Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

KIRMIZININ NORMALLEŞMESİ İÇİN DEVLET HERŞEYİ YAPIYOR.PEKİ YA VATANDAŞ NE YAPIYOR?..

Reklam
KIRMIZININ NORMALLEŞMESİ İÇİN DEVLET HERŞEYİ YAPIYOR.PEKİ YA VATANDAŞ NE YAPIYOR?..
Bu şehirde yaşıyorum.Belediye Meclis üyesi olarak,iş insanı olarak,gazeteci olarak gözlemliyorum.Balıkesir Pandemi döneminde niçin salgının tehlikesi çizgisinde ön sırada?Şehrin valisi canla başla çalışıyor.Emniyet güçleri,başta sağlık olmak üzere tüm devlet kurumları adeta seferber olmuş durumda.Öyleyse nerede hata yapıyoruz?Hata şurada;vatandaş olarak duyarlı davranmıyoruz.Vatandaş olarak uyarılara kulak asmıyoruz.Bu hatadan derhal dönmemiz lazım..
GÖKTUĞ ŞEREMETLİ
Vali Şıldak Hergün Sahada
Vali Hasan Şıldak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla koronavirüsle mücadelede başlatılan Dinamik Denetim Süreci kapsamında yoğun bir şekilde gerçekleştirilen denetimlere katılmak üzere bugün de sahadaydı.
İlimizin şehiriçi ulaşımının sağlanmasında önemli bir nokta olan Toplu Taşıma Merkezinden başlayan denetimlerde Şıldak’a İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir de eşlik etti.
Vali Şıldak Toplu Taşıma Merkezi’nde (TTM) bulunan Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığının Türkiye’nin milli, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlattığı “Dijital Tır”ı ziyaret etti. Tırın özellikle gençler tarafından da ziyaret edilmesinin onlar için çok faydalı olacağına değinen Vali Şıldak burada yaptığı konuşmada; “İçinde bulunduğumuz tırla Fatih Sondaj Gemisinin ve savunma sanayimizin gururu olan İHA’ların tanıtılması amaçlanıyor. Ülkemizin teknolojide, bilimde yaşadığı sıçrama, katettiği mesafe İllerde bu şekilde sergilenmiş oluyor.” ifadelerini kullandı.
Vali Şıldak Bitlis’in Tatvan ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet dilediğini ifade ederek; “Bitlis’te meydana gelen helikopter kazası için çok üzgünüz. Türk Silahlı Kuvvetlerimize, askerlerimizin ailelerine başsağlığı ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.
Yapılan denetimlerde vakaların artması devam ederse kısıtlamaların daha da sıklaşacağını belirten Şıldak; “İlimizin yüksek vaka sayıları olan ilçeleri var. Bilhassa kuzey bandında Bandırma, Gönen, Susurluk, Dursunbey Havran, Bigadiç, Kepsut, Altıeylül gibi ilçelerimizde İçişleri Bakanlığımızın genelgesine dayanarak yaya trafiğinin, araç trafiğinin yoğun olduğu yerlere daha dikkat ediyoruz. Bundaki amaç koronavirüse olan farkındalığı arttırmak. Virüs salgını için duyarlılığı arttırıp daha dikkatli davranmamız lazım. İlimizdeki yaya yoğunluğunu azaltmadıkça kırmızıdan maviye dönmemiz zor gözüküyor. Herkesin daha dikkatli olması gerekiyor, trafiği yavaşlatmamız gerekiyor. İlimizde vakalar artmaya devam ederse kısıtlamaları daha da sıklaştıracağız” diye konuştu.
Vali Şıldak denetlemeler dahilinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada şehrimizde de normalleşmenin uygulanması için Cumartesi gününü evde geçirmemiz gerektiğini vurgulayarak; “Cumartesi sabah beşten akşam dokuza kadar sokağa çıkmak mümkün ama biz şunu istiyoruz; vatandaşlarımız zorunlu olmadıkça, gerekmedikçe dışarı çıkmasın. Balıkesir’e buradan çağrıda bulunuyorum lütfen hafta sonu kurallara uyalım, dışarıda riski arttırmayalım.” şeklinde konuştu.
Denetimlere vakaların yüksek olduğu ilçelerde de bizzat katılacağını dile getiren Şıldak Toplu Taşıma Merkezinde bulunan vatandaşlara, esnafa tedbirleri hatırlatarak hassasiyet göstermelerini istedi.
+12
⚠️Dinamik Denetim Modeli kapsamında Ekiplerimiz İlimizin her noktasında sürekli olarak denetim gerçekleştiriyor..
🔺Kırmızı rengin olumluya dönüşmesi için vatandaşlarımızdan tedbirlere tam anlamıyla uymalarını bekliyorum.
🔹Normal hayata geçebilmemiz için hep birlikte…
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ