balikesirmeydan

Sigaraya bir zam daha!

Sigaraya bir zam daha!
  • Manşet
  • 27 Temmuz 2022
  • 108 KEZ OKUNDU

Sigaraya bir zam daha!

Ocak ayından beri 3 kez zamlanan sigara fiyatlarına yeni bir zam daha geldi.

Sigaraya bir zam daha!

Philip Morris, BAT ve İmperial gruplarındaki sigara fiyatlarına 27 Temmuz Çarşamba gününden itibaren yeni zam geldi. Buna göre Parliament, Marlboro, Murattı, Lark, L&M sigaralarına 2 TL zam geldi.

Sigara zam mı geldi, sigara zammı sonrası yeni fiyatları kaç para oldu sorusu 27 Temmuz Çarşamba günü en çok aranan konulardan biri oldu. Ocak ayından beri 3 kez zamlanan sigara fiyatlarına güncelleme yapıldı ve Philip Morris, BAT ve İmperial gruplarındaki sigaralara 2 lira zam yapıldı. Buna göre  Philip Morris’in en düşük sigarasının fiyatı ise 27.50 lira olurken en yüksek sigara fiyatı 40 TL’yi gördü. İmperial grubuna da gelen 2 TL’lik zam sonrasında en düşük fiyatlı sigarası 25 lira oldu. Peki Parliament, Marlboro, Lark, L&M, Muratti sigara fiyatları kaç para oldu?

3 kez zam geldi: Özel Tüketim Vergisi zammı ile alkole yüzde 25, sigaraya yüzde 10 oranında zam gelmişti. Sigaradaki asgari maktu vergi tutarı 0.71 TL’den 0.79 TL’ye çıktı.

İlk zam JTI grubuna gelmişti: Aybaş, Japan Tobacco International (JTI) grubu sigaralara 2 lira zam yapıldığını 1 Temmuz Cuma günü duyurmuştu.

Sigara fiyatlarına zam geldi mi: Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş’ın açıklamasına göre JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara zam yapıldı.

Hangi marka kaç para oldu: Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, üç sigara grubuna daha (BAT, Philip Morris, İmperial) 2 TL zam geldiğini duyurdu.

2022 yılında sigara fiyatlarına ve alkollü içeceklere uygulanması beklenen %60’a varan ÜFE güncellemesi sigara fiyatlarına uygulanmayacak.

AKİT

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ