balikesirmeydan

Ekrem’in Karadeniz’e saplanan otobüsü

Ekrem’in Karadeniz’e saplanan otobüsü
  • Siyaset
  • 12 Mayıs 2022
  • 36 KEZ OKUNDU

Ekrem’in Karadeniz’e saplanan otobüsü

İBB adayı olduğu günlerde tipinden, konuşmalarından, ilişkilerinden, yapmacık davranışlarından, HD(P)KK aşkından tanımıştık onu…

Ekrem'in Karadeniz'e saplanan otobüsü

İBB adayı olduğu günlerde tipinden, konuşmalarından, ilişkilerinden, yapmacık davranışlarından, HD(P)KK aşkından tanımıştık onu…

 “İstanbul’a yazık olacak, gitmeyin şunun peşinden” diye çok uyarı yazıları yazdık. İBB koltuğuna oturduktan sonra geçen üç yıl içinde defalarca aynı uyarı yazılarına devam ettik. Menfaat ve çıkar çevreleri, gözü dönmüşler ve umut diye ona sarılanlar bizim uyarılarımızı hep başka pencereden değerlendirmeye çalıştılar. Ekrem İmamoğlu hakkında ne yazdıysak, bugüne kadar hiç yanılmadık. O da bizi yanıltmamak için üç yıldır elinden geleni yapıyor.

İstanbul şu an her manada çöküntü yaşıyor. Artık bizim bunları kendi cephemizden söylememizin bir anlamı kalmadı. Ya da bizim taraflı görülmemizin bir hükmü kalmadı. Çünkü son 1 haftadır tüm bunları artık CHP’li yazarlar, sanatçılar, siyasetçiler söylüyor. Ekrem İmamoğlu’na karşı öyle bir öfke biriktirmişler ki, bizim yazdıklarımızın, söylediklerimizin kat kat fazlasını artık onlar söylüyor.

İstanbul halkına hizmet etmesi gereken İBB otobüsleri, Ekrem İmamoğlu göreve geldiği günden bu yana ya arızalanıp yolda kalıyor, ya yanıyor, ya çarpışıyor, ya uçuyordu. Herkes bunları tartışıp konuşurken Ekrem İmamoğlu’nun otobüsü Karadeniz’de tosladı, saplandı ve resmen uçurumdan aşağıya uçtu. Ekrem İmamoğlu kesin “Gitmez olaydım, gezmez olaydım” diyordur. CHP’lilerden öyle bir linç yiyor ki, onun şiddetinden kaç gündür sesi soluğu çıkmıyor.

Ekrem İmamoğlu önce kendine gelen tepkilere “Başkalarının değirmenine su taşıdıklarının farkında olmayanlar da olabilir bunun içerisinde, farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil. ‘Ya bu insan ne yapmak istedi, ne istiyor’u anlamadan, anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum. Başka hiçbir davetim yok. Akıllı olmaya davet ediyorum” sözleriyle çıkıştı, bu çıkışı karşısında tepkilerin dozajı artınca kısmen bu sözlerinden dolayı özür dilemek zorunda kaldı. Şimdi sır ortağı Murat Ongun’la birlikte sessizliğe gömüldüler. Ortada ne Karadeniz’de esip gürleyen İmamoğlu ne de otobüs içinde şekilli pozlar veren Murat Ongun kaldı. Kendilerine buradan duyurayım. Bunlar daha bunların iyi günleri… Çapsız Ekrem İmamoğlu da, trollerin komutanı Murat Ongun da her şeyin farkında… Ne her şey İstanbul adına güzel oldu ne de kendileri adına güzel olacak…

Bir rüzgârla geldiler, bir fırtınayla gidecekler…

Kemal Kılıçdaroğlu “Ankara ve İstanbul Belediye Başkanları Cumhurbaşkanı adayı olmayacak. Görevlerine devam edecekler” demişti. Ama Ekrem İmamoğlu bu konuda egosunu yenememişti.

Kemal Kılıçdaroğlu önündeki bir engelin kalkmasını keyifle izliyor. Mansur Yavaş da gizlediği egosunu açığa vurursa akıbeti aynı Ekrem İmamoğlu gibi olacak. O da Ankara’da hiçbir hizmeti, hiçbir hayata geçirdiği projesi olmadan balon gibi şişirildi çünkü… Az ısrarı görülürse onun kapalı dosyaları da açılacaktır.

CHP’nin 2018 yılı Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bile “Ne İstanbul’da, ne Ankara’da ne hizmet, ne çözüme kavuşmuş problem var” diyerek o mahalleden bir darbe daha vurmuştur.

Şu günlerde en mutlusu Kılıçdaroğlu… Önündeki tüm mayınları temizledi. Adaylığını açıklayacağı günü bekliyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ