balikesirmeydan

Kandan kutuplaştırma oyunları

Sıtkı Şeremetli

Kandan kutuplaştırma oyunları

Onur Şener isimli şarkıcı Ankara’da sahne aldığı mekânda çıkan bir kavgada saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti

Kandan kutuplaştırma oyunları

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Onur Şener isimli şarkıcı Ankara’da sahne aldığı mekânda çıkan bir kavgada saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti. Olayla ilgili beş kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan üç kişi tutuklandı, diğer iki kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan kişilerin mesleği “Çalışma Bakanlığı bürokrat ve müfettişi, TAİ’de mühendis” şeklinde olunca konu daha bir ağırlık kazanmış ve muhalefet kurumsal kimlik üzerinden “Katil hükümet” diye ortalığı ayağa kaldırmaya çalışmıştır.

İP’in mitinglerinde parlayan kafasıyla kendini gösteren Turhan Çömez isimli 6+HDP masasının yeni borazanı da, bu olayda hayatını kaybeden şarkıcının fotoğrafının üzerine “Bu şarkı burda bitmez” diyerek iktidara gelmişti Erdoğan… Şarkı da bitti, Söz de bitti, Hayat ta bitti…” şeklinde yorum yazarak akla ziyan bir değerlendirme de bulunmuş…

Şarkıcıyı öldüren kişilerin çalıştığı kurum üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı katil ilan eden Turhan Çömez’in doktor sıfatı taşıyarak katillerden ne farkı kalmıştır?

Şu kutuplaştırmaya, şu kine bakar mısınız?

Bu sadece Turhan Çömez’in çürüyen beyninin eseri değil.

6+HDP masasının kuyruğu olanlar genelde buna benzer yorumlar yaptı.

Olayın özeti “İçki şişede durduğu gibi durmaz” şeklindedir. Berduş ortamı, şuurların kaybediliş anı genelde hep bu acı olayların meydana gelmesini sağlıyor. Geçmişte bununla ilgili örnek binlerce olay vardır.

Olaya karışanlar nerede çalıyorsa çalışsın, siyasi kimlikleri, ideolojileri ne olursa olsun bu adice işlenmiş bir cinayettir. Buradan siyasi malzeme çıkarmaya çalışmak için ciddi ruh sağlığını yitirmiş olmak gerekiyor.

Mesela gözaltına alınan ve sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Jale E.’nin olay tarihinden 2 gün önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda katil zanlılarından Ali G.’yi kastederek “Beyaz yakalı diyebilir miyiz? Ali’nin bordroyu öğrendikten sonra tutmayan dizlerim de diyebiliriz” ifadeleri kullandığı ortaya çıkmıştı. Ve aynı zamanda tutuklanan 3 kişiyle de daha önceleri tatil yaptığına dair videolar sosyal medyada dolaşmaktadır.

Peki, Jale E. kim?

HDP-TİP paylaşımları olan birisi, AK Parti ve MHP düşmanlığı yapanları beğenen bir kişi… Kendine de Dersimli Jale diyor. Buradan ne sonuca varacağız?

Bir de sosyal medyada “Katiller Türkiyem şarkısını istek olarak iletti. Onur Şener bunu bilmediği için öldürüldü” fitnesini yayarak bunun üzerinden tepindiler. Olaya karışanların ifadesinde böyle bir olay geçmiyor. Kaldı ki, öldürülen şarkıcının tüm sosyal medya paylaşımları “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde Atatürk sevgisiyle bezenmiş… Türkiyem şarkısı söylemek onun için gönül rahatlığıyla söyleyeceği eser olurdu.

Bir hiç uğruna öldürülen şarkıcı gerçekten toplumun her kesiminde büyük üzüntü yarattı. Geride bırakılan iki çocuk, gözü yaşlı eş de bu üzüntüyü daha çok artırdı.

Katiller hem kendi hayatlarını kararttı hem de bir yuvaya ateş düşürdü.

Şarkıcı Onur Şener’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.

Kutuplaşma arayanlar böyle olayları istismar malzemesi yapma alçaklığını da bırakmalıdır. Çünkü bu tür olayların ateşi toplumda herkesi yakar…

Geçtiğimiz günlerde haberlerde kendisine yol veren kadını takip edip arkadan saldıran bir ruh hastası adamı izledim. Normalde yol vermedin kavgası olur. Bu tam tersi… Bence, yarınlar çok geç olmadan bu toplum “Nereye gidiyoruz?” sorusuna cevap bulmalıdır.

MHP’nin “İnsanlığın Huzuru Projesi’ni” ve TBMM’ye sunduğu “Ruh Sağlığı Yasa Teklifini” herkes incelemeli ve üzerine düşen sorumluluğu almalı ve ortak noktada bir şeyler yapma gayretinde olmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ