Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Yaşamaz’ denen buzağının adını ‘Yaşar’ koydular: Anne şefkatiyle bebek gibi bakıyorlar

Reklam
Yaşamaz’ denen buzağının adını ‘Yaşar’ koydular: Anne şefkatiyle bebek gibi bakıyorlar

‘Yaşamaz’ denen buzağının adını ‘Yaşar’ koydular: Anne şefkatiyle bebek gibi bakıyorlar

Erken doğan buzağıyı evlerine alan ve ona anne şefkatiyle bebek gibi bakan Mustafa Gündoğan ve eşi, ismini ‘Yaşar’ koydukları buzağıya biberonla süt içiriyor, onunla birlikte televizyon izliyor ve ninnilerle ayakta sallayıp uyutuyor.
Dede mesleği olan hayvancılığı yıllardır sürdüren  Mustafa Gündoğan, 20 gün erken doğan buzağıyı evine aldı. Çevresindekilerin ‘yaşamaz’ dediği buzağıya yaşaması umuduyla ‘Yaşar’ ismini koyan Gündoğan ve eşi, buzağıyla çocukları gibi ilgileniyor.

Gündoğan ailesi buzağının altını bezliyor, bebek biberonuyla süt içiriyor ve buzağıyla beraber televizyon izliyor. Mustafa Gündoğan’ın eşi ise buzağıyı ayağında sallayıp ninni söyleyerek uyutuyor. Yaşar isimli buzağının yakın zamanda annesiyle kavuşturulması bekleniyor.

ANNESİ SADECE 1 SAAT GÖREBİLDİ

Hayvancılıkla uğraşan Mustafa Gündoğan, “Hayvancılık bizde dede mesleği olduğundan severek yapıyoruz. Hayvanlarla uğraşmak huzur veriyor ve insanları rehabilite ediyor. Tabi ki bu güzel, yakışıklı ‘Yaşar’ gibi danaların sayesinde. Yaşar dana 25 Aralık’ta doğdu. 20 gün erken doğduğu için annesi onu sadece 1 saat görebildi. Daha sonra eve getirip evde bakmaya başladık” dedi.

BEBEK BİBERONUYLA BESLİYORLAR

Gündoğan, buzağıya biberonla süt verdiklerini ve altına bez bağladıklarını belirterek, “Çevremizdekiler erken doğduğu için yaşamayacağını düşünüyorlardı. Biz de yaşaması umuduyla ismini ‘Yaşar’ koyduk. Şükür şimdiye kadar yaşıyor, hayatta, hatta gayet sağlığı da yerinde. Yaşar’ın günde 4-5 kez bezini değiştiriyoruz. Çünkü küçük tuvaletini hasta bezine yapıyor. Biberonla besliyoruz, iki üç saatte bir 250 ml’lik biberonla 2’şer adet olmak üzere süt veriyoruz. Bu şekilde besleniyor yavrumuz çünkü buzağı biberonu kendisine büyük geldi. Daha küçük bir biberon olan bebek biberonu ancak kendisine oldu. Yaşar inşallah havalar da biraz ısınırsa yakın bir zamanda annesinin yanına gidecek. Onları birbirine kavuşturacağız” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ