Sosyal medya üzerinden güncel haberleri takip ederken, önüme Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kızı, İP Milletvekili Adayı Ayyüce Türkeş Taş’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana mitinginde “Sana Söz Yine Baharlar Gelecek” pankartı önünde verdiği poz düştü.  Ayyüce Hanım’ın önüme gelen sayfasını inceledim. Sayfasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitinginden toplam dört adet fotoğraf paylaşmış. Ama bir şey dikkatimi çekti. Sosyal medya sayfasını yorumlara kapatmış. Niye mi kapatıyor? Çünkü daha önceki paylaşımlarının yorum kısmı, hep terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapanlarla olan birlikteliğinden dolayı kendisine yönelik “Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlatıyorsunuz” tepkileriyle dolduğu için…

Ülkücülerin tepkisinin farkında olan Ayyüce Türkeş Taş bunun üzerine sayfasını yorumlara kapattığı gibi, bir de sol medyanın elinde kullanılan figür olduğunu gösteren açıklamalarıyla tepkilerin dozajını artırmıştır.

15 Temmuz hain darbe girişiminde “Yurtta Sulh Konseyi’nin” bildirisini başlarına silah dayanmadan baştan sona okuyan, PKK’lı teröristlere sahip çıkan, Azerbaycan’ı aşağılayan, İslam’ı küçümseyen, PKK’nın televizyon kanallarına canlı bağlanan, velhasıl Türk milletinin her türlü milli ve manevi değerlerine düşmanlık yapan, Türk milletinin her milli davasında düşman safından seslenen CHP’nin Halk TV’sine çıkmış ve kendisine yönelik Ülkücülerin tepkisinin dozajını azaltmak ve yönünü başka tarafa çevirmek için şu talihsiz ve hatta hadsiz açıklamaları yapmıştır:

“Benim siyasete girmeme de Sinan Ateş cinayeti de neden oldu açıkçası. Türkeş’in kesinlikle kabul etmediği tanımlar, tutumlar sergilenmekte. MHP şu anda o ruhu kaybetmiş, sadece M, H ve P harflerinden oluşan bir parti olarak görüyorum. Tabii ki tüzel kişiliği benim için çok farklıdır. Babamın kurduğu bir partidir. Babamın kemikleri sızlıyor.”

***

Ayyüce Türkeş Taş’ın bu cümleleri kurduğu Halk TV aynı zamanda nasıl bir televizyon kanalı biliyor musunuz?

Bir dönem daimi program yorumculuğu yapan Levent Gültekin isimli müptezel tarafından Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e “Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor” cümleleriyle hakaretlerin edildiği bir televizyon kanalıdır.

Maalesef Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e bu hakaretlerin edildiği, suçlamaların yapıldığı, iftiraların atıldığı Halk TV üzerinden yine aynı yöntemle Başbuğumuzun kızı Ayyüce Türkeş Taş “Sinan Ateş cinayeti” üzerinden MHP’ye iftiralar atmaktadır. Halk TV, “Alparslan Türkeş milyonlarca gencin hayatını karartmıştır” derken, Ayyüce Türkeş de aynı kanalda bir girift cinayet üzerinden MHP’nin kurumsal kimliğini hedef almıştır. Halk TV’nin hedefi Başbuğ Alparslan Türkeş, Ayyüce Türkeş’in hedefi de Başbuğ Alparslan Türkeş’in mirası MHP olmuştur. Sinan Ateş cinayetinden dolayı 22 kişi şu an tutukludur. Sebebi-sonucu henüz aydınlanmamış, girift cinayet olma özelliğini hala koruyan bu menfur olayda azmettirici ve katil cezaevinde iken, olayın daha ilk mahkemesi dahi görülmeden MHP’nin kurumsal kimliği bu olaya nasıl karıştırılıyor ve Halk TV diliyle MHP nasıl suçlanabiliyor?

Ayyüce Türkeş “Milyonlarca gencin hayatını karartmış Alparslan Türkeş’in” kızı mı ki, bu cümlelerin kurulduğu Halk TV’ye çıkıyor ve aynı iğrenç bir uslüpla MHP’yi töhmet altında bırakıyor?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin girift cinayet sonrası kurduğu “Genel Başkan olarak sorumluluk taşıdığım süre içerisinde, kendimde sır olarak sakladığım görevden alma nedenlerini yeri geldiğinde paylaşırım. Onlara şu an yandaşlık yapmış görev kaçkınlarını da o zaman tekrar hatırlatırım” şeklindeki cümlelerini herkes bir daha not alsın. Yarınlarda ortaya çıkacak fotoğrafları, bilgileri, belgeleri herkes sabırsızlıkla beklemelidir. Yargı aşamasındaki girift bir cinayeti, MHP ve Ülkücü Hareket’in kurumsal kimliğiyle ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin isminin etrafında anmak, değerlendirmek tek kelimeyle alçaklıktır. Ayyüce Türkeş niçin bu alçaklıklara alet olmaktadır?

Günden güne kanserli hücre sahibi gibi eriyen İYİ Parti, eriyişini önleyebilmek ve ihanetlerini örtbas etmek için kendine istismar malzemeleri aramakta ve Sinan Ateş cinayetini bunun için istismar etmektedir. Böyle bir partinin adayı olan Ayyüce Türkeş de partisinin istismar malzemeleriyle Adana’da tutunmaya çalışmaktadır. Bir avuç insanla yapmaya çalıştığı mitingler ve sosyal medya hesaplarında Ülkücülerin kendisine gösterdiği tepkiler tutunmakta zorlandığını göstermektedir.

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını desteklemekte bir beis görmeyeceksin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP(Yeşil Sol Parti) paçavralarının dalgalandığı Adana mitingini Bozkurt ile selamlayacaksın ama sonra çıkıp MHP’yi suçlayacaksın öyle mi Ayyüce hanım?

Terör örgütü PKK’nın şehit ettiği 9 bin askerimizin, polisimizin, korucumuzun katilleriyle bir olmak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in kemiklerini sızlatmıyor ama PKK’lı teröristleri her gün sarı torbalara dolduran Cumhur ittifakının mensubu MHP mi Başbuğ Türkeş’in kemiklerini sızlatıyor?

Ayyüce Türkeş yine CHP-HDP yayın organı gibi çalışan Gazete Duvar isimli haber sayfasındaki bir başka röportajında “Maalesef 15 Temmuz’dan sonra MHP’nin AK Parti ile olan birlikteliğinde Türkeş misyonunu MHP’de göremiyoruz” demiş…

“Türkeş misyonunu” terör örgütlerini Irak’ta, Suriye’de, Türkiye’de arka arkaya yaptığı askeri operasyonlarla ezerken mi göremedi?

“Türkeş misyonunu” Karabağ’daki 30 yıllık Ermeni işgalini sona erdirip, “Kafkaslardan aşacağız / Türklüğe şan katacağız / Türk’ün şanlı bayrağını / Turan ele asacağız /Azerbaycan bayrağını / Karabağ’da asacağız” sözlerinden oluşan Çırpınırdı Karadeniz marşımızı gür sesle söylerken mi görememiştir?

“Türkeş misyonunu” Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğum yeri olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Türkiye düşmanlarının elinden alıp, Türk milliyetçisi olan Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığına teslim edip, KKTC’yi milli duruşla savunurken mi görememiştir?

“Türkeş misyonunu” O’nun da en büyük ülküsü olan Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye’nin üye, Macaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkmenistan’ın gözlemci statüsünde yer aldığı Türk devletlerini Türk Devletleri Teşkilatı” adı altında toplayarak, bilim, teknoloji, eğitim, sağlık, kültür, spor, turizm, ekonomi, askeri ve daha birçok alanda işbirliğini güçlendiren adımlar atarken mi görememiştir?

“Türkeş misyonunu” 2017 yılında Kerkük’ü “Bağımsızlık referandumu” adı altında sözde Kürdistan’a katmak isteyen emperyalist güçlere izin vermeyerek, Kerkük’ün her yanına Türkmen bayraklarını astırırken mi görememiştir?

“Türkeş misyonunu” milli ve yerli İHA-SİHA’larda, uçaklarda, helikopterlerde, gemilerde, silahlarda, füzelerde, arabalarda mı görememiştir?

15 Temmuz ihanetine karşı kurulan Cumhur ittifakı, Türk milletine hangi ihaneti yapmıştır Ayyüce Hanım?

Bize MHP’nin bu vatana bir tane ihanetini gösterebilir misin?

Ama biz size içinde bulunduğun partinin ve ittifakın FETÖ-PKK limanına demir atarak hangi ihanetleri yaptığını teker teker anlatırız ve Başbuğ Türkeş’in misyonuna nasıl ihanet ettiğinizi ortaya koyarız. Ayyüce Türkeş hem nerde, kiminle olduğunu bilmiyorsun hem de onların ihanetlerini meşrulaştırmak için MHP’ye iftira atıyor ve saygısızlık yapıyorsun. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli başta olmak üzere bugüne kadar hangi MHP’li, hangi Ülkücü “Türkeş ailesinin” bir ferdine en ufak bir saygısızlık ve sizi incitecek davranışta bulundu? Ama sizin vatana ihanet edenlerin safından kaç kere MHP’ye, Ülkücülere saygısız, vefasız yorumlarınız oldu.

Ayyüce Türkeş diyor ki:  ‘TÜRKEŞ MİSYONUNU MHP’DE GÖREMİYORUZ, BEN İYİ PARTİ’DE TÜRKEŞ MİSYONUNU TEMSİL EDECEĞİM’

Şu saygısızlığa, şu ölçüsüzlüğe, şu ilkesizliğe bakar mısınız?

Başbuğ Alparslan Türkeş’in misyonunu terör örgütü PKK ile ittifak yapanlarla eşitlemeye çalışıyor. Ayyüce Türkeş, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçtirip onun “Kürt sorununu TBMM’de HDP ile birlikte çözeceğiz” hedefine figüran mı olacaksınız?

Cumhurbaşkanı adayınız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte PKK’lı terörist Demirtaş’ı cezaevinden çıkarmaya beraber mi gideceksiniz? Genel Başkanın Meral Akşener’in PKK’lı terörist Demirtaş ile kahvaltı hayalinde sofrayı donatan sen mi olacaksın? PKK’nın talebi olan “Özerkliği” hayata mı geçireceksiniz? HDP ile birlikte hazırladığınız Anayasa taslaklarıyla Türklüğü mü ortadan kaldıracaksınız? Çok sevdiğiniz terör örgütü YPG’ye Suriye’de devletçik mi kuracaksınız?

“Maalesef yardım ettik” dediğiniz Azerbaycan’ın elinden Karabağ’ı geri alıp, Ermenistan’a mı vereceksiniz? Türk devleti bünyesinden atılmış FETÖ’cüleri tekrar mı görevine iade edeceksiniz?

Anlatsana Ayyüce Türkeş Hanım!

PKK’lı Mithat Sancar “Hedeflerimiz uyuştuğu için Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz” derken hangi hedeflerden bahsediyor sence? Türkeş’in misyonunu bunların arasında yaşatacaksın öyle mi?

Yazıklar olsun size!

Siyasi ve kişisel menfaatler için Türkeş gibi asil ve şerefli bir isim bu ihanet şebekesiyle yan yana nasıl getirilir? Hiç mi ruhunuz daralmıyor, hiç mi vicdan azabı duymuyorsunuz?

Yahu Meral Akşener kim, Türkeş misyonu kim?

Yahu Kemal Kılıçdaroğlu kim, Türkeş misyonu kim?

PKK “Bir oy Kemal’e, bir oy HDP’ye” kampanyası yapacak, siz “Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e” kampanyası yapacaksınız öyle mi? Türkeş misyonunu bu kampanyanın neresine sığdıracaksınız acaba?

“TÜRKEŞ MİSYONUNU TEMSİL EDECEĞİM” diyerek gittiğin parti kurulduğu günlerde ilk aldığı karar neydi? Yeni partide “bozkurt” işareti yapılamayacak. Alparslan Türkeş’in resmi de asılmayacak.” Hatırlıyorsun değil mi? Hafızanız zayıf ise Google’a yaz hemen önüne çıkacaktır.

Ayyüce Türkeş Hanım!

Yaklaşık 1 ay önce “Hem hain severler hem de her şeyi istismar ederler” başlıklı bir yazı yazarak Meral Akşener’in Başbuğ Türkeş’e “katil” diyen PKK yandaşı Mahir Akkoyun’a uzun bir twit atarak sahip çıkması karşısında size şöyle seslenmiştim:

“Başbuğ Alparslan Türkeş’e “katil” diyor. Muhsin Yazıcıoğlu’na “keşke ölmeseydi de gerçek yüzünü görseydi herkes” diyor. Sanırım İP’ten Adana milletvekili adayı olan Başbuğ Türkeş’in evladı Ayyüce Türkeş ve CHP ile İP binalarından çıkmayan Muhsin Yazıcıoğlu’nun evladı Furkan Yazıcıoğlu bu haine sahip çıkması sebebiyle Meral Akşener’e, Kemal Kılıçdaroğlu’na ve avanelerine gereken hesabı soracaktır.”

***

Başbuğ Türkeş’e “Katil” diyen PKK’lı alçağa sahip çıkan Meral Akşener’e hesap sordun mu?

Gerçi Ayyüce Türkeş’in öyle bir hassasiyeti olsaydı Başbuğ Türkeş’e canlı yayında “Milliyetçilik-ırkçılık hastalığını milyonlarca gence bulaştıran, milyonlarca gencin hayatını karartmış Türkeş” iftiraları atan Halk TV’ye çıkıp, onların yöntem ve diliyle MHP’ye saldırmazdı… (Bu arada Başbuğ Türkeş düşmanı Halk TV’nin yemek faturalarını da Mansur Yavaş’ın ödediği ortaya çıkmıştı.)

Ayyüce Türkeş, sen o parti ve ittifakta Türkeş misyonuna değil, PKK misyonuna hizmet ettiğini anlamıyorsan sana hangi cümleyi kurarsak kuralım inan israf olacaktır.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk ne diyordu: “Akşener ve ekibi seçimleri kazanmak için PKK talebine bile evet der.”

Ayyüce Türkeş, şimdi onun yerine İYİ Parti milletvekili adayı sensin. Bakalım bu ihanet kervanında hangi cümleyle bu partide final yapacaksın…

Ayyüce Türkeş sen sen ol, PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapan bu partide binlerce şehidimizi düşün ve “Türkeş” soyismini kullanma ve yarınlarda çok mahcup olacağın durumlara düşme. Ayyüce Taş ismin yeterli olacaktır.