İY İ Partili kurucu isim Akşener’i topa tuttu: Seçime böyle gidiyoruz

Sıtkı Şeremetli

İY İ Partili kurucu isim Akşener’i topa tuttu: Seçime böyle gidiyoruz

Haber7’ye önemli açıklamalarda bulunan İYİ Parti kurucularından Gazeteci Vedat Yenerer, uzun süredir partinin sistemli bir şekilde dönüştürüldüğünü kaydetti. Yenerer, “Bu kadar tahribat ancak talimatla olur” tepkisinde bulundu.

 

İYİ Parti kurucularından Gazeteci Vedat Yenerer, İYİ Parti’de yaşanan dönüşümü ve son gelişmelere ilişkin Haber7’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Uzun süredir partinin sistemli bir şekilde dönüştürüldüğünü kaydeden İYİ Parti kurucusu Vedat Yenerer, tüzükte yazmasına rağmen FETÖ iltisaklı isimlerin liste başı yapıldığını söyledi. Ergenekon davasında yargılanan isimlerin seçilemeyecek yerlerden aday gösterilmesine tepki gösteren Yenerer, adaylıkların parayla satıldığını dile getirdi. Milletvekili aday listesini eleştiren Yenerer, listenin Akşener ve çevresinin akrabalarıyla doldurulduğunu öne sürdü. Yenerer, FETÖ iltisaklı adayların amacının ilk 4 maddeyi kaldırmak olduğunu ifade etti.

TÜZÜKTE YAZMASINA RAĞMEN HEPSİ VAR

İYİ Parti’nin milletvekili aday listesini eleştiren Vedat Yenerer, FETÖ iltisaklı şahısların listelere girdiğini belirterek, “Tüzükte ‘Bu partiye FETÖ ile iltisaklılar giremez’ dendi. Aynı tüzükte ‘Kadına ve çocuğa şiddetten ceza almışlar ve yargılananlar da giremez’ dendi. Ee, bunların hepsi var.” ifadesinde bulundu.

FETÖ İLTİSAKLILAR SEÇİLEBİLECEK YERLERDEN ADAY GÖSTERİLDİ

FETÖ bağlantılı kişilerin seçilebilecek yerlerden konulduğunu ancak Ergenekon davasından yargılananların seçilemeyecek yerlerden konulduğunu söyleyen Yenerer, “Ergenekon’dan yargılanmış olan ben, Ali Türkşen, Fatih Ali Yılmaz, Yörük Ali Paşa (emekli Tuğgeneral Ali Aydın), dördümüz de seçilemeyecek yerlerden konulduk. Neden bütün FETÖ’cüler seçilecek yerlerden konuluyor? Dün yayınladık, Ümit Özdağ’ın da yayınladığı video var; Elazığ 1. sıra milletvekili adayı. Elazığ’da hiç kimse tanımıyor adamı. Adam, 1. sıraya konuldu. Sadece o mu? Her yerde var, her yerde! İstanbul’da ‘Abdullah Öcalan serbest kalmalıdır’ diyen Salim Ensarioğlu ve dayısı FETÖ’cü olan Buğra Kavuncu arka arkayalar. İstanbul 2. Bölgeden 1 ve 2. sıradan aday gösterildiler. ‘Verdim parayı aldım sırayı’ diyenler… Daha ne arıyorsunuz?” dedi.

LİYAKAT YOK! PARAYI BASAN ADAYLIĞI ALDI

Yurtdışında parayla alınan üniversite diplomalarıyla İstanbul gibi şehirlerde 1. sıraya konulan insanlar var.” diyen Yenerer, liyakatin gözetilmediğini belirterek şu ifadelerde bulundu:

“İsim vermeyeyim; şahitler huzurunda 5 milyon lira veririm diyen adam aday yapıldı. şu anda. Herkesin huzurunda söyledi bunu. Bence daha fazla da vermiştir.”

LİSTE BAŞINDAKİ ADAYLAR TESADÜF DEĞİL

Milletvekili adaylığının satışa çıkarıldığına vurgu yapan Vedat Yenerer, liste başlarına konulan isimlere dikkat çekerek bunların tesadüf olmadığını şu sözlerle ifade etti:

“Liste başlarına konulan insanlara bakın. Ya çok zengin, ya da bir yerlerle iltisaklı. Kazı kazan gibi, kazıdıkça altından bu çıkıyor. Bunlar tesadüf değil. Sadece İYİ Parti’de değil bu, oligarklarla tüm siyasi partiler iyi ilişkiler içinde.”

ORTADA OLMAYAN ADAMLAR TEMAYÜL YOKLAMALARINDA ORTAYA ÇIKTI

İYİ Parti’nin kuruluşundan beri ortada olmayan insanların seçim günü bir anda aday yapıldığını dile getiren Yenerer, “Bakın temayül yoklamalarına. Hiç liyakati yok, bugüne kadar hiç çalışmamış, 5 yıl boyunca hiç ortaya çıkmamış adam temayül yoklamalarında 1’e çıkıyor. Bunlar hayatın akışına aykırı şeyler. Ama siyasette olağan olan şeyler. Parti ilçe başkanlarına ne kadar fazla para dağıtırsanız, onlar gider. Kaldı ki, İYİ Parti’nin temayül yoklamasında baştan sona genel merkez müdahalesi vardır.” diye konuştu.

LİSTELERE AKRABALARINI VE ÇOCUKLARINI DOLDURDULAR

Akşener ve çevresindeki birkaç kişinin akrabalarının ve dostlarının aday olarak gösterildiğini söyleyen Yenerer, şu ifadelerde bulundu:

“Ne oldu o temayül yoklamaları? Temayül yoklamalarında önde çıkan isimlerin hiçbiri listede yok. Kim var? Bol paralı adamlar var, ya da Meral Akşener ve etrafındaki birkaç kişinin yakın akrabalarının çocukları ve kankaları var. Mesela Karabük 1. sıraya bakın. Genç bir kız kardeşimizin bu partideki liyakati nedir? Vatana millete ne şeyi olmuş da 1. sırayı hak etmiş. Örneğin Gaziantep’te 5 yıldır, Erdoğan’a yalakalık yapan herkese küfürler sallayan şahıs bir gecede Akşener tarafından alınıp 1. sıraya konuldu. Şu anda Gaziantep’te felç yaşanıyor. Hiç kimse oy vermez buna. Kütahya aynı şekilde.”

LİYAKAT YERİNE YALAKA LİSTESİYLE SEÇİME GİDİLİYOR

Nevşehir’de AK Parti’nin görevden aldığı hakkında her türlü şaibe olan Rasim Arı, bir gecede 1. sıraya konuldu.” tepkisinde bulunan Yenerer, Arı’nın adaylığının ilan edilmesinden sonra yaptığı sosyal medya paylaşımlarını da eleştirdi.

“BU KADAR TAHRİBAT ANCAK TALİMATLA OLUR”

Meral Akşener bu kafayla barajı falan geçemez” diyen İYİ Parti kurucusu Yenerer, şu ifadelerde bulundu:

“Kimler gelmiş, kimler milletvekili olmuş. Meral Akşener bu kafayla barajı falan geçemez. Akşener’in talimat aldığını düşünüyorum. Partinin yüzde 10’u, barajı bile geçemeyeceğini düşünüyorum. Bu kadar tahribat ancak talimatla olur. Liyakat yerine iş bilmezlik, yağcı, yalaka, ‘bastım parayı aldım adaylığı’ diyenlerin listesiyle seçime gidiyoruz.”

KURUCU UNSURLARIN EMEKLERİ YAĞMALATILDI

İYİ Parti teşkilatının dağılmak üzere olduğunu söyleyen Yenerer, kurucu unsurların emeklerinin şu anda partide yağmalatıldığını belirtti. Akşener’in talimatla liste hazırladığını düşündüğünü ifade eden Yenerer, şunları söyledi:

“Bir lider, kendi partisinin oylarının yükselmemesi için ancak bu kadar kötü bir liste yapabilir. Toplumda nefret edilen, teşkilatlarda karşılığı olmayan insanların liste başlarına konulmasından bu çıkarımı yapıyorum ben. Yanılıyorsam Akşener çıksın desin ki, “Vedat kardeşim sen yanılıyorsun. Ben öyle bir liste yaptım ki partimiz yüzde 20 alacak, bu kadrolar da Türkiye’yi uçuracak.” Millet de bakalım neresiyle gülecek öyle bir açıklamaya. Çünkü şu anda kendi teşkilatları dağılmak üzere. Liyakat yok. Bu neye benziyor biliyor musunuz? Biz tarlayı ekerken birlikteydik. Ama hasat zamanı birlikte ektiğimiz tarlayı dışardan getirilen insanlara yağmalatıyorlar. O kalan itibarını da yağmalatıyorlar.”

“YARGILAYACAĞIZ” DEDİĞİ ADAMI ADAY YAPTI

Sadullah Ergin döneminde zulüm gördüğünü söyleyen Yenerer, “Ben de Sadullah Ergin’in davalarında zulüm görmüş, hapis yatmış birisiyim. Fetullah Gülen haininin yağcılığını, yalakalığını yapıyordu.  “Sadullah Ergin’i yargılayacağız” diyen Kılıçdaroğlu, aldı bu adamı milletvekili adayı yaptı. Kılıçdaroğlu bunu yapıyor, şaşırmıyoruz. Bölücüleri, Atatürk düşmanlarını, hepsini kendi safında topluyor, bunu anladık. Ama halkı aptal yerine koymayı anlamıyoruz. Halkı nasıl aptal yerine koyuyorlar biliyor musunuz? Bu adamı alıyorsun bari, başka kadrolara da Ergenekondan bu adamın zarar verdiği insanları koy, değil mi?” ifadelerinde bulundu.

“İLK 4 MADDESİNİ KALDIRMA GİRİŞİMİNDE BULUNABİLİRLER”

Asıl hedefin ilk 4 maddenin değiştirmek olduğunu söyleyen Vedat Yenerer, “Türk milletinin kaderinin hiçbir işbirlikçi hain belirleyemez” tepkisinde bulundu. “Türkiye’yi zor günler bekliyor” diyen Yenerer, şöyle konuştu:

“Bu listeler Meclis’te birleşirse Türkiye’yi çok zor günler bekliyor. El kaldırmak suretiyle Anayasa’nın ilk 4 maddesini de kaldırabilirler. Böyle bir girişimde bulunabilirler ve bulunacaklardır da. Bunlar her şeyi yaparlar. Hedef ilk 4 maddeyi kaldırmaktır. Ortak hareket ediyorlar, Türk milliyetçilerinin bu oyunu bozacağına inanıyorum. Türk milliyetçileri son sözü söyler, Türk milletinin kaderinin hiçbir işbirlikçi hain belirleyemez. Meclis’te çoğunluğu ele geçirseler dahi Türk milleti ve Türk milliyetçileri ne pahasına olursa olsun buna izin vermeyecektir.”

İYİ PARTİ’Yİ SİSTEMLİ OLARAK DÖNÜŞTÜRDÜLER

İYİ Parti’deki değişime dikkat çeken Yenerer, kurucu unsurların tasfiye edildiğini söyledi. Partideki değişimin sistemli olarak yürütüldüğünü vurgulayan Yenerer, “İYİ Parti bu duruma gelmesi uzun bir hikaye. Vatansever ve Başbuğ Atatürk çizgisindeki kurucu insanların zaman içerisinde sistemli olarak tasfiye ederek bu hale getirildiler.” dedi.

“DÜKKANI KAPATIYORUZ, ZARARINA SATIŞLAR VAR” BENZETMESİ YAPTI

AK Parti’nin B kadrolarının kurulduğunu savunan ve Akşener’in barajo Yenerer, sözlerine şöyle devam etti:

“Akşener’in başarısız olduğu için istifa edeceğini düşünüyorum. İlk seçimden 5 yıl geçtikten o civarda ya da altında oy alıyorsa ahlaken istifa etmesi gerekir ve edecektir de. Bu kadrolarla, bu ideolojiyle, her gün yanardöner açıklamalarla, parti içinde vizyon değişiklikleriyle ve bu birinci sıralara konulan, kazıdıkça altından irin akan isimlerle partinin barajı aşmasının çok zor olduğunu düşünüyorum. Barajı aşsa bile bir önceki seçimdeki gibi bir oy oranıyla partiyi etik olarak kongreye götürür. Bir daha da seçilmeyeceğini düşünüyorum. O yüzden ‘dükkanı kapatıyoruz, zararına satışlar var’ benzetmesini yapıyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Ouida dedi ki:

  You are in reality a just right webmaster. This website
  loading pace is amazing. It seems that you are doing any unique trick.
  Also, the contents are masterwork. you’ve performed a
  great task in this matter! Similar here: dobry sklep and also here: Ecommerce

 2. geinoutime.com dedi ki:

  geinoutime.com
  Hongzhi 황제가 난징에 도착했을 때 이미 누군가가 그를 맞이했습니다.

 3. k8 カジノ dedi ki:

  k8 カジノ 出金
  実用性抜群の内容で、とても有益でした。ありがとうございます。

 4. geinoutime.com dedi ki:

  ???슬롯 사이트
  Zhu Houzhao는 “아버지… 아버지도 땅을 경작합니까?”라고 무심코 말했습니다.

BİR YORUM YAZ