Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

CHP’nin İP’i kopuyor

admin

admin

CHP’nin İP’i kopuyor

Millit İttifakı’nın ‘Cumhurbaşkanı adayı kim olacak’ sorusunun cevabı bir türlü bulunamazken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık için sürekli mesajlar vermesi İP’i gerdi.

CHP'nin İP'i kopuyor

Tolga Polat / TÜRKGÜN

HDP ile ilişkilerin bozulmaması konusunda tam mutabakat yapan ve hiçbir çatlak sese izin vermeyen zillet ittifakının sahte samimiyeti, İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’nın, CHP’ye yönelik eleştirisi ve CHP’nin sert cevabıyla bir kez daha ortaya çıktı. İP Genel Başkanı Meral Akşener cumhurbaşkanı adayı olmayacağını açıklamış, CHP ile birlikte ortak karar vererek bir aday çıkaracaklarını söylemişti.

CHP yöneticileri ise hiç öyle düşünmüyor. Bir taraftan partide öne çıkan bazı isimlerin dillendirmesiyle Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda kamuoyu oluşturulmaya çalışılırken, diğer yandan CHP lideri de sanki seçim varmış gibi vaat sunmaya başladı.

KARŞILIKLI HAMLELER

AK Parti ve MHP, tam bir uyum içerisinde Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili Recep Tayyip Erdoğan ismini açıklarken, zillet ittifakında her genel başkan ayrı telden oynuyor. Akşener’in geçtiğimiz günlerde yaptığı Ekrem İmamoğlu çıkışı çok konuşuldu.

Akşener’in, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Yenikapı’da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında yaptığı konuşmada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzetmesi, Kılıçdaroğlu’na karşı bir hamle olarak yorumlanmıştı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığını istemeyen İP kurmaylarının bir süredir rahatsız oldukları bu durumla ilgili Meral Akşener’e şikâyette bulundukları biliniyordu. Bunun üzerine harekete geçen Akşener, İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’nın sözleriyle Kılıçdaroğlu’na ‘Bizsiz hareket edemezsin’ mesajı gönderdi.

BİZE SORDUNUZ MU?

Kılıçdaroğlu’nun, cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanırcasına, iktidar olmaları durumunda ilk 6 ayda neler yapacaklarına ilişkin sunduğu vaatler üzerine, CHP’ye sert sözlerle yüklenen İP’li Cihan Paçacı, Kılıçdaroğlu’nun tekil konuştuğunu ve ittifaka uygun hareket etmediğini belirtti. Paçacı, eleştirilerine şöyle devam etti:

Kemal Bey, gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Bu vaatler bizim açımızdan da olmaz şeyler, karşı çıktığımız durumlar değil. Ama biz ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu? Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYI Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı…

Paçacı’nın sözleri CHP’de geniş yankı buldu. Maksadını aşan tonda bir konuşma olarak yorumlanan sözlerle ilgili CHP yöneticileri, Millet İttifakı içerisinde uyum konusunda bir sorun olmadığını, partilerin kendi kurumsal politikalarını açıklama zorunluluğu olduğunu ve ayrıntılara takılmamak gerektiği yönünde açıklamalarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ