Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Kandil ile el ele verdiler

Sıtkı Şeremetli

Sıtkı Şeremetli

Kandil ile el ele verdiler

İBB’de işe alınan 557 kişinin terör örgütleriyle bağlantılarının tespit edilmesinin ardından başlatılan teftiş, CHP ve ittifak ortaklarını telaşlandırdı.

Kandil ile el ele verdiler

Kadir Yıldız / TÜRKGÜN

İBB’de işe alınan 557 kişinin terör örgütleriyle bağlantılarının tespit edilmesinin ardından başlatılan teftiş, CHP ve ittifak ortaklarını telaşlandırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ve İP Başkanı Meral Akşener yaptıkları açıklamalarla teftişe karşı çıkarlarken İBB’ye yapılan alımları savundular. Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB’ye terörle iltisaklı kişilerin işe alınmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığının müfettiş görevlendirmesine değindi. Kılıçdaroğlu, tüm belge ve bilgilerin ortada olmasına rağmen CHP’li belediyelere iftira atıldığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Belediye başkanlarımızın çalışmalarını hazmedemiyorlar, baskı kurmaya çalışıyorlar. Her türlü iftirayı atabiliyorlar. İntikam alacaklar, kimden? Efendim Ekrem İmamoğlu’ndan intikam alacaklarmış. Senin görevin ne kardeşim, git yakala. Ama yapmıyor, yapamıyor, yok böyle bir şey. İftira atıyorlar” dedi.

‘TEMİZLEMEK GÖREVİMİZ’

Teröristlerle yaptıkları iş birliğinin ortaya çıkmasından sonra “senin görevin ne, git yakala” sözlerine sığınan Kılıçdaroğlu, “belediyede terörle irtibatlı kişiler varsa bunları temizlemek bizim görevimizdir” diyemiyor. İçişleri Bakanlığına görev hatırlatması yapan Kılıçdaroğlu, İBB’nin görevinin teröristleri korumak, kollamak, maaşa bağlamak olduğunu mu düşünüyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Kandil’den yapılan “bizi yok sayamazsınız” direktifini ısrarla uyguluyor. HDP ile yaptıkları ittifakı 2023 seçimlerinde de devam ettirme kararlılığında olan Kılıçdaroğlu, bu kozu elinden kaçırmamak için diyet ödemeye devam ediyor. Kandil’in hazırladığı işçi listesi, örgüte bağlı sözde dernekler üzerinden CHP’li belediyelerde hayat buluyor. Dağda bitme noktasında gelen PKK terör örgütü, CHP’li belediyelerde güç toplamanın planlarını yapıyor.

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sahip çıktı. Kılıçdaroğlu ile aynı ifadeler üzerinden İBB’ye alınan terör örgütü bağlantılı kişileri savunan ve ittifaklarını daha da güçlendireceklerini ifade eden Buldan, “31 Mart başlangıçtı” dedi. Buldan, “İBB üzerinde bir kumpas başlattılar, 31 Mart’ın intikamını almaya devam ediyorlar. İstanbul üzerinden tüm ülkeyi, tüm demokrasi güçlerini tehdit ediyorlar. 31 Mart bir başlangıçtı, arkası daha büyük gelecek. Çifte yenilgi aldığınız İstanbul halkları, büyük demokrasi ittifakı ile sizi tarihin çöplüğüne gönderecektir. İstanbul faşizminize de demokrasi kumpaslarınız da geçit vermeyecektir” ifadelerini kulandı. İP Başkanı Akşener ise ittifakın ortak adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı alttan alta desteklediği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ilk sahip çıkan isimlerden oldu. Meral Akşener yaptığı açıklamasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu savunmuş ve terörle bağlantılı kişilerin işe alınmasını “kutuplaştırmak istiyorlar” sözleriyle savunmuştu. Akşener, “Bu millet ucuz kutuplaştırmalar üzerinden birbirine düşman edilme eylemlerinden bıktı. Biz artık huzur istiyoruz, işlerimizi doğru düzgün yapmak istiyoruz. Biz artık üretmek, dürüst, namuslu bir biçimde çalışıp, vergimizi ödeyip, istihdam yaratmak istiyoruz. Her dakika başımıza bir iş gelecekmiş tedirginliğiyle bu hayatı sürdürmek istemiyoruz” diyor bu insanlar. Bunlara kulak verin. Benden söylemesi” ifadelerini kullanmıştı.

‘DERHÂL SEÇiM’ KOROSU

Demirtaş’ın erken seçim çağrıları da Kılıçdaroğlu ve Akşener’de karşılık bulmuş, iki lider de peş peşe derhal seçim çağrısı yapmışlardır. Terörist Demirtaş dün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, “Zam var, zulüm var ama umut da var, çözüm de var. Hemen seçim, derhâl seçim” demiş, öğleden sonra Kılıçdaroğlu da hemen “sandığı getirin” çağrısında bulunmuştu. Aynı koroya İP Başkanı Akşener de katılarak derhâl seçim yapılmasını istedi.


DEMİRTAŞ İSTEDİ, ORTAKLARI YAPTI

Terörist Selahattin Demirtaş cezaevinden yaptığı çağrıyla tüm muhalefet partilerini ortak miting yapmaya davet etmiş, bu davete Kılıçdaroğlu Mersin’de bir miting yaparak cevap vermişti. Akşener’in bu karede yer alamaması üzerine Mersin mitingi tekrarlandı. Metro hattı temel atma töreni bahanesiyle Demirtaş’ın çağrısını hayata geçirdiler. Burada konuşma yapan Kılıçdaroğlu ve Akşener hemen seçim çağrısında bulundular. Demirtaş çağrısında, “Hiç değilse Mecliste temsil edilen muhalefet partilerinin genel başkanlarının, ortak bir basın toplantısıyla hükümeti istifaya çağırmalarının ve yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhâl seçim istemelerinin önünde bir engel mi var? Bugün değilse ne zaman?” demişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ