Yıl Sonu Sigara Alırken Bir Daha Düşünün! Sigara Fiyatlarına Zam Talimatı Geldi…

Yıl Sonu Sigara Alırken Bir Daha Düşünün! Sigara Fiyatlarına Zam Talimatı Geldi…

Yıl Sonu Sigara Alırken Bir Daha Düşünün! Sigara Fiyatlarına Zam Talimatı Geldi…

Sigara fiyatlarına yeni zam için düğmeye basıldı. Pek çok marka için zam talimatı verilecek. Peki yıl sonu sigara en ucuz kaç TL olacak?

2024’te vergilere yapılacak olan zamlarla ilgili sürpriz bir bilgi ortaya çıktı. Alkollü içecekler ve tütün ürünlerine uygulanacak verginin artış göstereceği belirtildi. Sigaraya bu yıl sonu kaç TL zam geliyor?

Vergi artışlarıyla birlikte enflasyonun ve yaşam maliyetinin yükselmesinden endişe ediliyor. Buna karşın vatandaşlar zamlardan rahatsız. Ancak vergi zamlarının sebebinin bütçe açığını kapatma ve devlet borcunu düşürme amacı taşıdığı ifade ediliyor.

Maliye Bakanlığı’nın bazı yetkilileri, ekonominin dengeyi koruması adına bu zamların şart olduğunu vurguluyor. Ancak ekonomi uzmanları, bu tür zamların ekonominin daralmasına ve genel tüketimin düşmesine neden olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.,

Sigara Fiyatlarına Zam Vurgusu

Dünya Gazetesi’nde yazan Naki Bakır, 2024’teki vergi artışları hakkında “Vergi yükünün tabanda daha geniş bir alana yayılacağı” başlığı altında bir makale yayımladı. Bakır makalesinde, “2024’te ne kadar vergi ödeneceği” üzerine bir liste hazırlayarak, akaryakıt, otomobiller, alkollü içecekler, tütün ürünleri, şekerli içecekler ve dayanıklı tüketim mallarında vergi artışı olacağını ve bu durumun tüketiciye maliyet olarak geri döneceğini belirtti.

Ayrıca Bakır, akaryakıtta Özel Tüketim Vergisi’nin yüzde 129, alkollü içeceklerde vergi oranının yüzde 70 ve tütün ürünlerindeki vergi artışının yüzde 71.8 olduğunu aktardı.

2023 yılı Ekim ayı itibariyle bazı sigara markalarının fiyatları şu şekildedir:

Winston’un bazı modelleri 48-51 TL arasında değişiyor, Camel markası 46-48 TL aralığında, Monte Carlo ve LD markaları 46 TL, Marlboro’nun farklı türleri 49-55 TL arasında, Parliament sigaraları 51-53 TL aralığında, Muratti 48-49 TL arasında ve L&M markası 47 TL olarak belirlenmiştir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ