Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın Çalışmaları Güç Kazanacak

Reklam
Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın Çalışmaları Güç Kazanacak

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın Çalışmaları Güç Kazanacak

Vali Hasan Şıldak Günay Marmara Kalkınma Ajansının çalışmalarını ve projelerini değerlendirmek ve güçlendirmek için uzmanlarla bir araya geldi.
Vali Yardımcısı Turgay Hakan Bilgin ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç ile Kalkınma Ajansının uzmanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda planlanan projeler hakkında sunum yapıldı.
Balıkesir’in potansiyelinin ve zenginliklerinin öne çıkarılması için ilçe bazında değerlendirilmeye sunulan 65 proje için fikir alışverişinde bulunuldu.
Her ilçenin içinde barındırdığı jeotermalden  yenilenebilir enerjiye, organik tarımdan seracılığa gibi Balıkesir’in ekonomik açıdan canlanması için yapılacak proje çalışmaları görüşüldü. Plananlanan projelerin özellikle katma değeri yüksek ve istihdam sağlayıcı olması gerektiğinin altı çizildi.
Balıkesir’in mevcut potansiyelinin geliştirilmesi adına tarım, turizm, kültürel varlık, yöreye özgü coğrafi işaretli ürünler gibi birçok alanda projeli çalışmalar yürüten Güney Marmara Kalkınma Ajansının faaliyetlerinin daha etkili hale getirilmesi için yapılabilecekler madde madde değerlendirildi.
Toplantıyla, organik tarımın güçlendirilmesi, aromatik bitkilerin yaygınlaşması, modern seracılığın arttırılmasına yönelik çalışmaların karlılık analizlerinin de yapılarak Balıkesir’de yeni bir enerji birliği oluşturulması amaçlandı. Ayrıca devam eden çalışmalar ve projelerin aksayan yönlerinin olup olmadığı, varsa gerekli güncellemelerin yapılabileceği görüşüldü.
Vali Şıldak tarım, turizm, enerji gibi ana başlıklarla oluşturulan çerçevede belirlenen çalışmaların daha kapsamlı bir şekilde desteklenmesiyle Balıkesir’e yakışan bir ivme kazanılacağını belirtti.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ