balikesirmeydan

Niye CHP’nin ihanetlerini yazamıyorsun?

Yalan yok. Bugün köşe yazıma alanım dolsun ve biraz eğlenceli olsun diye yine onu konuk olarak alıyorum. Beni tanıyan herkes bilir. Büyüğüne ve küçüğüne oldukça saygılı birisiyim. Yazıyı kesinlikle 80 yaşındaki bir adamla dalga geçmek için yazmıyorum. Ama onun kamuoyuna yansıttığı düşünceler gerçekten eğlence sektörüne bir üretim gibidir.

Kimden mi bahsediyorum? Gerçekten tuhaf saplantıları, takıntıları olan bu halini de basit ve eğlenceli yazılarıyla gösteren Emin Çölaşan’dan başkası değil bu…

Eskiden senede bir “Vatandaş Emin’den Devlet Bey’e açık mektup” yazarak bizi eğlendirirdi, şimdi 2-3 ayda bir bu başlıklı mektuplar yazarak eğlence üretimlerini hızlandırdı. Emin Çölaşan bu mektuplarıyla saplantı ve takıntılarını tatmin ediyor, biz de onun sayesinde eğlence ihtiyacımızı karşılıyoruz. Bu adamın basit yazılarına Sözcü gazetesi gerçekten kaç lira para veriyor çok merak ediyoruz. Dününü unutan, bugün nerde durduğunu bilmeyen Emin Çölaşan, MHP’yi ve Lideri Devlet Bahçeli’yi niye bu kadar saplantılı ve takıntılı bir şekilde hedef alıyor?

           “Kiminle olursa olsun, nasıl olursa olsun yeter ki hükümet devrilsin” anlayışı taşıdığı için Cumhur İttifakı’nı koruma ve yaşatma noktasında çok sağlam duruş gösteren MHP’den oldukça rahatsızdır. Emin Çölaşan’a PKK, YPG, PYD, DHKP-C, FETÖ ve bunlarla işbirliği yapan siyasi partiler rahatsızlık vermiyor ama MHP onda çok büyük alerji yaratıyor.

Naylon Atatürkçü Emin Çölaşan, CHPHD( P)KK ilişkisine, işbirliğine dair bir eleştiri getirebiliyor mu? Naylon Atatürkçü Emin Çölaşan, azmettirici PKK’lı terörist Selahattin Demirtaş’ı kurtarma korosu karşısında eleştiri yapabiliyor mu?

Naylon Atatürkçü Emin Çölaşan, CHP, HDP, İP, SP yanyana gelerek Anayasa hazırlıkları yaptıklarında bir eleştiri yapabildi mi?

Naylon Atatürkçü Emin Çölaşan, Kemal Kılıçdaroğlu PKK’nın kapatılan televizyonu IMC TV’de Anayasanın 2.ve 3. maddesini değiştirmekten bahsettiğinde buna bir eleştiri yaptı mı?

Naylon Atatürkçü Emin Çölaşan, Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu Tunceli dağlarına askerlerimizin “Ne mutlu Türküm diyene” yazmasına alerji duyduklarında, Ali Babacan “Türkiye’de atmosfer uygun olduğunda Anayasanın ilk dört maddesinin tartışılmasını düşünürüz” dediğinde buna eleştiri yaptı mı?

Emin Çölaşan ihanete karşı yok, haine karşı yok… Varsa yoksa Cumhur İttifakı’na saldırmak…

Tüm bu ve benzeri ihanetlere mevcutta susan Naylon Atatürkçü Emin Çölaşan geçmişi deşeleyip “Sayın Devlet Bey, desteğinizi esirgemediğiniz Recep Bey’in bir sözü vardır, acaba o konuda ne düşünürsünüz!.. “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış bir partiyiz!” Oysa Türk Milleti sizi ve partinizi “Türk milliyetçisi” olarak biliyor!.. Peki ama siz o sözleri söylemeye cüret edenlere nasıl destek veriyorsunuz?” cümleleri kurarak MHP’yi suçlamaya çalışıyor. PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye oy istemiş bu zavallı, sırtımızı “PKK’ya, YPG’ye, PYD’ye dayıyoruz” diyen HDP ile işbirliği yapan CHP ve yancılarını destekleyen bu basit kalemin MHP’yi suçlamasına bakar mısınız? Sanki milliyetçilik gibi bir hassasiyeti var gibi?

Altı yıl öncesinden talihsiz sözleri hatırlatan Emin Çölaşan niye bugünü görmüyor?

Terörle mücadeledeki başarı milliyetçilik değil mi?

Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtarılması milliyetçilik değil mi?

Milli savunma sanayisindeki teknoloji üretimleri milliyetçilik değil mi?

Bugünkü CHP ve ortaklarının ihanetlerini görmüyorsun da, 6 yıl öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini mi hatırlatıyorsun?

Ruh hali saplantılı ve takıntılı olunca, hafıza yitik olunca Emin Çölaşan’ın elinden gelen ancak budur.

Zavallı kalem ve basit yazar Emin, terör örgütlerine bağladığı umut yetmemiş olacak ki, şimdi de umudunu organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarına bağlamış ve “Sedat Peker konuşuyor ama MHP sessiz ve suskun kalıyor…” diye MHP Liderini eleştiriyor. Bir-iki yıl önce de CHP’liler ve Meral Akşener hakkında da iddialarda bulundu, sen o iddialar karşısında kalemini oynattın mı?

Niye oynatasın ki, senin derdin hükümete karşı darbe olsun da, Cumhur İttifakı zarar görsün de terör örgütü olsun, mafya olsun, çeteler olsun hepsini dost göresin değil mi?

Emin Çölaşan ömrünün son deminde rezil düşünceler ortaya koymayı, basit yazılar kaleme almayı artık bırak… Yok eğer “ben insanları eğlendirmek için yazıyorum” diyorsan da mesleğine saygı duyuyoruz.

Ama ne kadar da meraklıymışsın Ülkücüler tarafından aşağılanmaya… Bu da senin değişik bir zevkin oluyor herhalde…

CHP’nin ve yancılarının ihanetlerini yazmadığın sürece adam değilsin, bunu da sana tekrar hatırlatalım… Yazdığın gün tekrar görüşelim Emin efendi…