında Zan’a rozet takan Meral Akşener “Gökhan Zan evladım oldu” demişti

Yeni Şafak

Meral Akşener - Gökhan Zan

Meral Akşener – Gökhan Zan

CHP’nin mevcut Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı aday göstermesiyle ilgili tartışmalar sürerken Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) de dikkat çeken bir adım geldi.

 

TİP’in Hatay adayı eski İP’li Gökhan Zan

 

Eski futbolcu Gökhan Zan’ın, İYİ Parti’den milletvekili adayı olduktan sonra seçilememesi ve ardından istifa etmesinin ardından yeni siyasi adresi belli oldu.

 

 

6 Şubat depremlerinin yaşandığı Hatay’da devleti suçlayan asılsız iddiaları ile gündeme gelen Gökhan Zan, Türkiye İşçi Partisi’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

 

 

Lütfü Savaş’a verdi veriştirdi

 

Basın toplantısında Lütfü Savaş ve CHP’ye ateş püsküren Gökhan Zan “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı bu felaketin sorumluları arasındadır. Kendisi bu sorumluluğu kabul edip geri çekilmek yerine partisi tarafından yeniden aday gösterilmiştir. Bu adaylık kendisine daha önceden oy veren Hatay halkına danışılmadan kararlaştırılmıştır. 6 Şubat gecesindeki yürüyüşte halk CHP’nin önüne gerçek anketi koymuştur. Deprem suçlarına adı karışmış birini yeniden aday göstermeniz kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.

 

 

Akşener rozet takmıştı

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 6 Şubat depremlerinin ardından Mart ayında partisinin grup toplantısında Gökhan Zan’a rozetini takmış “Gökhan Zan evladım oldu” demişti.

 

Deprem bölgesinde devletin çalışmasına karşı provokatif çıkışlarda bulunan Gökhan Zan’ın milliyetçi ülkücü tabanı ile bilinen İYİ Parti’ye katılıp istifa etmesinin arından sol görüşlü parti olan Türkiye İşçi Partisi’nden aday olmayı kabul etmesi dikkat çekti.

#Gökhan Zan
#TİP
#Meral Akşener

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ