Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

İP koptu, CHP okları kırıldı

Reklam
İP koptu, CHP okları kırıldı

İP koptu, CHP okları kırıldı

           Terör örgütü PKK’nın bombasıyla 1997 yılında henüz 17 yaşında çobanlık yaparken parçalanarak şehit olan İsa Gümren’in ağabeyi Tahir Gümren’e Meral Akşener ve partisinin HD(P)KK ve terörist Demirtaş ilişkisini eleştirdiği için çok ağır ve ahlaksız küfür eden Lütfü Türkkan hamamın namusunu kurtarmak adına sadece İP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ettirildi. Partiden ihraç edilmeyerek aslında yine korunmuş oldu.

Lütfü Türkkan’ın şehit yakınlarına karşı saygısızlığı ilk değil. Daha önce de Derik Kaymakamı şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk TBMM’ye ziyarete geldiğinde onun kılık- kıyafeti üzerinden “Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?” yorumunda bulunmuştu.

Lütfü Türkkan geçtiğimiz aylarda da kaçak yapısının yıkılmasını haber yapmaya çalışan bir muhabiri dövdürmüş, o muhabir kan-revan içinde kalmıştı.

Lütfü Türkkan’ın devlet bankasından çektiği 36 milyon dolar krediyi geri ödemediği ve bu konuda dolandırıcılığa başvurduğu da son aylarda konuşulan bir durumdu. Önümüzdeki günlerde bu konu daha çok tartışılacaktır.

Böyle birinin şehit yakınına etmiş olduğu ağır hakaret inanın kimseyi şaşırtmadı. O küfür HD(P)KK ile yol yürüyen İP’in son kusmuğu olmuştur.

Türkiye genelindeki şehit aileleri ayağa kalkmış durumdadır. Başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde Lütfü Türkkan’ı protesto eden yürüyüşler gerçekleştirilmiştir.

Lütfü Türkkan’ın PKK saldırısı sonucu 17 yaşında hayatını kaybeden genç çobanın ağabeyine etmiş olduğu ahlaksız küfür, inanın CHP, İP ve diğer yancılarında sinek vızıltısı kadar dahi etki uyandırmamıştır.

Terörist Demirtaş’ın eşinin namusuna hakaret edildi diye CHP, İP ve diğer uzantıları kınama açıklamaları yapmak için birbiriyle yarışmıştı. Kemal, Meral, Temel, Ahmet, Ali, Mansur, Ekrem (bu, şu, o) aşağılık küfür karşısında niçin bir twit bile atıp tepki gösteremediniz?

Bir bacıya bu kadar aşağılık küfür ediliyorsa, sizin suskunluğunuzda bir o kadar aşağılıktır. Sizin her olayda ikiyüzlülüğünüz böyledir işte…

İP’li biri “Sadece çoban olan kardeşi mayına basmış o kadar!” şeklinde yorumlayarak konuya hangi gözle baktıklarını göstermiştir.

Peki, kimin döşediği mayına basmış çoban? Siyasi proje ortağınız HD(P)KK’nın değil mi?

Siirt’te “Burası Kürdistan” diyen alçağa gösteremediğiniz tepkiyi niçin kardeşini PKK saldırısında yitirmiş adama gösterdiniz?

Hatta o bölücü alçağa Meral Akşener’in Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu “geçmiş olsun” dileklerini göndermişti.

Lütfü Türkkan “Burası Kürdistan” diyen adamın koluna girip niye bir tepki gösteremedi acaba? İttifak ortakları CHP-HD(P)KK üzülür diye mi?

Şehit yakınına da herhâlde CHP-HD(P)KK sevinsin diye küfür etti?

CHP ve İP’in attığı her adım, aldığı her nefes nasıl ihanet içinde olduklarını bu millete göstermektedir. Bunların sırf son bir ayda yaşattıkları tüm maskelerini düşürdü. Bunların tüm ihanet suçlarına baktığınızda inanın yatacak yerleri yoktur.

Cumhur İttifakı Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızla kucaklaşırken bunlar her gittiği yerde tepkiyle karşılaşmaktadır. Aslında bu manzara bile kimin battığını, kimin çıktığını göstermektedir.

CHP-İP önce bu millete HD(P) KK ilişkisinin hesabını versin. Ondan sonra siyasi masallar anlatmaya devam etsin…

Lütfü Türkkan aslında CHP ve İP’in nasıl siyasi karaktersizlik ve ahlaksızlık barındırdığını ispatlayarak, kendinin düştüğü çukurdan bile Türk milletine iyilik yapmıştır.

Ah Mithat Can ah! Ne hâle düşürdün Lütfücüğü…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ