balikesirmeydan

Kürtçülük yapan çakma Türkmen

Kürtçülük yapan çakma Türkmen
  • Güncel
  • 07 Ekim 2022
  • 47 KEZ OKUNDU

Kürtçülük yapan çakma Türkmen

CHP’nin “Masum gazeteci” süsü verdiği terörist Kandil’de görevi başında çıktı.

Kürtçülük yapan çakma Türkmen

CHP’nin “Masum gazeteci” süsü verdiği terörist Kandil’de görevi başında çıktı. O terörist Mersin’de terör eylemi yapan diğer iki kadın teröristi eylemlerinden dolayı selamladı. Kendisi de her an canlı bomba eylemi yapacağını, yani onlar gibi kendini bin parçaya ayıracağını ifade etti. Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP böyle bir teröriste sahip çıkması karşısında Türk milletinden özür dilemediği gibi üstüne bir de laga luga yapmaya devam ediyor.

Türk milletinin duygu ve düşüncelerine her zaman tercüman olan MHP Lideri Devlet Bahçeli bu olaylarla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’na “DNA testi isterken hiç mi utanmadın? Hiç mi gocunmadın? Hiç mi kalbin sızlamadı? Bu kadar istekliysen, sana tavsiyem şudur: Kendi DNA testini yaptırırsan, ölen teröristin test sonuçlarını da görmüş ve anlamış olursun” şeklinde seslenmişti.

Siyasi omurgası plastik gibi sünen, esneyen ve bir türlü Arap mı, Kürt mü, Türk mü, Ermeni mi olduğu anlaşılmayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Bahçeli bugün ‘Ey Kılıçdaroğlu DNA testi yap’ diye. Vallahi güzel bir öneri ama bir şartım var. Beraber DNA testi yapacağız, kimin ne olduğu çıksın ortaya” cevabını vermiş…

Parti yöneticilerinden bazıları “Peygamber soyundan geliyor” tiyatrosu oynanırken, bu konuda kitap yazarken, bir bakıyorsunuz kendini Türkmen ilan ediyor. Bugüne kadar da Kürt-Alevi kimliğiyle biliniyordu. Hatta kendisinin şeref madalyası taktığı terörist Demirtaş “Önce Kılıçdaroğlu, hem Kürt hem de Aleviyim diyebilmeli” çağrısında bulunmuştu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun annesinin de Ermeni olduğuna dair birçok yazı ve kitap yazıldı.

Yıllar önce Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Sevim Kılıçdaroğlu’nun Amberin Zaman ile yaptığı bir röportaj vardı.

Röportajın o bölümü aynen şöyleydi: Dersim’in çok acı bir tarihi var. Öyle. Büyüklerimiz hep anlatırdı.

           Kemal Bey’in babası, 1938’den sonra sürgün edilmiş. Evet. Halası aileden 40 kişiyle birlikte götürülmüş. Derin izler bırakıyor tabii. Öfkeleniyorsunuz.

Öldürüldüler mi? Evet. (Gözleri doluyor)

Türk devleti tarafından öldürüldüğü ima edilen bu 40 kişilik akraba kimler ve hangi soydandı? Türkmen bir aileyi Türk devleti neden sürgün etsin yahut onların iddiasına göre neden öldürsün?

Hem Kılıçdaroğlu Türkmen olsa ne yazar, başka soydan olsa ne yazar? Kendisi Türkleri-Kürtleri öldüren ABD beslemesi terör örgütü PKK’nın her şeyine sahip çıkıyor mu? Çıkıyor. Bize lazım olan da zaten bu yöndeki siyasi DNA’sıdır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ev hapsine alalım” dediği on binlerce kişinin katili teröristbaşı Öcalan’da yakalanıp Türkiye’ye getirilirken “Anam Türk. Türk devleti görev verirse hizmete hazırım” diyordu. Ne farkı var ondan?

Merhum dava şairimiz Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun “İnatla girmeyin soy sop faslına. Kurtsa kurt, itse it döner aslına” şiirini yine tam bu noktada hatırlatmak isterim.

Kılıçdaroğlu sen konuyu yanlış anlıyorsun. Sana teröristle olan ideolojik DNA soruluyor. Kaldı ki,  sen bir gün olsun “Ne Mutlu Türküm diyemeyen” adamsın. Tunceli dağlarına Türk askerinin 2020 yılında yazdığı bu söze Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu ile birlikte ilk karşı çıkan ve “Atatürk’ün başka sözü yazılabilirdi” diyen adamsın. Senin Türkmenliğin olsa olsa çakma Türkmen Davutoğlu kadardır. Ahmaklara “Türkmen’im” oyunu oyna da bize oynama…

Bay Kemal, terörist Demirtaş ile siz hangi soy kardeşliği yaşıyorsunuz. Bize sadece onun DNA’sını açıklar mısın?

Perdeli KÜRTÇÜ’lüğünüzün sebebi nedir?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ