MHK’DEN YİNE MANİDAR ATAMA

MHK’DEN YİNE MANİDAR ATAMA
MHK’DEN YİNE MANİDAR ATAMA
Balıkesirspor’un, deplasmanda Diyarbekirspor ile oynayacağı karşılaşmaya Şanlıurfa Bölgesi hakemlerinden Ömer Faruk Gültekin atandı.
Bu atama Balıkesirspor Camiasında haklı tepkilere neden oldu.
Sezonun ilk yarısında Sarıyer ile Balıkesir Atatürk Stadı’nda oynanan ve 90+8’inci dakikada Balıkesirspor’un yediği golle 1-1 sona eren mücadeleyi yöneten Gültekin, verdiği ve vermediği kararlarla saç-baş yoldurtmuş, maçın uzatma dakikalarını fazla oynatarak Balıkesirspor’un 2 puan kaybetmesinde başrolü oynamıştı.
Önümüzde, İskenderunspor ile deplasmanda oynanan ilk maçtan sonra 6 maç dinlendirilen ve Vanspor maçına atandıktan sonra yine, yeniden maç alamayan hakem Alim Kandemir örneği varken, bu tarz bir atamanın sıkıntı doğuracağınının görmezden gelinemeyeceği vurgulandı.
Yapılan atamalarda da çelişkiler olduğuna dikkat çekilen eleştirilerde önemli bir konunun daha altı çizildi:
“Üstelik Doğu takımlarıyla iç sahada oynadığımız karşılaşmaları Marmara ve Ege Bölgesi hakemleri yönetmezken, Diyarbakır’da oynayacağımız çok önemli bir maça Şanlıurfa Bölgesi hakeminin atanmasını, 4. hakemin ise Van Bölgesi hakemi olmasını manidar buluyoruz.
Bu konunun takipçisi olacağımızı da komuoyuyla paylaşmak istiyoruz.”
Bütün bu gelişmelerden sonra; “TFF yaşananlardan hiç mi ders almıyor” tepkileri Balıkesirspor camiasında yüksek sesle dillendirilmeye başladı.
Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ