Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

İzmir’de terör odağı partiye malzeme verildi

admin

admin

İzmir’de terör odağı partiye malzeme verildi

Türkiye beka mücadelesinde tarihi bir süreçten geçiyor. Sadece PKK değil, FETÖ ve başımıza bela edilen bütün terörün tamamen yok edilmesi için olağanüstü bir mücadele veriliyor. Yıllardan beri bize ayak bağı olan, her hamlemizde önümüze çıkarılan terörü bitirmek için kararlılık gösterip, büyük bir temizlik yapıyoruz.

TERÖRLE MÜCADELEDE BÜYÜK MESAFE ALDIK

Daha önce icra edilen Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatlarının ne kadar önemli, ne kadar hayati ve ne kadar etkili olduğu şimdi çok daha iyi anlaşılıyor. Terör uzun yıllarımızı çaldı, bize ağır bedeller ödetti. Ancak artık böyle devam edilemeyeceği, bu ihanet güruhuna hiçbir şekilde tahammül gösterilmeyeceği, nerede olurlarsa olsunlar bulunup yok edilecekleri önce kendilerine, sonra da bütün dünyaya gösterilmektedir. NATO zirvesinde başta ABD Başkanı olmak üzere bütün muhataplarımıza terörle aralarına mesafe koymaları gerektiği hatırlatılmış, Türkiye’nin her ne şartta olursa olsun etrafında oluşturulmak istenen kuşatmaya müsaade etmeyeceği açık şekilde ve yüzlerine söylenmiştir. İhanetin içerideki uzantıları, terörün kravatlı versiyonları da hak ettikleri biçimde yargı önüne çıkarılıyor ve bu ülkeni sahipsiz olmadığı, herkese en uygun dille anlatılıyor. Çok büyük mesafe kat ettik ve bu ihaneti tamamen gündemimizden çıkarmanın eşiğine kadar geldik. Bu eşiğin aşılması, Türkiye’nin lider ülke yolunda daha emin, daha hızlı ve daha iddialı şekilde yürümesi demektir. Yeni hükümet sistemi ile birlikte Cumhur ittifakı bunun başarılacağını dosta düşmana göstermiştir ve bunun dönüşü yoktur.

PARTİ GÖRÜNÜMLÜ TERÖR ODAĞINA MALMEZE VERİLDİ

Elbette Türk ve Türkiye düşmanları da boş durmuyorlar. Terörü nasıl devam ettirebileceklerinin, ihaneti nasıl sürdürebileceklerinin yollarını arıyorlar. İzmir’deki provokasyon bunun en son örneği olmuştur. Bu katliamın niye yapıldığı ve neyin hedeflendiği kısa sürede anlaşılmıştır. Terör örgütünün siyasi uzantıları bu saldırıyı ganimet sayıp, ihaneti sürdürmek ve daha ileri götürebilmek için hiç vakit kaybetmemişlerdir. 6-8 Ekim benzeri sokak çağrıları yapılması, PKK terör örgütüne aleni biçimde sahip çıkılması, İzmir’deki provokasyonun sebebini belgelemiştir. Parti görünümlü terör odağına yeni bir malzeme verilmiştir. Devletimiz kararlıdır, hukuk işlemektedir. Büyük, saygın, etkin, iddialı bir devlet bu durumlarda ne yapıyorsa, biz de onu yapıyoruz. Oyunlar bozulmakta, tuzaklar imha edilmekte, ihanet temizlenmektedir. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler asla iyi niyetli olamayacağı gibi, şeytana hizmet etmekten başka bir şey değildir.

TERÖR GİBİ VİRÜS DE YOK EDİLİYOR

Son bir buçuk yılın en önemli sorunlarından birisi de kovid salgını olmuştur. Bütün dünyayı kasıp kavuran bu salgınla mücadeleyi dünyada en başarılı şekilde yürüten ülkelerden birisi olduk. Tıpkı terör gibi, virüs üzerinden yapılan yıkım hesapları da boşa çıkarıldı. Son ümitleri salgının olumsuzluklarına bağlı olarak ekonominin çakılmasıydı, bunun da tutmayacağını artık anladılar ve kabul ettiler. Çok hızlı ve başarılı bir aşılama kampanyası yürütüyoruz. Bütün uzmanlar kısa süre sonra normal hayatımıza dönebileceğimizi söylüyor. Turizmde büyük bir sıçrama olması yüksek beklentidir ve bunun işaretleri gelmektedir. Bunun anlamı piyasaların canlanması, ekonominin bereketlenmesidir. Pandemi sonrası dönemde dünyanın dengelerinin yeniden şekilleneceği açıktır. Türkiye’nin çok daha iddialı bir konuma geleceğini sadece ümit etmiyoruz, gelişmelere bakarak bundan emin oluyoruz.

ŞER CEPHESİ PÜSKÜRTÜLDÜ

Libya ile yaptığımız anlaşma ve Akdeniz’deki hak ve hukukumuz koruma kararlılığımız karşımızda bir şer cephesi oluşturmuştu. Türkiye hem kararlılığı ile hem bölgemizdeki duruşu ve etkileri ile bu şer cephesini de püskürtmeyi başardı. Karabağ işgalinin sona erdirilmesindeki etkimiz ve rolümüz, herkese bir ders verdi. Türkiye’nin kuru sıkı tehditlerle, ambargo veya benzeri zorlamalarla geri adım atmayacağı, tam tersine bu durumları çok kısa sürede ve kendi imkanları ile aşıp, yoluna daha emin şekilde devam edeceği herkes tarafından anlaşılmıştır. ABD başta olmak üzere müttefiklerimiz Türkiye ilişkilerini yeniden ve karşılıklı çıkarlar üzerinden değerlendirmek gereği hissetmektedirler. Bunun yeni sonuçları çok kısa süre sonra ortaya çıkacaktır.

2 YIL UZUN ZAMAN DEĞİL

Erken seçim, güçlendirilmiş parlamenter sistem gibi boş ve beyhude işlerle uğraşanlar, sadece kendilerini kandırıyorlar. Olumsuzluklar üzerinden yapılan siyasetten, karalama, kriz ve kaos arayışlarından bir sonuç çıkmayacağını, bunu yapanların önce ülkeye, sonra da Türkiye’nin siyaset ortamına zarar verdiklerini görmeleri ve anlamaları gerekmektedir. Şunun şurasında seçim tarihine 2 yıl kaldı. Bu çok uzun değildir. Herkes sabırlı olsun, her zaman olduğu gibi son kararı elbette Türk milleti verecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ