YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Şu çok net anlaşıldı ki, 14 Mayıs 2023 seçimlerine kadar CHP-PKK gündemiyle yatıp, o gündemle kalkacağız. Çünkü bu birliktelik artık bir aile yapısına döndü. Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi ziyaret edip “Kürt sorununu TBMM’de HDP ile birlikte çözeceğiz” merkezli HD(P)KK taleplerini sahiplenen açıklamalar yaptıktan sonra, HD(P)KK’lılarda çok büyük bir öz güven patlaması yaşanmaktadır. Kandil, HDP, terörist Demirtaş arka arkaya 6+HDP masasını yönlendiren, kendi bölücü mensuplarını umutlandıran açıklamalar yapıyorlar.

Kandil ve HD(P)KK’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na bir hayli destek ve kendi bölücü hedefleriyle ilgili açıklamalar geliyor ki, bunun altında ezilen CHP ve ortakları ne yapacaklarını bilemez durumdadırlar. CHP-PKK ilişkisi o kadar deşifre oldu ki, 7’den 70’e herkesin dilinde bu… Vatanın soğan, patates yetişen tarlalarını bölme, parçalama planı yapıyorlar. Yakalanınca da “Gündem bu mu? Soğan-patates kaç para oldu haberiniz var mı?” diye kubarıyorlar. Ne kadar ihanetleri, ne kadar şeytani planları varsa halkın ekonomik sıkıntılarını istismar ederek onları örtmeye çalışıyorlar.

HDP aday çıkarmayarak Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermeyecek mi? Verecek. Zaten HDP şu an “Bir oy Kemal’e, bir oy HDP’ye” kampanyası başlattı. HDP’nin yaptığı Kandil’i, Kandil’in yaptığı HDP’yi bağlar. Bağlamaz diyen kim varsa onu akıl hastanesine bağlayın zaten…

Kemal Kılıçdaroğlu “Sayın Öcalan’ın arkasındayız. Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, Sayın Karayılan, Sayın Bayık… Bu insanlar dağlarda” diyen HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ile anlaşıyor ama Kandil’den Kemal Kılıçdaroğlu’nu zora sokan yahut ilişkisini deşifre eden açıklamalar olunca “Kandil’in o açıklamaları bizi bağlamaz” diyorlar. Geçtiğimiz günlerde HDP’li Sırrı Sakık resmen CHP-PKK kutusunu açtı. CHP acayip tutuştu. CHP’liler Sırrı Sakık’a MİT ajanı demeye kadar geldiler.

Sırrı Sakık “İt sürüleri, siz Mustafa Kemal’in değil askerleri generali olsanız ne yazar” dediği hâlde CHP’li Ekrem İmamoğlu Diyarbakır’a gidip PKK sembollerini içeren sözde sanat galerisini Sırrı Sakık ile beraber ziyaret etmişti.  O zaman rahatsız olmayanlar, şimdi CHP-PKK ilişkisini deşifre edince Sırrı Sakık’a saldırmaya başladılar.

Sırrı Sakık, herkesin merak ettiği konuyu HDP cenahından biri olarak Kılıçdaroğlu da açık ve net olarak önümüzdeki dönem ne yapacağını kamuoyu ile paylaşmalıdır. Kapalı kapılar ardında söylenenlerin, kamuoyuna da bunların deklare edilmesi gerekir” sözleriyle dile getirdi.

Sırrı Sakık, âdeta Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olduğunda teröristbaşı Öcalan’ın, cezaevindeki ve sürgündeki PKK’lıların tamamının serbest bırakılacağını, kayyumların kaldırılacağını, Cumhuriyet’in değiştirileceğini PKK’lılara müjdelemiştir.

HDP’yi, Kandil’i ve Sırrı Sakık gibileri şımartan Kemal Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki ortaklarıdır.

Sırrı Sakık, CHP-PKK arasındaki tüm sırları deşifre etti. Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK bünyesinde bir bayram havası yaratmış durumdadır. Atatürk yaşasaydı, idam ipinde sallandıracağı adamlar şimdi CHP’yi yönetiyor. Terör örgütü PKK’lılar da bunları parmağında oynatıyor. Vay CHP vah…