Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Trafik Denetiminde

Reklam
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Trafik Denetiminde
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Trafik Denetiminde
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Balıkesir-Bursa Yolu Değirmen Boğazı Yol Kontrol Uygulama Noktasında trafik denetimine katıldı.
Yoğun bir geçiş güzergahında olan uygulama noktasında araçlardaki sürücü ve yolcularla sohbet ederek çocuklara çeşitli hediyeler veren Bakan Yardımcısı İnce, vatandaşların Kurban Bayramını kutladı.
Bakan Yardımcısı Muhterem İnce burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Alınan tedbirlerin uygulanmasıyla güven içerisinde sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirilmesini temenni eden İnce, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü de kapsayacak şekilde 13 günlük bir tatil oldu. Bu sürede uygulanacak trafik tedbirlerini bir genelgeyle Valiliklerimize bildirdik. Bu dönem içerisinde trafik tedbirlerinin neler olması gerektiğini, kazaların hiç olmaması için neler yapılması gerektiğini tüm Valiliklerimizden Sayın Bakanımızın talimatıyla talep ettik. Güzergah içerisindeki bölgede ve diğer bölgelerde Bakan Yardımcılarımız, Emniyet Genel Müdürümüz, Jandarma Genel Komutanımız ve diğer Genel Müdürlerimizle sahayı bu şekilde yerinde görüyoruz. Uygulamaların nasıl gittiğini yerinde denetliyoruz. Denetlemelerde tedbirlerin alındığını, uygulandığını yerinde gördük tespit ettik. Umarım bu, bayram sonuna kadar devam eder ve vatandaşımızın hiçbirinin burnu kanamadan, hiç bir eve gözyaşı gitmeden, acı gitmeden bayramı geçiririz.” diye konuştu.
Son 5 yılda alınan trafik tedbirleri ile trafik kazalarında ölüm sayılarının yüzde 35 azaldığını bildiren İnce, “Bu yeterli mi, tabi ki yetersiz, hedefimiz ölümlü kazaları sıfırlamak. Önümüzdeki süreç içerisinde yapmış olduğumuz ‘Trafik Strateji Planları’ ve ‘Trafik Eylem Planıyla’ sıfır vizyon hedefine ulaşıp, trafik kazalarını sıfırlama arzusu içerisindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere açık talimatı var. Bu konudaki tedbirlerimizi bu yönde geliştiriyoruz. Sahada Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Emniyet Müdürlerimiz, Jandarma Komutanlarımız ve ilgili tüm arkadaşlarla beraber 365 günü kapsayacak şekilde trafik tedbirlerimizi vatandaşlarımıza ulaştırmayı, onlara rehberlik etmeyi, onlara hatırlatıcı olmayı kendimize görev edindik. Bu konuda da gereken çalışmaları çeşitli kampanyalarla yürütüyoruz. Bu bayramda ‘Yol Ver Hayata’ diye motto geliştirdik. Kaskınla Yol Ver Hayata, Sabrınla Yol Ver Hayata, Dikkatinle Yol Ver Hayata ve Kemerinle Yol Ver Hayata diyoruz ki bunlar en can alıcı noktalar. Kaskınla Yol Ver Hayata derken özellikle motosiklet kullanan vatandaşlarımızın kasksız bir şekilde motosiklet kullanmamalarını kendilerinden istirham ediyoruz. Görevli arkadaşlarımızın da sıkı bir şekilde denetlemelerini istiyoruz. Kurallara uymayan varsa da gerekli işlemlerin kendilerine yapılmasını bekliyoruz. Çünkü kasksız bir motosiklet kazasında sonuç çok kötü oluyor. Son dönemde özellikle pandeminin getirdiği şartlarla da motorsiklet kullanımının artmasıyla kaza sayılarında artış gözlemlemekteyiz. Bu konunun önemine binaen ‘kask takmadan motor kullanmayın’ diyoruz. Umarım önümüzdeki süreç içerisinde trafik konusunda diğer konularda da çok daha iyi sonuçlar alacağız. Sahada çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Uygulama noktasında durdurulan araçlardaki çocuklarla tedbirler konusunda sohbet eden, onlara sorular soran Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, “Kırmızı düdüğü ne zaman öttürmek gerekir diye arka koltuklarda oturan çocuklarımıza sorduğumuzda hepsi; kemer takılmadığında, hızlı gidildiğinde, cep telefonu kullanıldığında diye cevap verdi. Çocuklar dahi kuralları iyi biliyor, büyüklerimizin bunu hayli hayli bilmesi ve algılaması lazım. Bu kurallara uyduğumuzda inanın sıfır kaza ve sıfır ölümlü kazaya ulaşma hedefini çok yakında gerçekleştirebiliriz. Biz bir çok konuda tarihimiz boyunca zorlukları aşmış bir milletiz. Bu konu da bu tedbirleri uyguladığımız sürece zorlukları en kısa sürede aşarız.” şeklinde ifade etti.
Kurban Bayramı nedeniyle alınan tedbirleri yerinde incelemek için uygulama noktasını ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Vali Hasan Şıldak’a, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu ve diğer yetkililer eşlik etti.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ