Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Terör zilleti teslim aldı

Reklam
Terör zilleti teslim aldı

Terör zilleti teslim aldı

HDP’ye açılan kapatma davası sonrası terör örgütü PKK’nın Kandilli elebaşlarından, CHP ve mini ortak İP’e ikaz yapıldı. CHP ve İP’in HDP ile ittifaka devam etmekten başka çarelerinin olmadığı hatırlatılarak, ihanet yolunda daha aktif olmaları istendi. CHP ve İP’in HDP’ye daha fazla ve daha açık şekilde sahip çıkmaması halinde üçüncü bir ittifak kurabileceği tehdidi yapıldı.

Terör zilleti teslim aldı

Kadir Yıldız / TÜRKGÜN

Terör örgütü PKK’nın sözde yöneticilerinden KCK Yürütme Konseyi Üyesi katil Sabri Ok terör örgütünün yayın organına yaptığı açıklamada ittifak ortaklarının HDP’ye sahip çıkması gerektiğini söyledi. CHP ve İP’in ittifaka sahip çıkmaması halinde HDP’nin üçüncü bir ittifak kurabileceği tehdidinde bulundu. Eli kanlı katil Sabri Ok, örgütün medya organları aracılığı ile yaptığı açıklamada, “CHP ve İYİ parti eğer gerçek bir demokrasi mücadelesi vermeseler mevcut durumlarından öteye gidemezler.

Hiçbir zaman da iktidar olamazlar. Bu partiler gerçekten bir değişim istiyorlarsa HDP ile ittifak yapmak dışında çareleri yoktur. Eğer bunu yapamıyorlarsa, sadece yürüttükleri siyaset yalandan ibaret olur. Türkiye toplumu da artık bunu biliyor” dedi. HDP’nin izleyeceği yol haritası hakkında konuşan katil Sabri Ok, “Bu noktada HDP kendini alternatifsiz görmemelidir. Bir tartışma var hâlihazırda üçüncü yol veya üçüncü ittifak” ifadelerini kullandı.

İTTİFAKTA ‘ÜÇÜNCÜ YOL’ KORKUSU

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin kapatılmasına yönelik hazırladığı iddianameyi Anayasa Mahkemesine sunması Kandil ve Zillet İttifakının korkulu rüyası haline geldi. İttifak ortaklarına çağrı yapan terörist Selahattin Demirtaş üçüncü yol tehdidinde bulunmuştu. İttifakın mini ortağı İP’e aba altından sopa gösteren terörist Demirtaş “Eğer muhalefetteki milliyetçi odaklar demokrasi ittifakına ısrarla engel olmaya devam edeceklerse bu durumda HDP’nin öncülüğünde üçüncü bir ittifak, ‘demokrasi ittifakı’ olarak ilan edilebilir” demişti.

Bu açıklamanın ardından İP Başkanı Meral Akşener HDP’nin kapatılması ile ilgili Anayasa Mahkemesinin kararına destek vermiş ve dosyanın iade edilmesini savunmuştu. İttifak ortakları CHP ve İP’e bir mesaj da HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’dan geldi. Buldan demokrasi ittifakını genişleteceklerini belirterek, “Tarihsel olarak var olan, sistemin içinden gelen devletçi iki egemen bloka karşı üçüncü yol siyasetini büyüteceğiz” dedi.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan daha önce yaptığı bir açıklamasında ise, “Hiç kimse kapalı kapılar arkasında HDP ile ittifak görüşmeleri yapamayacak. Halkımız şeffaf ve açık bir ittifak istiyor. Partimiz bütün muhalif partilere açıktır” demiş ve ittifakın şeffaf yapılması gerektiği uyarısında bulunmuştu.

DIYET ÖDEMEYE ZORLADILAR

Yerel seçimler sonrası HDP’nin desteğini hiçe saymaya çalışanlara Kandil ve HDP yöneticilerinden gelen tehdit dolu mesajlar ittifak ortaklarını diyet ödemeye zorladı. CHP’li belediyelerin parklara terör örgütü PKK’nın sözde sembollerini işlemesinden, HDP’li belediyelere atanan kayyumlara karşı “darbe” sözleriyle karşı durulmasına varıncaya kadar birçok savunma hali kendini gösterdi.

HDP’nin kapatılmasına karşı ortak duruş sergileyen ittifak ortakları, aynı duruşu terörist Selahattin Demirtaş’ı koruyarak da gösterdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu terörist Salahattin Demirtaş’ın göğsüne şeref madalyası takmak istedi, İP Başkanı Meral Akşener ise terörist Demirtaş ile kahvaltı yapmanın özlemiyle kavruldu.

 

YERELDEKİ İTTİFAKI GENELE TAŞIMA ARZUSU

31 Mart Yerel Seçimlerinde ittifak yapan CHP-HDP ve İP, ittifakı genişletmenin ve genel seçimlere taşımanın yollarını aramaya başladı. Deva ve Gelecek partilerinin de kurulmasıyla birlikte ittifakın genişleyeceğini arzu ederken HDP’yi kaybetme telaşına kapıldılar. HDP Eski Eş Başkanı Sezai Temelli 31 Mart Yerel seçimleri öncesi yaptığı bir açıklamada CHP ve İP’i alenen tehdit etmiş ve “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP’lileri yok sayarak siyaset yapamaz.

O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt’ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır. O kentin belediye başkanı olmayacak, o olsa olsa o kentin kayyumu olur. Biz bu riski alıyoruz. Seçmenlerimize diyoruz ki biz bu riski alacağız” cümlelerini kurmuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ