Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Kılıçdaroğlu’nun tehdit etmediği kimse kalmadı

admin

admin

Kılıçdaroğlu’nun tehdit etmediği kimse kalmadı

Korku terörü estirmek için ‘Siyasi cinayetler işlenebilir’ iddiasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçi, öğretmen, YSK ve yargıdan sonra bürokrat ve memurları da tehdit etti. ‘Bu size son çağrımdır’ diyen Kılıçdaroğlu, 18 Ekim’den sonra bürokrat ve memurların yaptıkları işler nedeniyle hesap vereceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun tehdit etmediği kimse kalmadı

Kadir Yıldız / TÜRKGÜN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uzun süredir izlediği gerginlik siyasetine ara vermeden devam ediyor. Siyasi cinayetler olabileceğini söyleyerek toplumu geren Kılıçdaroğlu, bu kez bürokrat ve memurları hedef aldı.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda, “Kılıçdaroğlu ağabeyinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır. 18 Ekim Pazartesi itibarıyla, bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. Emir almıştım diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Pazartesi itibarıyla durun. Size bunları yaptıranlara farklı bir muamele olacak elbette.

Çünkü, Sadi’nin dediği gibi; ‘zalimleri bağışlamak, yoksullara cefadır’. Kurumları şahsın ahırına çevirenler elbette hesap verecek” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun bürokrat ve memurlara yönelik tehdidinin Merkez Bankasını ziyaretinden sonra gerçekleşmiş olması dikkat çekti. Merkez Bankasını ziyaretinden önce başkan ve üyelerini ihanet etmekle suçlayan ve hesap vereceklerini söyleyerek tehdit eden Kılıçdaroğlu, gerginliği tırmandırmaya devam etti. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nu sıkıştırmak için yaptığı ziyaretten eli boş dönen Kılıçdaroğlu, çareyi tüm bürokrasiyi tehdit etmekte buldu.

TEPKİLER PEŞ PEŞE GELDİ

Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyadan yaptığı tehditvari açıklamalarına tepkiler peş peşe geldi. Memurlara yönelik skandal ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu, son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor. Böylece hukuk dışı bir düzen arayışında olduğunu ifade ediyor” ifadelerini kullanırken, “Kendi partisi adına konuşarak, devlet görevlilerine emir vermeye kalkması hukuksuzluktur” dedi. Çelik, “Herhangi bir hukuki delile dayanmaksızın meşru hükümetin kanun dışı emirler verdiğini iddia etmek, bürokrasiyi seçilmiş hükümete karşı çıkmaya çağırmak vesayet siyasetidir. Bunun ülkemizdeki adı Yassıada zihniyetidir. Kendisini devletin sahibi zanneden bu zihniyeti tanıyoruz” ifadelerini kullandı.

SİCİLİ TEHDİT ETMEKLE DOLU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce yaptığı açıklamalarında toplumun birçok kesimini tehdit etmişti. TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada AK Partiye oy veren çiftçileri tehdit eden Kılıçdaroğlu, “Mardin’de en çok oyu alan parti AK Parti. Konya ve Şanlıurfa’da da aynı şekilde. Bütün çiftçilere sesleniyorum. İlk seçimde siz hâlâ gidip AK Parti’ye oy verirseniz benim iki elim sizin yakanızda olacak. Akıl alır gibi değil” demişti.

24 Kasım öğretmenler gününde öğretmenleri hedef alan Kılıçdaroğlu, “Hâlâ iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, kusura bakmasın ama ben ona öğretmen demem” ifadelerini kullanmıştı. Yüksek Seçim Kurulu Üyelerini “çete” olmakla itham eden, yargı mensuplarının kendilerini yarın Silivri’de bulabileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu hakkında birçok fezleke düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Kılıçdaroğlu’na yönelik sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Beceriksizliğini ve yetersizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışan Kılıçdaroğlu, ‘Heyyt!’ demiş. Çok korktuk(!) Hesabı, yol arkadaşların PKK’nın siyasi taşeronuna mı yoksa FETÖ’ye mi sordurursun. Milletimiz senin ‘NE’ olduğunu, çok iyi biliyor Kılıçdaroğlu…” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına bir tepkide AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’dan geldi. Ünal, “Bu çağrıyı 15 Temmuzdan önce yapsaydın karşılık bulabilirdi, çünkü ortaklarınızın bürokraside amirlerinden değil abilerinden emir alan paralel mahrem yapılanması çağrına cevap verebilirdi.

Artık yoklar. Dostlarına da güvenme, onlara güvenenlerin akıbetini Afganistan’da gördük” ifadelerini kullandı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ