Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Kanal İstanbul’un Fıstık Çamı Balıkesir’den

Reklam
Kanal İstanbul’un Fıstık Çamı Balıkesir’den

Kanal İstanbul’un Fıstık Çamı Balıkesir’den

Balıkesirli Üretici Kanal İstanbul İçin 15 Bin Fıstık Çamı Hazırladı.

 

Hükümetin Kanal İstanbul Projesi ile ilgili çalışmaları sürüyor. Ayrıca, devasa projenin çevre düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda sürüyor. Projenin yapılmasına dair tartışmalar sürerken, Türkiye’nin en büyük fıstıkçamı üreticisi Yunus Göç’ten bir açıklama geldi.

Burhaniye’de yaşayan fıstıkçamı üreticisi Yunus Göç, orman idaresinden sonra Türkiye’nin en büyük fıstıkçamı üreticisi. Üstelik, ürettiği çamfıstığı ağacının Kanal İstanbul Projesinde Kullanılacağına inanıyor. Göç, ayrıca bunun için 15 bin adet fıstık çamı yetiştirdiğini ifade ediyor.

Adını Fıstık Çamı İle Duyurdu

71 yaşındaki Yunus Göç, ilk olarak Burhaniye’de süs bitkileri ve fıstık çamları ile adını duyurdu. Kanal İstanbul’u görmeye belki ömrünün yetmeyebileceğini anlatan Göç, ürettiği çam fidanlarının Kanal İstanbul’u mutlaka göreceğine inanıyor. Kanal İstanbul’un Türkiye’ye büyük katma değer olacağına inandığını anlatan Göç, “Gördüğünüz 15 bin adet fidanı Kanal İstanbul için üretiyorum. Daha tamamlanmadı. Dikmeye devam ediyorum. Ben bunları Kanal İstanbul için yetiştirmeye çalışıyorum. Her ne kadar bu gün Kanal İstanbul’a karşı çıkanlar olsa bile yarın onlar iktidar olduklarında Kanal İstanbul’a sahip çıkacaklarına ben kesinlikle inanıyorum.

Benim Ömrüm Yeter mi Bilemiyorum…

Çünkü, bu Türkiye’ye çok büyük katma değer getirecek bir projedir. Şimdiden biz bitkilerimizi hazırlamamız lazım. Herkesin üzerine düşeni yapması lazım. Bende bir bitki üreticisi olarak fıstık çamı üreticisi olarak Kanal İstanbul için çam yetiştirmeye gayret ediyorum. Bu çamları çok düzgün ve sağlıklı yetiştirmeye, ayrıca Kanal İstanbul’a yakışacak bitki olmasına yardımcı olmaya çalışıyorum. Kanal İstanbul ne zaman biter benim ömrüm yeter mi yetmez mi bilemiyorum. Ama, bu çamların ben o günleri görmesem bile bu çamların Kanal İstanbul’u göreceğine inanıyorum. Ve o inançla çalışıyorum” dedi.MERHABA

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ