Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Terörist ile sarmaş dolaş fotoğrafları çıkan HDP’li vekil için iç tüzüğün gereği yapılmalı

Reklam
Terörist ile sarmaş dolaş fotoğrafları çıkan HDP’li vekil için iç tüzüğün gereği yapılmalı

Şentop: Terörist ile sarmaş dolaş fotoğrafları çıkan HDP’li vekil için iç tüzüğün gereği yapılmalı

PKK’lı terörist sevgilisi ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında açıklama yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Meclis çatısı altında görev yapan kişilerin terörle aralarına mesafe koymaları gerekir. Bu yapılmadığı takdirde iç tüzüğün gereği yapılmalıdır” dedi.Şentop: Terörist ile sarmaş dolaş fotoğrafları çıkan HDP'li vekil için iç tüzüğün gereği yapılmalı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP’li Vekilin teröristle fotoğrafı çıkması üzerine açıklama yaptı. Şentop, “Meclis çatısı altında görev yapan kişilerin terörle aralarına mesafe koymaları gerekir. Bu yapılmadığı takdirde iç tüzüğün gereği yapılmalıdır” dedi.

Şentop sözlerini şöyle sürdürdü: “Şahsi kanaatim bilhassa anayasal düzene karşı işlenen suçlar bakımından ve ağır bir suçlama içeren dosyalarla ilgili dokunulmazlığın kaldırılması ve yargılamanın önünün açılması gerekir diye düşünüyorum. Örgüt üyeliğiyle ilgili adı geçen vekilin dosyası var. 2019 yılı Mart ayında hazırlanmış bir dosya. Bu dosyanın içinde belge var mı diye inceliyorlar”

SKANDAL GÖRÜNTÜLER CEP TELEFONUNDAN ÇIKTI

29 Nisan 2017 tarihinde Adıyaman merkeze bağlı Akçalı kırsalında TSK’nın operasyonunda etkisiz hale getirilen 4 teröristten birisi olan Malatya nüfusuna kayıtlı Koçero Meleti kod adlı Volkan Bora’nın cep telefonu güvenlik güçleri tarafından incelendi.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında incelenen cep telefonunda HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, PKK’lı terörist Volkan Bora ile Kuzey Irak’taki bir örgüt kampında çekilen fotoğrafları görüldü.

HDPli vekilin teröristle fotoğrafı TBMM Başkanı Şentoptan flaş açıklama
Öldürülen terörist Volkan Bora’nın Harran Üniversitesi İletişim Fakültesi, HDP Milletvekili Semra Güzel’in ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni aynı dönemde okuduğu ve tanıştıkları biliniyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra örgüte yakınlığı ile bilinen bir medya kuruluşunda muhabirlik yapan Volkan Bora’nın daha sonra örgüte katıldığı öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke hazırlanan ve dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM’ye gönderdiği 28 milletvekili arasında Semra Güzel de yer alıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ