Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Sınırsız namussuzluk

admin

admin

Sınırsız namussuzluk

Sınır konusundaki hassasiyetini “Sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok” sözlerinden bildiğimiz…

Namus konusundaki duyarlılıklarını “Bütün işçilere namus sözü veriyorum. Kazandığımız belediyelerde haksız yere bir işçinin işine son verilmeyecek” sözlerinden sonra kazandıkları belediyelerde binlerce insanın ekmeğiyle oynamalarıyla öğrendiğimiz CHP…

Suriyeli sığınmacılar ve Afgan göçmenler bahanesiyle içerisinde sınır ve namus geçen bir çıkış yaptı, genel merkezi ile il-ilçe binalarına “Sınır Namustur” yazılı pankartlar asıldı.

***

Pankartlar asıldı asılmasına da bu pankartlar aynı zamanda CHP’nin ikiyüzlülüğünü de gözler önüne serdi.

Bu ikiyüzlülüğü, bugün sınır namustur diyen adamın dün sınırlarımızı değiştirmeye çalışan PKK’nın Suriye kolu PYD’yi terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum olarak tanımlamasından yola çıkarak gören herkes ortaya koyuyor.

Ve soruyor?..

***

Siz değil misiniz, sınırlarımızı tehdit eden PKK/PYD/YPG terör örgütüne karşı yürütülen operasyonların sınır içi-sınır dışı her türlüsüne karşı çıkan?

Siz değil misiniz, vatanımızı tehdit eden PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin kravatlı sözcüsü olduğu için hapsi boylayanlara özgürlük isteyen?

Siz değil misiniz, milletimizi tehdit eden PKK/PYD/YPG terör örgütünün siyasi uzantıları ile ittifak hâlinde olan?

***

Ee peki hangi yüzle sınırdan, namustan bahsediyorsunuz?

Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösteriyor diyorsanız haklısınız ama…

Türk vatanını yok etmeye yeminli PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP ile kol kola olanlar sınır güvenliğinden dem vuracak son kişi bile olamazlar.

***

Çünkü ortada sadece bir tek dün yaptıkları ile bugün içerisinde bulundukları çelişki yok.

Bugün kendilerine yöneltilen eleştirilere karşı gösterdikleri tavır da sınır namustur diyecek son kişi bile değiller derken ne kadar haklı olduğumuzu göstermektedir.

Bunun en güzel örneği, dün Cumhuriyet gazetesinde “Namus Belası” başlıklı bir yazı kaleme alan CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’dur.

Milletimizin haklı eleştirilerini görmezden gelmesini, konuyu sadece namus kelimesinin cinsiyetçi bir yaklaşımın ürünü olmadığına değinmekle geçiştirmesini bir kenara bırakın, partisinin böylesi önemli bir konuda düşüncelerini savunurken attığı başlık bile konuyu nasıl yorumladığının belgesidir.

***

İşin özü…

CHP hiç girmemesi gereken bir alana bodoslama daldı, konu elinde patladı.

Sınır muhafızlığına soyundu, siyasi namussuzluğu tüm çıplaklığıyla sergilendi.

Peki ortağı İP’te durum farklı mı?

Değil, onlara da en güzel cevabı “Demirtaş’ı kahvaltıda üzerinde ‘Hudut Namustur’ yazılı tişört giyerek ağırlarsınız” diyen vatandaş verdi…

***

Evet, sınır namustur, aksini iddia eden vatan hainidir.

Ama bunların ne sınırdan, ne de namustan anladığı şeyin doğru olmadığı her hâliyle ortadadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ