balikesirmeydan

TÜSF Ünilig Boks Türkiye Şampiyonası Kastamonu Üniversitesinde Yapılıyor

TÜSF Ünilig Boks Türkiye Şampiyonası Kastamonu Üniversitesinde Yapılıyor
TÜSF Ünilig Boks Türkiye Şampiyonası Kastamonu Üniversitesinde Yapılıyor
BAÜN GALİBİYETLE BAŞLADI
8 Mayısta başlayan Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Ünilig Boks Türkiye Şampiyonası’na Kastamonu Üniversitesi ev sahipliği yapıyor. Müsabakalar, Ay Yıldız Spor ve Yaşam Merkezinde gerçekleşiyor. Kastamonu’da kafileyle birlikte olan Balıkesir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şampiyon Boksörümüz Ali Eren Demirezen yaptığı paylaşımla BAÜN olarak ilk güne galibiyetle başladıklarını bildirdi.
Müsabakaların açılış seremonisi, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’ın katılımlarıyla 9 Mayıs 2023 tarihinde Kastamonu Üniversitesi Ay Yıldız Spor ve Yaşam Merkezi’nde yapıldı.
Törene, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Atalan, Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Prof. Dr. Ömer Küçük, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan seremonide, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Taner Karabulut ile Federasyon Temsilcisi İstanbul Esenyurt Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Merve Uca’da açılışta yerini aldı.
Sporcuların geçit töreni ile başlayan seremoninin açılış konuşmasını Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay yaptı. Prof. Dr. Günay, konuşmasında ev sahipliği için Kastamonu Üniversitesine teşekkür ederek, devletin her üniversiteye bu tür spor tesisleri yaparak büyük başarılar hedeflediğini belirtti.
Şampiyonanın daha geniş bir katılım alacağını ancak 6 Şubat’ta depremde hayatını kaybeden sporcuların da olduğunu hatırlatan TÜSF Başkanı Prof. Dr. Günay, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı olan Ekim ayında yeniden spor alanında başarılar elde edeceklerine inandığını vurguladı.
TÜSF Başkanı Prof. Dr. Günay, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın üniversitelerdeki başarılı öğrencilerin yurt içi ve yurt dışındaki müsabakalara katılmaları için maddi ve manevi destek sağladığını belirtti. Önceden 6 branşta destek sağlanırken bugün 53 branşta sporculara destek verildiğini söyleyen TÜSF Başkanı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Prof. Dr. Günay’ın konuşmasının ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, sporun hayatımızdaki önemine vurgu yaparak, Kastamonu Üniversitesi olarak bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.
Rektör, Üniversitenin sunduğu imkânlarla bu tür organizasyonlarda daha fazla katılım sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, şampiyonada yer alan tüm ekiplerin elde ettikleri başarıların tarihe geçeceğini ifade ederek, katılan tüm sporculara teşekkür etti ve başarılar diledi.
Konuşmaların ardından, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve TÜSF Başkanı Prof. Dr. Günay, gong sesiyle bir müsabakayı başlatarak şampiyonanın başlamasını sağladı.
Müsabakalarda 62 takım, 107 erkek sporcu ve 37 kadın sporcu olmak üzere toplamda 144 sporcu mücadele ediyor. Şampiyona, 5 gün boyunca devam edecek.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ