balikesirmeydan

Bulaşık Ümit, MHP’ye bulaşma!

Sıtkı Şeremetli

Bulaşık Ümit, MHP’ye bulaşma!

          Partisini kurduğu günden bu yana bulaşmadığı kimse kalmamıştı. Bu süreç içinde MHP’yi neden eleştirmediğini sorduklarında “MHP’yi eleştirmiyoruz. Çünkü eleştirirsek ve tartışmaya girersek bize gelen oy akışı duracak” demişti.

Baktı ki MHP’den gelen oy yok herhalde “Ailenin korunması ve başörtüsünün yasal güvencesine” dair sınırı belli Anayasa değişikliği için hükümetin TBMM’de grubu bulunan partileri ziyaret etmesi üzerinden MHP’ye de bulaştı.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 1993’te Çapraz Ateş programında DEP Milletvekili Orhan Doğan’ı fırçaladığı anların videosunu sosyal medya sayfasından paylaşarak üzerine MHP’li kardeşlerim, Neyin içinize sinmediğini biliyorum, neyi özlediğinizi biliyorum ama niye beklediğinizi bilmiyorum” yorumunu yazarak, aklınca HDP ile görüşme yapılması üzerinden MHP’ye laf vurmaya kalkmış…

MHP’ye bulaşmaması gerektiğini çok iyi biliyor ama siyasi bulaşık karakterini bir türlü yenemiyor.

Bu hali bana her defasında videosunu yayınladığı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e “diktatör” dediği ve MHP’yi küçümsediği yazısını hatırlatıyor.

1993 Sayılı Sosyo-Politik Yaklaşım Dergisi’nde kaleme aldığı “Demokrasi ve Ülkücü Yaklaşım” başlıklı yazısında Başbuğ Türkeş’in yönetim tarzına ve bakışı aynen şu şekildeydi:

          “Radikal Türk milliyetçiliğin siyasal organizasyonu olan CKMP/MHP hareketinin Türk demokrasisinin gelişmesine doğrudan katkıda bulanmak gibi bir fikri eksen üzerinde olmadığı açıktır. Ancak parti pratiğinden çok, parti önderlerinin zaman zaman hedefi aşan ve/veya gereksiz açıklamaları, CKMP/MHP hareketini neredeyse Türkiye’deki tek anti-demokratik tavır sergileyen siyasal parti olarak ön plana çıkarmıştır. Örneğin radikal dinciliğin temsilcisi olma iddiasını taşıyan MSP/RP çizgisinde, lider hegemonyası CKMP/MHP’den çok daha güçlü iken, CKMP/MHP’nin lider olgusunu sürekli vurgulayışı CKMP/MHP’yi parti içi demokrasiden yoksun tek parti konumuna düşürmüştür. Keza devletin demokrasiden daha önemli olduğu şeklindeki açıklamalar, partiyi, proleterya diktatörlüğünü savunan veya milli egemenliği reddeden partilerden daha anti-demokrat bir konuma itmiştir.”

Başbuğ Türkeş’e ve MHP’ye yönelik şu pespaye üsluba bakar mısınız?

Şimdi kalkmış Başbuğ Türkeş videosu üzerinden MHP’nin içine fitne saçmaya çalışıyor. Zaten adamın ömrü bu MHP’ye fitne yaymakla geçti.

Ne tesadüf ki Ümit Özdağ’ın bu yazısıyla, Başbuğ Türkeş’in Orhan Doğan’ı fırçaladığı programın tarihi birbirine yakın tarihler…

Arada 2-3 ay var.

Hayırdır Ümit Özdağ!?

AK Parti hükümeti ve Cumhur İttifakı terörle mücadeleyi askıya mı aldı da, Başbuğ Türkeş’in terör örgütü PKK’ya karşı kararlı duruşu üzerinden pespaye bir mesaj vermeye çalışıyorsun?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığındaki heyetin MHP, CHP, İP ve HDP ile “Ailenin korunması ve başörtüsünün yasal güvence altına alınmasına” dair Anayasa değişikliği teklifi için görüştüğü gün ve sonrası PKK/YPG’nin büyükbaş teröristleri öldürülmeye devam ediyordu. Türkiye’de, Irak’ta ve Suriye’de Türk askeri ve MİT terör örgütlerine her türlü darbeyi vururken, sen bu masalları git başkasına anlat, MHP’li kardeşlerim” diyerek MHP’ye bulaşma…

Bulaşık Ümit! Sen kendini akıllı, âlemi sersem mi sanıyorsun?

2017 referandumunda sen HDP ile aynı safta “Hayır” için çalışmadın mı?

2018 yılında HD(P)KK ve CHP’nin şiddetle karşı çıktığı Afrin operasyona o dönem mensubu olduğun partin İP “Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıdır” açıklaması yaptığında sen de “Recep Tayyip Erdoğan Afrin’e girme karşılığında ne verdi?” diye zihinleri karıştırmaya çalışmadın mı?

Sonuçta ne oldu? 4600 PKK’lı (YPG’li) terörist öldürülmedi mi?

Gelelim can alıcı soruya… Ümit Özdağ HDP ve o dönemki partin İP İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de, Adana’da, Antalya’da, İzmir’de, Hatay’da CHP’nin adaylarını destekleme ittifakı yapmadı mı?

İP Milletvekili iken CHP, HDP ve İP ittifakına karşı çıkan bir açıklaman olmuş muydu Ümit efendi?

Böyle bir açıklaman olmadığı gibi “HDP’nin başımın üzerinde yeri var. HDP’lilere layık olmaya çalışıyorum” diyen Ekrem İmamoğlu’na destek için Canan Kaftancıoğlu ile beraber omuz omuza seçim kampanya programları yapıyordun.

Yerel seçimlerde galiplerden birisi de hiç şüphesiz Selahattin Demirtaş’tır” demedin mi?

          Terörist Demirtaş seçimlerden önce “Oyunuzu CHP ve İP’e verin” diye PKK’nın gazetesine açıklama yaptığına göre neyin galibi oluyordu?

          Sen HDP ile her türlü işbirliği yapılırken sus, ittifak yapılırken sus, HDP’nin ikizi CHP sayesinde milletvekili ol… Sonra çık Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığındaki heyetin MHP, CHP, İP ve HDP ile “Ailenin korunması ve başörtüsünün yasal güvence altına alınmasına” dair Anayasa değişikliği teklifi için görüşmesi üzerinden HDP vurgulu “MHP’li kardeşlerim” fitnesi çıkarmaya çalış… Ümit Özdağ bulaşma MHP’ye bulaşma…

MHP’liler seni çok iyi biliyor. Senden kardeş olmaz. Olsa olsa MHP’den çıkmış bir Brütüs olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ