balikesirmeydan

Silahları ellerinden alınacak korkusu

Sıtkı Şeremetli

Silahları ellerinden alınacak korkusu

Sosyal medya yasasına 6+HDP masası, FETÖ, PKK unsurları niçin çıldırmış gibi saldırdı

Silahları ellerinden alınacak korkusu

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Sosyal medya yasasına 6+HDP masası, FETÖ, PKK unsurları niçin çıldırmış gibi saldırıyor? Çünkü bu alan bunların besin kaynağı ve vitamin tarlasıdır… 15 Temmuz sonrası hepsi sosyal medyada tek vücut oldu. Yalan, iftira, itibarsızlaştırma, küfür, hakaret, manipülasyon adına ne varsa bunların sosyal medya silahı hâline geldi. Sosyal medya yasasına karşı olmalarının sebebi tüm silahlarının ellerinden alınma korkusudur. O yüzden “Sansür Yasasına Hayır” diye koro hâlinde ciyaklamaktadırlar.

Bir yasa-kanun vatandaşlıkta herkese eşit uygulanırken, bunlar niçin sosyal medyada kirliliği önleyecek yasaya şiddetle karşı çıkmaktadır?

En alçakça iftiraları artık atamayacaklar…

En çukur hakaret ve küfürleri artık edemeyecekler…

En hayâsız yalanları artık söyleyemeyecekler…

En şeytani manipülasyonları artık yapamayacaklar…

Böyle olunca elbette varlıklarını sürdürmeleri mümkün değildir.

Sosyal medyada bu işin tarafsız, objektif ve teknik uzmanı olanların hepsini toplayın ve sosyal medyadaki trol oranlarını istatistik olarak ortaya koymalarını isteyin. Göreceğiniz sonuç şudur:

6+HDP masası ve tüm uzantılarının ortak bir trol havuzu vardır. Âdeta “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz” dayanışmasıyla çalışmaktadırlar. Aynı trolü bir bakıyorsunuz Kılıçdaroğlu’na, bir bakıyorsunuz Akşener’e, bir bakıyorsunuz Davutoğlu’na, bir bakıyorsunuz Babacan’a destek verirken, bir bakıyorsunuz PKK’ya destek verirken, bir bakıyorsunuz FETÖ’ye destek verirken görüyorsunuz. Belli ki “Tek merkez, tek ajans” sistemiyle çalışıyorlar. Ajans kimi hedef gösteriyorsa anında sırtlan sürüsü, lağım faresi kolonisi gibi saldırıya geçiyorlar. “Dezenformasyonla mücadele” dendiğinde bunlar korkmasın da kim korksun?

Benim anlamadığım bir konu da şu… Meral Akşener sosyal medyada kendini eleştiren 15 bin kişiye dava açmış iken nasıl oluyor da bunlar “Hükümet muhalifleri susturmak için yasa çıkarıyor” diyerek feryat-figan ediyorlar. Muhalif iken 15 bin kişiye dava açanlar herhâlde iktidar olurlarsa kendilerini eleştiren herkesi idam ederler. Bunlar ciddi hastalıklı bir muhalif zihniyetindedir.

Meral Akşener’in 15 bin kişiye dava açıp, sosyal medya yasasına karşı çıkması toplumla dalga geçmektir. Türkiye’de bu kadar dava açan başka bir siyasetçi de yoktur. Anlaşılan bu işi aynı zamanda parti olarak ticarete dökmüşlerdir.

Sosyal medya yasasına, dezenformasyonla mücadeleye kim karşı çıkıyorsa o kişi biliyor ki, alanı ve nefesi daralacaktır.

6+HDP masasının el birliği yaparak bu tür yasalara şiddetle karşı çıkması düşünüldüğünde bu işin muhatabı olarak kendilerini görüyorlar.

En basitinden AK Parti ve MHP “Sosyal medya araçlarına T.C. kimlik numaralarıyla girilsin” dediğinde niçin 6+HDP masası çıldırmış gibi “Özgürlük” naraları atmıştı. Gizlin-saklın yoksa niçin yaptığınız paylaşımlardan korkuyorsunuz ki?  Demek ki, saklanarak yapmanız gerekenleri yapıyorsunuz?

Çıkarılacak yasa da büyük oranda sosyal medyadaki kirliliği önleyeceği için temizlikten korkuyorsunuz değil mi?

Ne demişler: Gizlide gebe kalan aşikârede doğurur.

Çıkacak olan yasalar fitne, yalan, iftira yayan, insanların namusu ve şerefiyle oynayan ajans komutanlığındaki troller ordunuzu dağıtacak, maskeleriniz hepten düşecek…

Elbette tüm bunlar karşısında siz çıldırmayacaksınız da, kim çıldıracak?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ