Çocuklar Karne Sevinci Yaşadı

Çocuklar Karne Sevinci Yaşadı

Çocuklar Karne Sevinci yaşadı

Vali Hasan Şıldak 2022-2023 eğitim-öğretim yılının sona eren ilk dönemi dolayısıyla karnelerini alan öğrencilerin sevincine ortak oldu.
Ece Amca İlkokulunda düzenlenen programa Vali Şıldak’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı katıldı.
Vali Şıldak karnelerini alan öğrencilere iki haftalık tatilde dinlenmelerini ve kitap okumalarını söyledi. Öğrencilerin mutluluklarının yüzlerine yansıdığını dile getiren Şıldak, onları hayata bilgili ve donanımlı bir şekilde hazırlayan öğretmenlerine gayretli çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti. Vali Şıldak, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesinin çatısı altında motivasyon ve enerjiyle Balıkesir’de eğitimin birinci öncelik olmasının alana yansıdığını ifade etti.
Karne alan öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği programda basın mensuplarına açıklama yapan Vali Şıldak, “Bugün eğitim öğretim yılının ilk döneminin son günündeyiz. Karesi ilçemizde köklü bir geçmişi olan Ece Amca İlkokulu’nda çocuklarımızı karneleri ile buluşturduk, onların sevincini paylaştık. Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.” diye konuştu.
Şıldak, “İkinci Dönemde 49 Bin Öğrenciye Yemek Verilecek”
Taşıma merkezi okullarda eğitim gören öğrencilere ikinci dönem itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğle yemeği verileceğini söyleyen Vali Şıldak, “Balıkesir’de resmi ve özel okullar dahil bin 22 eğitim kurumumuzda 209 bin 912 öğrencimiz eğitim görüyor. Ayrıca 16 bin 610 öğretmenimizin bulunduğu İlimizde 263 taşıma merkezine 16 binin üzerinde öğrencimizi taşıyoruz. İkinci dönem başı itibariyle 16 bini okul öncesinde olmak üzere toplamda 49 bin çocuğumuza Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatıyla öğle yemeği verilecek. Bunların yaklaşık 33 bini taşıma merkezinde bulunan öğrencilerimizden oluşuyor. Önceden taşıma merkezlerinde sadece taşınan öğrenciler yemek desteği alırken, ikinci dönem itibariyle taşıma merkezlerindeki bütün öğrenciler destek alacak.” şeklinde konuştu.
Şıldak, “Eğitim Yatırımlarla Güç Kazanıyor”
2023 yılı itibariyle Balıkesir’in eğitim yatırımlarından yüksek bir pay aldığını sözlerine ekleyen Vali Şıldak, İl genelinde 65 okul yapımının devam ettiğini söyledi. Vali Şıldak, “Bu yıl İlimiz eğitim yatırımlarından oldukça yüksek bir pay aldı. Şuan itibariyle içinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında tamamlanan 9, yapımı devam eden 29 ve ihalesi yapılan 36 okulumuz bulunuyor. Ayrıca güçlendirmesi tamamlanan 16, devam eden ise 15 okulumuz var. Bunlar Balıkesir ölçeğinde büyük rakamlardır.” şeklinde belirtti.
Balıkesir’de başarıyla sürdürülen BİGEP’in eğitime yüklediği enerji ve motivasyon sürecine katkı sağlayan bütün eğitimcilere teşekkür eden Şıldak, “Başarılı ve istekli eğitim ortamında gerçekleştirilen faaliyetlerin ikinci dönemde daha da yükseltilerek Balıkesir’in eğitim çıtasını yukarılara taşıyacağını düşünüyorum. Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyorum.” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ