balikesirmeydan

Terör seviciler’ iBB sahnesinde

Sıtkı Şeremetli

Terör seviciler’ iBB sahnesinde

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, PKK sempatizanı sözde sanatçı Aynur Doğan’ı,‘Harbiye Açık Hava Konserleri’ kapsamında sahneye çıkaracağının duyulmasının ardından İstanbul ayağa kalktı. Çok sayıda sanatçı, siyasetçi, gazeteci ve vatandaş, yaptıkları paylaşımlarda, 5 askerin şehit olduğu bir dönemde organize edilen Aynur Doğan konserine tepki gösterdi.

'Terör seviciler' iBB sahnesinde

Tolga Polat / TÜRKGÜN

Seçimlerde ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganıyla ortaya çıkan, ancak İstanbul’un sorunlarından önce siyasi ikbali ve tatil keyfinin peşinde koşan Ekrem İmamoğlu, teröristlere sahip çıkmaya devam ediyor… İstanbul’u sel basarken kayak tatilinde, kar esaretinde ise balıkçıda soluğu alan sözde büyük başkan, en büyük icraatlarından birisini, geçtiğimiz gün yaptığı Karadeniz gezisiyle gerçekleştirmişti. Göreve geldiği andan bu yana yaptığı zamlarla dikkat çeken Ekrem İmamoğlu’nun HDP ve PKK sevgisi ise artık vatandaşı çileden çıkaracak düzeye geldi.

Aynur Doğan. Kendisi terör örgütü PKK bayrakları altında, bebek katili Abdullah Öcalan’a özgürlük şarkıları söyleyen sanatçı müsveddesi. Geçtiğimiz hafta Derince Belediyesindeki konserinin ‘uygun olmadığı’ yönünde çıkan kararla iptal edilmesinin ardından gündeme gelmişti. Doğan’a sahip çıkan ilk isim ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu.

Olayın ardından harekete geçen Ekrem İmamoğlu, liderinin açıklamalarının hemen ardından, seçimlerde aldığı terörist oylarının hatırına, Aynur Doğan’a Harbiye Konserleri’nde yer verdi. Aynur Doğan, konser iptal edilmezse, 28 Mayıs’ta PKK’lılarla şov yapacak…

Zillet sessiz

Olayın ortaya çıkmasının ardından yüz binlerce kişi sosyal medya hesapları üzerinden tepki gösterdi. Maalesef tepkiler arasında ne bir CHP’li yönetici, ne de İP Genel Başkanı Meral Akşener vardı. Akşener’in, Fatih Sultan Mehmet’e benzettiği İmamoğlu’nun pervasız tutumlarına zilletin hiçbir üyesi ses çıkarmadı. Ancak çok sayıda sanatçı, siyasetçi, gazeteci ve vatandaş, yaptıkları paylaşımlarda, Kuzey Irak’taki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerin şehit olduğu bir dönemde organize edilen Aynur Doğan konserine tepki gösterdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ