Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Heval Kemal ve Meral zorda…

Reklam
Heval Kemal ve Meral zorda…

Heval Kemal ve Meral zorda…

          CHP, Irak ve Suriye tezkeresine “Hayır” oyu kullanıp HD(P) KK çizgisine bir kez daha düşüp çok büyük tepki alınca, Meral Akşener Siirt’te bölücü bir alçağın “Burası Kürdistan” nutukları atması karşısında aciz ve alttan alan duruma düşünce Kemal Kılıçdaroğlu da, Meral Akşener de birden radikal söylem değişikliğine başvurdu.

31 Mart 2019 yerel seçimleri ve 23 Haziran 2019 tarihinde tekrarlanan İstanbul seçimleri öncesi Kandil’deki tüm üst düzey terör örgütü kadrosunun “CHP ve Ekrem İmamoğlu’nu destekliyoruz” şeklinde desteğini alan Kemal Kılıçdaroğlu Yozgat’ta yaptığı konuşmada “Söz veriyorum o Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem Kılıçdaroğlu demesinler” demiş… Allah sizi inandırsın bu cümleleri duyduğum andan itibaren gülüyorum. Bir siyasetçiye bu cümle bu kadar mı yakışmaz, dilinde bu kadar mı trajikomik durur?

Durun biraz daha güleyim ondan sonra yazıma devam edeyim.

☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺ ☺

Evet, nerde kalmıştık?

Kemal Kılıçdaroğlu Kandil’i yerle yeksan ediyordu… Tezkere oylamasında kullandıkları “Hayır” oyuna nasıl tepki aldılarsa Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağzından duymamız mümkün olmayan böylesine iddialı bir söz duyduk.

Kandil’de PKK’nın en tepesinde bulunan teröristbaşı Murat Karayılan bile “AK Parti ile MHP ittifakına karşı çıktığı için CHP ile aynı fikirdeyiz” açıklamasını yapmışken, Kemal Kılıçdaroğlu talimatları Kandil’den alan HDP ile ittifak ve işbirliği yaparken bu herkesi güldüren iddiada niçin bulunmuştur?

          “Sayın Öcalan’ın arkasındayız. Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, Sayın Karayılan, sayın Bayık… Bu insanlar dağlarda. Hakkarili gençler dağlarda, Hakkari’nin çocukları dağlarda.”

Bu Kandil’i selamlama cümlesi kime ait?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürekli istişare ettiği, Ekrem İmamoğlu’nun Kadınlar gününü kutladığı, beraber fidan diktiği HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan’a ait…

Kemal Kılıçdaroğlu kendi ittifak ortağı Pervin Buldan’ın bu ‘Kan’dilli selamlamasına zerre tepki verememiş ama Kandil’i yerle yeksan edeceğini söylüyor. Kemal Kılıçdaroğlu Allah’ını seviyorsan bu milletle dalga geçme. Bu millet senin gibi biri tarafından dalga geçilecek kadar basit bir millet değil…

          “Kandil’i yerle yeksan edeceğini” söylüyorsan HD(P)KK ile ittifakını bugün bitirme kararı aldın o zaman değil mi?

Terörist Demirtaş’a günlük avukatlık yapmayı da bırakıyorsun değil mi?

Kandil tarafından kurulan terör örgütü PYD/YPG’yi artık terör örgütü olarak göreceksin değil mi?

Daha iki gün önce Kandil’den tezkere oylamasında “Hayır” oyu kullanması sebebiyle övgüler alan Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkede iktidar olursa yapacağı tek iş Kandil’i Türkiye yönetimine ortak yapmak olur.

Kemal Kılıçdaroğlu “Kandil’i yerle yeksan edeceğim” hikâyelerini gitsin Kandil’de CHP’ye destek veren teröristbaşlarına anlatsın…

Kemal Kılıçdaroğlu gibi kimyası bozulan, söylemleri birden değişen diğer kişi de Meral Akşener’dir. Siirt’teki HD(P)KK’lı bir alçağın “Burası Kürdistan” sözleri karşısında “Sen burayı Kürdistan olarak tarifleyebilirsin başkası için de farklıdır” şeklinde alttan alması yurt genelinde büyük tepki çekti.

Niye cevap veremediğinden ziyade, “niye cevap veremedin” diyenlere kızarak şunları söylüyor:

          “Siirt’te bir HDP çalışanı, ziyaret ettiğimiz esnafa gelip burası Kürdistan dedi. AKP ve küçük ortağı feveran etmeye başladı. Bu kişi HDP çalışanı. Aylardır ne diyoruz? HDP’yi PKK yanında konumlandırıyorum.”

Meral Akşener, 2018 seçim sonuçlarını değerlendirirken HDP’yi “Kürt siyasal hareketinin temsilcisi” olarak konumlandırıyordu.

Meral Akşener, 2019 yerel seçimlerinde HDP’yi Ankara, İstanbul, İzmir, Hatay, Adana, Antalya, Mersin gibi büyükşehirlerde ittifak ortağı olarak konumlandırıyordu.

Her konuda HDP ile içli-dışlı muhabbet tepki çekmeye başlayınca bir televizyon programında kendisine sorulan “HDP’yi nerde konumlandırıyorsunuz?” sorusuna “HDP’yi terör örgütü PKK’nın yanında konumlandırıyoruz” cevabını vermişti. Aslında yaptığı sadece tepkiler karşısında hamamın namusunu kurtarmaktı.

Daha sonra yine HDP’nin ihanetlerine karşı pasif duruşa geçti ve CHP-HDP birlikteliğine sesini çıkarmadan izlemeyi sürdürdü. Eski HDP Eşbaşkanı terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını parti olarak çok net ifade ederken, HDP’nin kapatılması konusunda zerre ağızlarını açmadılar.

HDP’li milletvekillerinin TBMM’de bulunan fezlekeleri için bile “önüne arkasına bakıp karar vereceğiz” demediler mi?

Şimdi çıkmış “Aylardır ne diyoruz? HDP’yi PKK yanında konumlandırıyorum” diyor.

Yahu aylardır “AK Parti ve MHP, HDP’yi şeytanlaştırdı” diyen sen değil miydin?

“HDP’nin terör örgütü PKK’yla bir tutularak şeytanlaştırıldığını” söyleyen başdanışmanın ve milletvekilin Aytun Çıray değil mi?

Kemal Kılıçdaroğlu “Kürt sorununu meşru gördüğümüz HDP ile çözeriz” dediğinde önce İP Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu HDP’nin meşru bir parti olduğunu söyleyip ve Kılıçdaroğlu’nun bu kapsamda İmralı’yı gayrimeşru olarak görmesini anlamlı bulduğunu ve desteklediğini belirtmedi mi?

Daha sonra sen önce Müsavat Dervişoğlu’nun bu sözlerine destek verip, daha sonra “Kılıçdaroğlu açılım süreci için Meclisi işaret etti. Bunu ilk defa söylemiyor” diyerek CHP-HDP arasındaki çözüm sürecine destek ışığı yakmadın mı?

Aylardır yaptığın buydu. Nerede hani “Aylardır HDP’yi PKK yanında konumlandırıyorum” duruşu?

CHP, HDP, İP ittifak ortağı ama ihanetleri ortaya çıkınca hepsi birbirine saldırmaya başladı.

CHP İP’i tezkereye “Evet” verdi diye ihanetçi gösteriyor. İP, HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırdığını söylüyor.

HDP, İP’e “bizi konumlandırdı” diye kızıyor. (Sanki gerzek hainler PKK’nın yanında konumlanmıyor)

Kılıçdaroğlu Kandil’i yerle yeksan edeceğini söylüyor, HDP ve Kandil tezkere için CHP’yi övüyor ve teşekkür ediyor.

Zillet ittifakının beyninin pekmezi akmaya, motorları su kaynatmaya başladı. Allah, Türkiye’yi bu şeytan üçgeninden korusun. Türk milletini aldatmak, kandırmak için kılıktan kılığa giriyorlar…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ