İvrindi’li Kadın Çiftçilerimiz Üretim İçin Hazır…

İvrindi’li Kadın Çiftçilerimiz Üretim İçin Hazır…
İvrindi’li Kadın Çiftçilerimiz Üretim İçin Hazır…
Üretim için gün sayan S.S İvrindi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyesi girişimci kadınlara kompost ve üst toprak dağıtımı yapılarak üretime bugün itibarı ile başladı.
Uygulamalı eğitim ve üretimin aynı anda yapılacağı projede kademeli olarak her bir kadın çiftçimize ayrı mantar tesisi yapılacak olup, proje bölgesinin kadın çiftçilerimizin eliyle mantar üretim merkezi haline getirilmesi hedeflenmektedir.
Mantar yetiştiriciliği projesi kapsamında 9 ton kompost dağıtıldı.
Balıkesir tarım ve hayvancılığına katma değer sağlayan mantar üretim tesisinde yapılan incelemelere İl Müdürü Erkan Alkan’ın yanı sıra İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Kaan Erözmen, İvrindi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Demir, teknik personeller ve girişimci kadınlar katıldı.
İl Müdürü Erkan Alkan, yapılan kompost dağıtım töreninde projede emeği geçen İvrindi Kaymakamlığına, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine, İvrindi Belediye Başkanlığına, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına, Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürlüğüne ve Tümad Madenciliğe verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.
+
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ