Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Mesleki Eğitim Vali Şıldak’ın Markajında

Reklam
Mesleki Eğitim Vali Şıldak’ın Markajında

Mesleki Eğitim Vali Şıldak’ın Markajında

Vali Hasan Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldiği okul ziyaretleri kapsamında Altıeylül İlçesindeki 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyarette bulundu.
BİGEP Projesinin verdiği enerji ve motivasyona, İl genelindeki her kademede okula yaptığı ziyaretlerle ortak olan Vali Şıldak, meslek liselerinin öğrencilere genç yaşta meslek becerisi kazandırmadaki önemine işaret etti.
Ziyaretinde sınıflarında ziyaret ettiği öğrencilerle sohbet eden Vali Şıldak, öğretmenlerle de bir toplantı gerçekleştirdi. Şıldak, toplantıda öğretmenlerden  BİGEP Projesinin alandaki yansımalarıyla ilgili bilgiler aldı. Uygulamalı eğitimlerde teknolojinin vazgeçilmez bir unsur olduğunun altını çizen Şıldak, “Sizler burada öğrencilerimizi kalifiye birer meslek elemanı olarak yetiştiriyorsunuz. Bu gayretli  çalışmalarınızda devletimiz her türlü imkanıyla yanınızda. Bu yolculukta BİGEP Projesi de size rehberlik ediyor. Biz de öğrencilerimizden başarılı ve sorumluluk sahibi meslek erbabları olmak için düzenli bir şekilde derslerine çalışmalarını istiyoruz. Yeter ki buradan mezun olup meslek sahibi olacak öğrencilerimiz sorumluluklarının bilincinde  olsunlar ve başarılı olmak için çok çalışsınlar.” şeklinde konuştu.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen mesleki eğitim çalıştayının sonuç raporunun mesleki ve teknik liselerle paylaşılacağını, okul yöneticileri ve öğretmenlerin de görüş ve önerilerini mutlaka İl Müdürlüğüne ulaştırmalarını beklediklerini ifade eden Şıldak mesleki eğitim konusunda il düzeyinde sorunları çözmeye ve yenilikçi uygulamaları güçlendirmeye yönelik hedef belirlediklerini söyledi.
Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı da hazır bulundu.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ