Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

HDP’yi sevgili edinen muhalefet

Reklam
HDP’yi sevgili edinen muhalefet

HDP’yi sevgili edinen muhalefet

“HDP PKK’sız yaşam sürüyor” demek, balığın susuz yaşadığını iddia etmek kadar absürt bir durumdur. HDP bizzat terör örgütü PKK’nın siyasi hücresidir.

HDP'yi sevgili edinen muhalefet

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

“HDP PKK’sız yaşam sürüyor” demek, balığın susuz yaşadığını iddia etmek kadar absürt bir durumdur. HDP bizzat terör örgütü PKK’nın siyasi hücresidir.

“Sırtımızı PKK’ya, YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz” diyen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ idi.

“PKK’lıların ölüsüne de, dirisine de sahip çıkacağız” diyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş idi. “Bugün Türkiye’de özgür bir üniversite HDP’dir, rektörü de Öcalan’dır” diyen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli idi. “Sayın Öcalan’ın arkasındayız. Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, Sayın Karayılan, Sayın Bayık… Bu insanlar dağlarda.” diyen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan idi.

“İmralı’da Öcalan’a uygulanan tecrit mutlaka sona ermelidir. Uygulanan bu tecride karşı ittifak kuracağız” diyen HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar idi.

HDP’nin en tepesinde bulunan bu kişilerin terör örgütü PKK ve teröristbaşı Öcalan’a bağlılığı bu noktada iken “HDP’nin PKK ile bağı yok” demek suretiyle HDP ile ittifak yapan ve bunu sürdürme kararlılığında olanlar gerçekten alçaklık çukuru içinde debelenen siyasilerdir.

“HDP yasal ve meşru bir partidir” diyerek HDP’nin terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklığına alan kazandırmaya çalışanlar, kuruluş aşamasında İçişleri Bakanlığına belgeleri verip, partiyi kurduktan sonra o parti ömür boyu suç işleme özgürlüğü mü kazanıyor? 30 kişiyi yanyana getirip, belgelerini teslim eden herkes bu ülkede parti kurabiliyor. Ama Anayasa maddeleri, kanun, hukuk bu HDP’ye terör örgütüne yardım ve yataklık yapma izni mi veriyor?

“Yasal ve meşru” kılıfıyla HDP’ye sahip çıkan alçaklar o halde Gelişen Türkiye Partisi’nin (GTP) 17 kere “kumar oynatma” baskınına uğramasına niçin karşı çıkmadılar?

O halde “yasal ve meşru bir parti kumar oynatabilir” diye sahip çıksalardı.

Sırf siyasi projede başarılı olmak adına HDP’yi kendi parçası görerek, HDP’nin her şeyine sahip çıkanlar bu ülkeye ihanet etmektedir.

Kandil’deki PKK’lı teröristi sevgili edinen HDP’li milletvekilinin terörist ile olan kucak kucağa fotoğraflarına muhalefetin susması HDP’yi kendine sevgili edinmesi yüzündendir. Kılıçdaroğlu, Davutoğlu, Karamollaoğlu, Babacan, Akşener, Uysal HDP milletvekilinin terörist sevgilisiyle olan fotoğrafları için niçin susuyorsunuz?

Tek cevabı HDP’yi sevgili edindiğiniz için değil mi?

HDP’li milletvekilleri terörist kucağından kalkıp meclise geliyor. Siz de hala “HDP’nin terör örgütüyle bağı yok, HDP teröre mesafe koydu” diyorsunuz. Size söylenecek tek söz: Sizin yaptığınız siyasetin Allah belasını versin.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ