Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Erdoğan’dan eski vekil Poyrazlı’ya yeni görev

Reklam
Erdoğan’dan eski vekil Poyrazlı’ya yeni görev

Erdoğan’dan eski vekil Poyrazlı’ya yeni görev

Balıkesir’de AK Parti tabanının sevilen isimleri arasındaki 25. dönem milletvekili Mahmut Poyrazlı, bu kez bölge koordinatörü olarak siyaset sahnesine dönüş yaptı.

Balıkesir eski milletvekili Av. Mahmu Poyrazlı, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından Ege Bölgesi Koordinatörlüğüne atandı.

Poyrazlı’yı ilk kutlayanlar eski ekip arkadaşları oldu.

MAHMUT POYRAZLI KİMDİR?

6 Aralık 1965 tarihinde Balıkesir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1987 yılında mezun olduktan sonra 1989 yılında Balıkesir’de serbest Avukat olarak çalışmaya başladı.

1989 yılında askere giderek Tuzla Piyade Okulundaki Yedek subay öğrenciliğinin ardından Balıkesir 9.Ana Jet Üs Komutanlığında Hava Piyade Asteğmen olarak askerlik görevini yerine getirdi.

Askerliği sırasında Adalet Bakanlığının açtığı Adli Yargı Hakim Adaylığı sınavını kazanınca askerlikten sonra Hakim Adaylığı stajını Balıkesir’de tamamladı. Hakim olarak atandığı Diyarbakır Kulp ilçesi Hakimliğinden 1992 yılı sonunda ayrılıp tekrar Balıkesir’de serbest Avukat olarak çalışmaya devam etti.

Balıkesir Barosunda 1996-2002 yılları arasında Disiplin Kurulu ve Yönetim Kurulu üyeliği ile Baro Genel Saymanlığı görevlerinde bulundu.

AK Parti Balıkesir Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olan Av.Mahmut Poyrazlı, AK Parti Balıkesir İl Teşkilatının kuruluşundan 1.Olağan İl Kongresine kadar İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevini yürüttü. 2009 yılında yapılan AK Parti Balıkesir 3.Olağan İl Kongresinde tekrar İl Yönetim kurulu üyesi oldu. İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve İl Başkan Vekili olarak görev yaptı.

2 Kasım 2010 tarihinde AK Parti Balıkesir İl Başkanı olarak atandı. 2012 yılında yapılan 4.Olağan İl Kongresinde seçilerek İl Başkanlığı görevine devam etti. 2011 yılında yapılan Milletvekilliği Genel Seçimi, 2014 yılında yapılan 30 Mart Yerel Seçimlerinde ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçiminde AK Parti Balıkesir İl Başkanı olarak görev yaptı. İl Başkanlığı görevini 30 Kasım 2014 tarihinde yapılan 5.Olağan İl Kongresinde devretti.

AK Parti 25. Balıkesir Milletvekili  Av.Mahmut Poyrazlı evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ