Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

18 Mart Şehitler Günü Dolayısıyla Devlet Övünç Madalyaları Verildi

Reklam
18 Mart Şehitler Günü Dolayısıyla Devlet Övünç Madalyaları Verildi
18 Mart Şehitler Günü Dolayısıyla Devlet Övünç Madalyaları Verildi
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, İlimizde bulunan kahraman gazilerimize, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarının Tevcihi Töreni gerçekleştirildi.
Valilik Necatibey Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt.Tuğg. Kemal Turan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Çakar ve gazilerimizin aileleri katıldı.
Vali Şıldak, programda yaptığı konuşmada; “Gururla kutladığımız bugünde devletimizin en büyük vefa duygularının ifade edildiği ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beraatlarının takdimini gerçekleştireceğiz. Böylesine anlamlı, heyecan duyduğumuz bir törende sizlerle olmak gurur ve mutluluk vesilesi. Devletimiz ve milletimiz, göstermiş olduğunuz fedakarlıkla gurur duyuyor. Devletimizin temelleri de bu sadakat duygusuyla atıldı. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, aynı duyguyu aynı heyecanı millet olarak her fert içinde yaşıyor ve güçleniyor. Bu olmasaydı ülkemize yönelik Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya, onu zayıflatmaya yönelik pek çok girişimi bertaraf edemezdik. Böylesine anlamlı bir günde bu madalyalar vatan uğruna gazilik mertebesine ulaşan sizin gibi bütün şerefli gazilerimizin yaptıkları fedakarlıklar için bir karşılık olamaz ama devletimizin en üst makamından size sunulan bu madalyalar sizler için gurur ve övünç vesilesi olacaktır.” diye konuştu.
Konuşmalarının ardından Vali Şıldak; P. Üstm. Şahin Karasu, İkm. Yzb. Fatih Atak, P. Uzm. Çvş. Rıza Gül, P. Uzm. Çvş. Muhammet Altınel, J. Uzm. Onb. Mustafa Demir, J. Onb. Mehmet Albak, Polis Memuru Yusuf Nurullah Yalvaç’a Devlet Övünç Madalyaları ve Beraatlarını takdim etti.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ