balikesirmeydan

Teröristbaşı Bayık’tan ‘dostlarına’ talimat: Apo için bunu istiyoruz

Teröristbaşı Bayık’tan ‘dostlarına’ talimat: Apo için bunu istiyoruz

Teröristbaşı Bayık’tan ‘dostlarına’ talimat: Apo için bunu istiyoruz

Almanya’daki gösteriye video mesajla bağlanan teröristbaşı Cemil Bayık skandal ifadelerde bulunarak, “Önderliği fiziki özgürlüğüne kavuşturmalıyız. Apo’nun özgürlüğü dışında hiçbir şey kabul etmiyoruz” dedi.

Teröristbaşı Bayık'tan 'dostlarına' talimat: Apo için bunu istiyoruz

Avrupa’da terör örgütü PKK/YPG’nin son adresi Almanya oldu. Avrupa Birliği PKK’yı 2004 yılında terör örgütü listesine alsa da PKK/YPG mensupları İsveç, Fransa ve Almanya’da ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor.

Son olarak Almanya’nın Düsseldorf şehrinde PKK/YPG sempatizanları bir eylem düzenledi. Terör destekçilerinin Abdullah Öcalan’a özgürlük vaadi tepki çekerken Almanya’dan da skandal görüntüler geldi.

ALMAN POLİSİ İZLEMEKLE YETİNDİ

Cumhur İttifakı partilerine seçim çalışmalarında köstek olan Almanya HDP’nin hadsiz eylemine onay verdi. PKK sempatizanları sokaklara dökülerek Abdullah Öcalan’a terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan için özgürlük talep etti. Alman polisi ise, bu skandal eylemi sadece izlemekle yetindi.

Skandal gösteriye video mesajla bağlanan teröristbaşı Cemil Bayık skandal ifadelere imza attı.

“APO’NUN DOSTLARI ÖZGÜRLÜK İÇİN MÜCADELE EDİYOR”

Terör örgütü elebaşı Öcalan’a özgürlük isteyen Bayık “Önder Apo ve halkımız birleşmiştir ve ayrı düşünülemez. Önder Apo’suz yaşam olmaz bu da Apo’nun gerçekliğidir.” dedi. Bayık, elebaşı Öcalan’ın özgürlüğü dışında hiçbir şeyi kabul etmediklerini ifade ederek şunları söyledi: Bizim için özgürlük ve mücadelemizi büyütme zamanıdır. Önderliği fiziki özgürlüğüne kavuşturmalıyız. Apo’nun özgürlüğü dışında hiçbir şey kabul etmiyoruz. Apo’nun dostları Önder Apo’nun özgürlüğüne kavuşması için mücadele yürütüyor. Bu direniş sonuç alıncaya kadar da devam edecektir.

 

 

TERÖRİSTBAŞI HIZINI ALAMADI!
Elabaşı Öcalan’nın özgürlüğü için rezalet bir çağrıda bulunan Bayık, “Buradan aydınlara yazarlara çağrımdır önder Apo’nun özgürlüğü için bir an önce sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekiyor. Bu süreçte mücadeleyi yükseltme zamanıdır. Uluslararası kurumlar, Avrupa Adalet Konseyi, uluslararası hukukçular sorumluluklarını yerine getirmeli” ifadelerini kullandı.

 

HABER 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ