YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Mansur Yavaş, 2013 yılında CHP’ye geçtiğinde “Bugün 40 yıllık geçmişimi geride bırakarak, CHP adayı olmamla, geride kalan tüm tartışmalar bitecektir.” diyen birisidir. Geldiği noktada kendisi ve CHP’ye götürdüğü avanesi ailesinden utanan çocuklar gibi, ailesiyle görünmekten, anılmaktan özellikle sakınıyor. Bu durumu yıllardır yazıyorum. Ailesinden utanan çocuğun anne ve babasından ayrılıp gideceği yer, barınacağı ortam olmadığı için yapacak başka seçeneği yoktur. Mansur Yavaş çok parti gören biri olduğundan madem CHP ve Genel Başkanlarından utanıyor soralım, niçin ayrılıp gidemiyor?

CHP, geldiği durum itibariyle gerçekten utanılacak bir partidir. Her türlü ihanet, melanet bu partidedir. CHP, Türk/İslam düşmanlarının yuvası haline gelmiştir. PKK’nın siyasi uzantılarıyla yaptığı ittifak ve iş birliği utanç yaşamaları için en öne çıkan sebeptir. Oysa Mansur Yavaş, bu manzarayı yalamış, yutmuş ve buna alışmış birisidir. PKK’nın siyasi uzantılarıyla CHP’nin yaptığı ittifaka itirazı olmayan, PKK’lı Demirtaş’a “İnşallah” tarzında özgürlük isteyen, CHP’deki ateistlere ilk sahip çıkan o “Yoldaş Mansur’un” derdi kendisinin alışmış olması değil, bu halini toplumun kabul etmemesi olduğundan şimdi yine CHP’li Mansur Yavaş, CHP’siz görüntüyle seçim propagandasına başladı.

Mansur Yavaş geçen günlerde hizmetsiz, projesiz geçirdiği dört yılının lak lakını yapmak için bir program yaptı. Salonda bir tane CHP bayrağı ve Genel Başkanı Özgür Özel’in posteri yoktu. Hadi Mansur Yavaş CHP’ye bu terbiyesizliği yapıyor da Özgür Özel’in midesi bu muameleyi nasıl kaldırıyor anlamış değilim. Koskoca CHP’nin parti amblemi kullanılmadan, partinin genel başkanının posteri kullanılmadan yapılan bir program CHP adına büyük bir rezalettir. Kimse çıkıp Mansur Yavaş’a “Ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin” diyemiyor. İnanın böyle bir rezalete başka hiçbir partide müsaade edilmez. Ama CHP’de her türlü rezalet yaşandığı için, bunu da sanırım normal görüyorlar.

Gerçi Özgür Özel’de böyle bir hassasiyet olsa PKK’nın DEM’liği olan bir partiyle tüm ihanete, rezilliğe rağmen birlikteliğini sürdürmez. Irak’ın kuzeyindeki 12 şehidimizden sonra her türlü alçaklığı, şerefsizliği yapmış DEM’i, CHP Genel Merkezi’nde ağırlayan Özgür Özel için Mansur Yavaş’ın programında CHP bayrağı asılmış, asılmamış, CHP logosu kullanılmış kullanılmamış çok da umurunda olur mu ki? Asıl Mansur Yavaş’ı “Ülkücü” diye pazarlayan şeref yoksunlarına sormak lazım: “Madem Ülkücü bu alçaklıkların yaşandığı CHP’de Mansur Yavaş’ın işi nedir?”

Mansur Yavaş gittiği günden beri CHP’deki her ihanete susuyor, CHP’deki her alçaklığa destek veriyor. Ama seçim zamanlarında ise söylemleri değişiyor, CHP kimliğini gizlemeye çalışıyor. Niye? Çünkü terör örgütü PKK’nın partisiyle sürekli yan yana duran CHP vebalı olduğundan kendi utanç halini böyle yansıtıyor. Mansur Yavaş CHP’li kimliğini gizleyerek Özgür Özel ise bir partinin ideolojik itibarını böyle yok ederek aslında birbirlerinin benzeri karakter sahibi olduklarını göstermiştir. CHP’li bu iki karakterin bu dünyada siyasi kazanım için yapmayacağı davranış yoktur. CHP’nin nimetini yiyorlar, CHP’li olmaktan utanıyorlar. Rezilliğe bakar mısınız? Madem CHP’li görünmek veba ve mikropluk gibi ise, o halde niçin p partidesiniz?