Vali Hasan Şıldak’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Vali Hasan Şıldak’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Vali Hasan Şıldak’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan 1920, Türk Milleti’nin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı önemli bir gündür. Aynı zamanda Kurtuluş Savaşımızı zafere götüren yolun başlangıcı ve Cumhuriyetin müjdesi olmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, millî değerlerimizin mirasçısı ve geleceğimizin teminatı olan çocuklara verdiği önemin, duyduğu güvenin bir ifadesi olarak Milli iradenin hâkim kılındığı bugünü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Dünya barışının, çocuklar arasındaki karşılıklı sevgi ve dostluk sayesinde yükselebileceğini öngörmüştür. Bütün dünya çocuklarının kaynaştığı, kardeşlik ve sevginin doyasıya yaşandığı 23 Nisan’da, çocuklarımızın sevincini, coşkusunu paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.
Aziz Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünden yola çıkarak başlattığı büyük mücadelesinde, kendi kaderini kendi eline alarak var olma mücadelesini, egemenlik hakkını kullanarak kazanmıştır. Bütün dünyaya kendi kendini yönetebilen büyük bir millet olduğunu göstermiştir.
Sevgili Çocuklar, milli ve manevi değerlerimizi geleceğe taşıyacak olan sizlerin, milli ve manevi değerlerimizi benimseyen, teknoloji ve bilimsel gelişmelere uyumlu gelişmiş bireyler olarak yetişmeniz için devletimiz bütün imkânlarıyla yanınızda olmaya devam edecektir.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103’üncü yıldönümünde, ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman üyelerini, bize bu vatanı armağan eden aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, milletimizin ve çocuklarımızın bayramını kutluyorum.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ