Vali Hasan Şıldak Gönen 11’inci Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı.

Vali Hasan Şıldak Gönen 11’inci Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı.
Vali Hasan Şıldak Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası işbirliğinde düzenlenen Gönen 11’inci Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı.
Gönen 11. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı Kapılarını Açtı
Gönen İlçesinde bu yıl 11’incisi düzenlenen Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi ve Otomotiv Fuarının açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.
Gönen Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası işbirliği ile 27-30 Nisan 2023 tarihlerinde sektörün bileşenlerini buluşturan fuarda 120 firma 100 stantta 500’e yakın markayla ürünlerini sergiliyor. Gönen Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen fuarda tarım teknolojileri, traktör, seracılık, hayvancılık, tohum, fidan, gübre, sulama teknolojileri, meyvecilik, soğutma, havalandırma, depolama sistemleri, otomotiv ve sanayi ürünleri yer alıyor.
Fuarın açılışında konuşan Vali Şıldak, Gönen’in tarımın kalbinin attığı bir ilçe olduğunu söyledi. Şıldak, “Tarım ve hayvancılık sektörünün en başarılı örneklerini Gönen İlçemizde görüyoruz. Bununla iftihar ediyor, gurur duyuyoruz. İnsanımızın çalışkanlığı, yenilikçi tarım ve hayvancılık uygulamalarına açık oluşu bu fuarın tesadüf olmadığını gösteriyor. Türkiye’nin ve dünyanın en büyüğü olma iddiasıyla yola çıkan Gönen Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin de kuruluşu gerçekleşti. Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde yapılan bu büyük girişim sadece Gönen ve Balıkesir için değil, ülkemiz için bir marka değerin İlimizle buluşması anlamına geliyor. Dün itibariyle kuruluş işlemleri tamamlanarak, bakanlığımıza sunuldu. Hafta başında kuruluş gerçekleşmiş olacak. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu büyük girişimde, üretken, verimli toprakların insanlarının emeği büyük. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret Odamız, Ticaret Borsamız, Ziraat Odamız ve İlçe Belediyemiz bu girişimin ortakları arasında yer alıyor. El birliği ile başladığımız bu girişimde topraksız tarım uygulamasıyla, jeotermal kaynaklar ve yeşil enerji ile tarımın kalbinin attığı yer dediğimiz Gönen İlçemizi daha da yükselteceğiz. Bu vesile ile bu girişime verdikleri destek dolayısıyla milletvekillerimize ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Fuarın açılış kurdelasını kesen Vali Şıldak, stantları gezerek ürünler ile ilgili bilgi aldı. Meslek odaları ve üretici birliklerinin stantlarını da ziyaret eden Şıldak sektör temsilcileriyle bir araya geldi.
Gönen 11. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarının açılışına Vali Şıldak’ın yanı sıra Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt,
Belediye Başkanı İbrahim Palaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Gönen Ticaret Odası Başkanı İbrahim Mutlu ve Gönen Ticaret Borsası Başkanı İsmail Mutlu, Gönen Ziraat Odası Başkanı Kemal Aracı ve ilgililer katıldı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ