Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

NİDA ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERİLDİ

Reklam
NİDA ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERİLDİ
EDREMİT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ
YAKUP ÖZBEK, ÇOK GENÇ YAŞTA VEFAT EDEN ‘NİDA ÖĞRETMEN’ TOPRAĞA VERİLİRKEN KABRİ BAŞINDA KURANI KERİM OKUDU..
(Aynı zamanda evilen gazeteci Ramazan Karaca’nın yeğeni olan Nida Aygören toprağa verildi)
Uzun süredir kanser tedavisi gören ve önceki akşam tedavi gördüğü İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat etmesi sonucu, eşi, çocuğu, anne ve babası başta olmak üzere tüm yakınlarını ve özellikle de öğretmen arkadaşları ile öğrencilerini yasa boğan, Edremit / Akçay Şehit Halil Kantarcı Ortaokulu Matematik Öğretmeni NİDA AYGÖREN (36), bugün öğle saatlerinde Akçay Pazariçi Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Zeytinli Kabristanlığı’nda toprağa verildi..
Pandemi şartları da dikkate alınarak ailesi ve yakınları tarafından sade bir törenle son yolculuğuna uğurlanan NİDA ÖĞRETMEN’in cenazesine Milli Eğitim Camiasını temsilen Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü YAKUP ÖZBEK de katılırken, Kaymakam TURGAY ÜNSAL’ın ise son anda ilçe dışında önemli bir toplantıya katılması nedeniyle cenazeye katılamadığı öğrenildi..
Hastalığı sürecinde sağlık durumu ve çalışma şartları ile Edremit Kaymakamı TURGAY ÜNSAL ile birlikte çok yakından ilgilenen İlçe Milli Eğitim Müdürü ÖZBEK, NİDA Öğretmene daha edebilmesi için Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yer alan ‘Özel Büro’da görev vererek onun sağlık ve mutluluğu için büyük çaba harcadığı için eğitim camiası ve kamuoyundan büyük takdir toplamıştı..
Öz kardeşi gibi sevip çok yakından ilgilendiği NİDA Öğretmeninin vefat haberi ile adeta sarsılan Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü YAKUP ÖZBEK, bu gün (Pazartesi) cenazenin Akçay’daki evlerinin önündeki helallik alma ve dua ile Akçay Pazariçi Camiinde kılınan cenaze namazı ve Zeytinli Kabristanlığında toprağa verilmesi aşamalarının tümünde acılı eşi BARIŞ AYGÖREN ve ailesinin yanından biran olsun ayrılmadı..
Edremit İlçe Mili Eğitim Müdürü YAKUP ÖZBEK’in, NİDA Öğretmen toprağa verildiği esnafa kabri başında yüksek sesle ve makamına uygun bir şekilde Kur’an-ı Kerim okuması ise cenazeye katılanları ziyadesi ile duygulandırdı..
Zaman zaman kendisinin de gözyaşlarına hakim olamadığı gözlenen İlçe Milli Eğitim Müdürü YAKUP ÖZBEK’in kurumunda görev yapan öğretmenlerinin, öğrencilerini ve velilerinin sorunları ile ilk ilgilenmesi değil tabiki bu..
Genç yaşta bugün toprağa verilen NİDA Öğretmenin eşi BARIŞ AYGÖREN de eşinin görev yaptığı Akçay Şehit Halil Kantarcı Ortaokulunda halen ‘Müdür Yardımcısı’ olarak görev yapıyor..
36 yaşında hayatını kaybeden Öğretmen NİDA AYGÖREN aynı zamanda Balıkesir Basınının önemli isimlerinden ve kamuoyunun önceki yıllarda KRT ve EGE TV ekranlarından tanıdığı sevilen televizyon programcısı ve sunucusu RAMAZAN KARACA’nın da kız kardeşinin kızı oluyor..
Kendisi gibi eğitimci olan öz yeğeni NİDA AYGÖREN’i genç yaşta toprağa verirken yaşadığı üzüntünün izleri yüzünden okunan ve benimde Balıkesir’de ki gençlik ve mahalle arkadaşlığı dönemimizden buyana yakın dostum ve arkadaşım olan RAMAZAN KARACA başta olmak üzere acılı eş BARIŞ AYGÖREN ve tüm aile fertleri ile Edremit Milli Eğitim Camiası adına İlçe Milli Eğitim Müdürü YAKUP ÖZBEK’e de, şahsım ve sahibi bulunduğum ‘Büyükşehir ARENA’ Gazetesi adına en kalbi duygularımla BAŞSAĞLIĞI ve SABIRLAR diliyorum..
ALLAH, yıllardır mücadele ettiği amansız hastalığın pençesinden kurtulamayarak genç yaşta hakka yürüyen Öğretmen NİDA AYGÖREN kızımıza gani gani rahmet eylesin ve mekanı cennet olsun inşallah..(ARENA)
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ