balikesirmeydan

ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “MESLEK ETİĞİ ÇİĞNENDİ” İDDİASI…

ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “MESLEK ETİĞİ ÇİĞNENDİ” İDDİASI…
ÜNİVERSİTE HASTANESİNDE “MESLEK ETİĞİ ÇİĞNENDİ” İDDİASI…
Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde asistan doktorların arasında meydana gelen arbede sonrası yaşananlar, kavganın üzerine tüy dikti.
İdari ve Adli anlamda soruşturma başlatılan bu olayla ilgili, Balıkesir Haber TV olarak edindiğimiz bilgilere göre, arbede esnasında elinde kırık oluşan Öğretim Üyesi A.Ş’nin ameliyatı için kendilerine gidilen Anestezi ekibi, kavganın tarafı olmaları gerekçesiyle cerrahi müdahale için üzerlerine düşen görevi yerine getirmeyeceklerini belirttiler. Bunun üzerine Öğretim Üyesinin ameliyatı özel hastane de gerçekleştirildi.
OLAY NASIL OLMUŞTU?
Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde İ.Ş ile M.E isimli iki asistan doktorun mesleki anlamda başlayan ve devam eden tartışmaları bir süre sonra itiş kakışa dönüştü. Binanın yangın merdiveninde devam eden atışmaların daha fazla büyümemesini amaçlayan Asistan Doktor U.M ve Öğretim Üyesi A.Ş iki doktorun birbirlerine vurma durumunu ayırmak istedikleri bir anda kendilerine de küfür edilmesi ve saldırılması ile bir arbede oluştu. Kavga neticesinde Öğretim Üyesi A.Ş’nin sol elinde kırık oluştu.
Üniversite hastanesinde yaşanan meslek etiğine uymayan davranış da Anestezi ekibi tarafından işte o anda gerçekleşti. Anestezi ekibi Öğretim Üyesi A.Ş’yi ameliyat için taraf olunduğu gerekçesiyle özel hastaneye sevk etti. Arkadaşları tarafından özel hastaneye götürülen A.Ş ameliyat edildi. Balıkesir Haber TV’ye yapılan bilgilendirmede; bunun Tıp eğitimi almış doktorların yapmaması gereken meslek etiğine uygun olmayan bir davranış olduğu belirtildi.
Ayrıca bu olayın, kendini mağdur olarak göstererek gazetelere aktaran M.E’nin kavgayı ayırmaya çalışanları da kavgayı başlatan olarak gösterdiği, bu yaşananlara şahit olan başka personellerin de mevcut olduğu vurgulandı.
Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
BHT
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ