balikesirmeydan

CHP, HDP, TTB PKK’nın propaganda düğmesi oldu

Sıtkı Şeremetli

CHP, HDP, TTB PKK’nın propaganda düğmesi oldu

          Türk ordusu ve MİT’ten her gün büyük darbe yiyen, üst düzey elebaşlarından birçok mensubunu kaybeden, son 6 yıldır 36 bin rakamı içinde büyük oranda (Bu rakam içinde DEAŞ’lı teröristler de var) mensuplarını kaybeden terör örgütü PKK köşeye sıkışmışlığın acizliği içinde ve Batı’ya “İmdat” sinyali göndermek için, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 2021 Şubat ayında Gare’den başlayarak Zap, Avaşin ve Metina’ya kadar uzanan bölgelerde düzenlediği operasyonlarda “uluslararası düzeyde yasaklanmış bombalar ve zehirli gazlar üreten kimyasal silahlar” kullandığı şeklinde bir propagandaya başladı. Beyinsiz yaratıklar, sanki kendileri uluslararası düzeyde meşru terör örgütü!

          “Uluslararası düzeyde yasaklanmış” vurgusuyla iftira atıyor ki, Batı’daki PKK’ya tasmasını geçirmiş, onu sadık köpeği gibi kullanan ülkeler harekete geçip koruma kalkanı oluştursun…

Daha Batı’daki ülkeler sesini çıkarmadan, Türkiye’deki PKK’nın koruyucu kalkanları harekete geçmiştir. CHP-HDP ve uzantıları terör örgütünün iftirasını ciğeri parçalanmış gibi sahiplenmiştir.

HD(P)KK Bir kez daha vurguluyoruz; kimyasal kullanımı Cenevre Konvansiyonu’na aykırıdır, savaş suçudur ve açıkça insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Demokratik kamuoyunu bu gelişmeler karşısında ses çıkarmaya çağırıyoruz. Ülkeyi krizlerden krizlere sürükleyen AKP-MHP iktidarının güvenlikçi ve çatışmacı politikalardaki bu ısrarı, daha fazla krizi beraberinde getirmektedir” açıklamasını yaparak terör örgütü PKK’nın bu propagandasına sahip çıktı.

6’lı masanın aşkı PKK’lı terörist Selahattin Demirtaş da “Kimyasal silah kullanmak insanlığa karşı suçtur” demiş…

TSK kimyasal silah kullanmadan PKK’lı yaratıkları bin parçaya ayırıyor da, PKK’lı yaratıklar insan mı diye sormak lazım bu PKK’lı teröriste…

Hemen ardından PKK’nın büyük partisi hâline gelen CHP’nin milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise “Kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin görüntüleri izledim. Kimyasal silah insanlığa karşı bir suçtur. Yarın itibariyle iddialara dayanak olan görüntülerin doğruluğu üzerine soru önergemi Meclis gündemine sunacağım. Bu iddialar karşısında açıklama yapılmamış olması ilginç” açıklamasını yaparak PKK’nın propaganda düğmesi olmuştur.

CHP-HDP terör örgütü PKK’nın propagandasına sahip çıkar da, T*rk Tabipler Birliği (TTB) durur mu?

Ömrünü PKK’nın propagandasını yapmaya adamış TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı da terör örgütü PKK’nın televizyon kanalında “Belli ki sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan, zehirli gazlardan, kimyasal gazlardan biri kullanılmış durumda. Tabii çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak olsa da ne yazık ki bu yasaklanmış silahların çatışmalarda kullanıldığını da görüyoruz” açıklamasını yaparak PKK’nın “kimyasal silah yalanının” yayıcısı ve destekleyicisi olmuştur.

Terör örgütü PKK’nın, DHKP-C’nin arka ve ön bahçesi olan T*rk Tabipler Birliği sağlık alanında faaliyet yürütmek yerine terör örgütleri alanında propaganda yapmakta ve onlara hizmet sunmaktadır. Çok da haklarını yemeyelim; PKK’lı teröristlerin, DHKP-C’li teröristlerin, teröristbaşı Apo’nun sağlığı konusunda her türlü seferberliği de yapıyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TTB’ye tepki gösterdiğinde, MHP Lideri Devlet Bahçeli “Terör yuvası TTB kapatılsın” dediğinde kudurmuş gibi saldıranlar, herhâlde TBB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK televizyonunda PKK propagandası yapması karşısında bir izahta bulunacaklardır.

TTB’ye kendilerini parçalarcasına sahip çıkan Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu, Akşener, Babacan, Davutoğlu ses verin?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kapatılmasını istediği T*rk Tabipleri Birliği’ni telefonla arayarak destek veren Heval Akşener’in bu konuda diyecek bir sözü yok mu?

Milli Savunma Bakanlığı “Daha önce defalarca açıklandığı gibi Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından uluslararası hukuk ve anlaşmalarca yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır. Bu tür mühimmat, TSK envanterinde bulunmamaktadır” açıklamasını yaptığı hâlde TSK’ya değil terör örgütü PKK’ya propaganda desteği verenler, bu olaylar karşısında susanlar hem hain hem de alçaktır.

PKK’lı yaratıkları temizlemek için TSK’nın kimyasal silaha ihtiyacı zaten yoktur. Her gün Irak, Suriye ve Türkiye üzerinde terör faaliyeti yapan PKK’lı teröristler zaten bin parçaya ayrılmaktadır. Kimyasal silah kullanıp niye tek parça kalmaları sağlansın ki?

          Randevu alıp Kandil’e giden Amerikalı gazeteci Simone Foltyn ne demişti: Türk İHA’larının sürekli gözetleme yapmasından dolayı randevu alarak geldiğimiz hâlde PKK liderliğini mağarada saklanmaya zorladı.

          Terör örgütü PKK bu hâldeyken onun yalan propagandalarına aldanmaya gerek yoktur. PKK’ya hizmet etmek istiyorlarsa, TSK’nın temizliğinde ölen PKK’lı teröristlerin leşlerine tabut, kalanlara zabıt tutsunlar…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ