YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra FETÖ’nün tüm unsurları MHP’yi ele geçirmek için yoğun bir çabaya girmiş ve adeta seferberlik başlatmıştı. FETÖ’cü olup da MHP üzerindeki operasyonda Meral Akşener’i desteklemeyen kalmamıştı.

Meral Akşener’in şimdiki yardımcısı Koray Aydın bile o günlerde “Bu manada bütün illerde, o illerde yaşayan cemaat mesubu insanların bu tek adayın üzerinde birleşmesi ve bütün mitinglerine ve toplantılarına yoğun organizasyonlar yapması ve bu tür algının Meral Hanım üzerinde yoğunlaşması ortadadır. Bir destek verme organizasyonuna dönüştüğünü biz de görüyoruz. MHP’ye oy veren taban da görüyor. “ açıklamasını yapmıştı. FETÖ’nün MHP üzerindeki operasyonunu görmemek için zaten kör ve sağır olmak gerekiyordu.

FETÖ’nün ana planının önce MHP’yi ele geçirmek ve sonra da Türkiye’de kanlı bir darbe gerçekleştirmek olduğu tamamen anlaşılmıştır.

15 Temmuz darbe girişimi günü, Yurtta Sulh Konseyinde ismi yer alan Ömer Kulaç ismindeki darbeci asker, darbe girişiminden 4-5 saat önce “-Şunu da yazın, olmazsa bana hesap sorarsınız; 2 ay sonra Devlet Bahçeli MHP ile ilişiğini kesecek” diye twit atarak MHP üzerindeki hesaplarını hiç bırakmadıklarını göstermişti.

İP’in FETÖ gölgesinde kuruluş süreçleri böyle şekillenmişti.

Böyle bir partinin Antalya milletvekili olan Feridun Bahşi’nin geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz darbe girişimi gecesiyle ilgili sözleri gündem oldu.

Feridun Bahşi, 15 Temmuz akşamı Meral Akşener’le birlikte olduklarını ve darbecileri eleştirmekten çekindiklerini “Genel Başkan sert bir tweet yazmış. ‘Bu tweeti atarsan, başarılı olurlarsa bizi bir tarafımızdan asarlar, yumuşatalım’ dedim. Yumuşattık…” cümleleriyle açıklamış…

Hepiniz aynı değil misiniz?Hepiniz aynı değil misiniz?

Meral Akşener 15 Temmuz için sert açıklama yapsa ne olur, yumuşak açıklama yapsa ne olur ki?

Meral Akşener’in sicili Fethullah Gülen’e duyduğu sevgi, bağlılık ve sadakatle dolu değil mi?

“1980 öncesi Sayın Fethullah Gülen’in dinlerarası diyalog gibi modeli uygulansaydı sağdan ve soldan ölümler olmazdı” diyecek kadar Fethullah Gülen’e düşünce teslimiyeti yaşayan Meral Akşener’in 15 Temmuz sertliği için olsa olsa “ Adın mülayim her yanın sert olsa ne yazar” yorumunda bulunurduk. Zaten gönül bağından yumuşama meydana gelmiş!

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi eski Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç üniversiteden topladığı arşivi kaçırırken suçüstü yakalanmış ve bu operasyonda onun üzerinden Fethullah Gülen’e ait olduğu ileri sürülen “Meral Akşener’i koruyun, ona sahip çıkın” yazılı notlar ele geçirilmişti.

Meral Akşener, FETÖ’nün Türkçe Olimpiyatlarına katılıp “Sayın Fetullah Gülen’in kendisine söylenen bir söze verdiği cevabı hatırladım. Bu HİZMETİN değerli mensupları tarafından ağırlandıklarında Sayın Gülen’in dediği gibi “biz renk körüyüz” demişti.

Bunlara karşı kimsenin renk körü olmasına gerek yoktur. İP’i kuranlar FETÖ ile gönül bağı olanlardır. Zaten bu bağdan dolayı da şimdi PKK’yla bile oldukça sıcak ilişki noktasına gelmişlerdir. Bu ilişkiler ağını sadece gözü ve ruhu körler göremez.

O yüzden İP Milletvekili Feridun Bahşi rahat olsun. 15 Temmuz akşamı ne açıklama yaparsanız yapın zaten bir hükmü olmaz. Ne yaparsanız yapın FETÖ sizi sevmeyi asla terk etmez. Terörist Demirtaş bile yerel seçimlerde “Oyunuzu CHP ve İYİ Parti’ye verin” demişti. Her terör örgütünden seveniniz var.